Single

comp1

Complicated
14 maja 2002

1. Complicated
2. Complicated (remix)
3. I Don’t Give
4. Why

14 maja 2002 roku odbyła się amerykańska premiera debiutanckiego singla Avril Lavigne o nazwie Complicated, który promuje jej pierwszy album Let Go, a jednocześnie rozpoczyna jej wielką karierę. Został wydany nakładem Arista Records. Napisany przez Avril Lavigne i ekipę The Matrix (Lauren Christy, Scott Spock, Graham Edwards), która odpowiedzialna jest również za produkcję. W Europie singiel trafił do słuchaczy 8 lipca 2002 roku (tutaj oficjalnym wydawcą było Sony BMG). W Stanach do sprzedaży trafiło  podstawowe wydanie (na płycie znajduje się piosenka Complicated oraz jej remix), a w wielu krajach doczekało się modyfikacji. Na egzemplarzach m.in. z Kanady, Australii, Japonii i Francji  oprócz tytułowego utworu można znaleźć również piosenkę I Don’t Give, ponadto na wydawnictwach z Kanady, Meksyku, UK i Australii znalazła się piosenka Why.

 • W Australii sprzedaż singla pokryła się nawet podwójną platyną, również otrzymał tytuł platynowej produkcji w Brazylii, Nowej Zelandii i Norwegii.
 • Utwór Complicated znalazł się również na składance World’s Greatest Ballads.
 • W zestawieniu z 2014 roku brytyjskiej gazety NME przedstawiający listę Best Songs Of Avril Lavigne singiel zajmuje pierwsze miejsce.

sk8er

Sk8er Boi
27 sierpnia 2002

1. Sk8er Boi
2. Get Over It
3. Nobody’s Fool

Drugi singiel nosi tytuł Sk8er Boi i jego amerykańska premiera datowana jest na 27 sierpnia 2002 nakładem Arista Records. Do Australii singiel dotarł 28 października 2002, a do Europy 6 grudnia 2002 (na tych dwóch kontynentach za wydawnictwo odpowiedzialne jest Sony BMG). Podobnie jak w przypadku pierwszego singla współtwórcami i producentami są The Matrix. Na wszystkich wydawnictwach oprócz Sk8er Boi można znaleźć również Get Over It, ponadto w wydaniach australijskich i brytyjskich została dodana piosenka Nobody’s Fool nagrana na koncercie w Vancouver.

Piosenka była uważana za synonim stylu Avril Lavigne i przez wiele lat nią pozostała. W tekście opisana jest pewna historia miłosna, w której to dziewczyna odrzuca miłość chłopaka zafascynowanego jazdą na deskorolce. Po latach chłopak zostaje gwiazdą rocka: She turns on TV, guess who she sees? Skater boi rockin’ up MTV, a Avril wyśmiewa jej decyzję sprzed lat oraz podkreśla swoją rolę w jego życiu: Sorry girl but you missed out/ Well tough luck that boy’s mine now /We are more than just good friends.

 • W 2003 roku Sk8er Boi zdobyła nagrodę w kategorii ‘Favorite Song’ na Nickelodeon Kids Choice Awards, była również nominowana do Nagrody Grammy.
 • Singiel został pokryty platyną m.in. w Stanach Zjednoczonych gdzie sprzedaż przekroczyła milion egzemplarzy oraz w Australii, Brazylii i Nowej Zelandii.
 • W Polsce singiel trafił na Listę Przebojów Trójki na początku 2003 roku i utrzymywał się na niej przez 10tygodni.

im with youI’m With You
19 listopada 2002

1. I’m With You
2. I’m With You (live)
3. Unwanted (live)

I’m with you jest trzecim singlem promującym debiutancki album wokalistki – Let Go. W Stanach Zjednoczonych premiera przypada na 19listopada 2002, do Europy zaś dotarł dopiero 3marca 2003. Podobnie jak w przypadku poprzednich singli i tym razem produkcją zajął się The Matrix, jednak tym razem za wydawnictwa na całym świecie odpowiada Arista Records. Na wydawnictwach w Europie, Korei i Australii pojawiają się wykonania live utworu I’m With You z Meksyku, dodatkowo na singlach wydanych w Australii, Niemczech, Korei i Francji pojawia się wersja piosenka Unwated wykonana na żywo również z Meksyku.

Piosenka jest w zupełnie innym klimacie. Pierwsza ballada Avril prawdopodobnie nawiązuje do przeżyć związanych z jej przeprowadzką do wielkiego miasta, poczucia samotności mimo wielu ludzi dookoła:  I’m looking for a place/ I’m searching for a face/ Is anybody here I know/ ‚Cause nothing’s going right/ And everythigns a mess/ And no one likes to be alone/ Isn’t anyone trying to find me?

 • W 2007 roku polska wokalistka Ewa Farna nagrała na swoim debiutanckim albumie ‘’Sam na sam’’ polski odpowiednik piosenki I’m With YouTam gdzie Ty z melodią I’m With You, jednak innym tekstem.
 • W 2003 roku Avril Lavigne za piosenkę  I’m With You odebrała aż dwie nagrody: na Teen Choice Awards oraz na Socan Awards. Natomiast w 2004 roku na gali BMI Awards otrzymała nagrodę w kategorii Best Pop Song.
 • Singiel osiągnął złoty status sprzedaży w Stanach Zjednoczonych przekraczając ilość 500 tys. sprzedanych egzemplarzy.

 losingripLosing Grip
1 kwietnia 2003

1. Losing Grip
2. I’m With You
3. Unwanted
4. Naked

Czwartym singlem z płyty Let Go stało się charyzmatyczne Losing Grip. Piosenka muzycznie zdecydowanie różni się od swoich poprzedników – jest bardziej rockowa. Producentem i współtwórcą utworu został Cliff Magness (laureat nagrody Grammy z 1990 roku), a wydawcą znów Arista Records. 1 kwietnia 2003 roku odbyła się amerykańska premiera Losing Grip, podczas gdy do Europy dotarł pod koniec czerwca. Poszczególne wydania w małym stopniu różnią się od siebie. Oprócz tytułowego utworu w wersji studyjnej można go usłyszeć również w wersji koncertowej (jak na przykład na wydawnictwie z Francji) oraz dodatkowo na singlu z Australii znalazły się dwie piosenki z debiutanckiej płyty Avril, również w wersji live – I’m with you i Unwanted, natomiast na płycie z Wielkiej Brytanii znajdziemy wykonane na żywo Naked.

Avril w treści utworu wspomina swój związek z Jimem Bakely, z którym spotykała się mając 15lat. Chłopak ten mylił miłość z chorobliwą zazdrością, co często podkreślała w różnych wywiadach: Wszystko przez jego zaborczość. Ograniczał mnie i tłamsił emocjonalnie. Chciał mnie mieć tylko dla siebie. Wystąpiła tutaj pewnego rodzaju sprzeczność charakterów, ponieważ jak wiadomo od zawsze wokalistka zawsze robiła to na co miała ochotę i nie zgadzała się na żadne zakazy. Kluczowym momentem jest koniec utworu: Why should I care/ If you don’t care then I don’t care/ We’re not going anywhere.

W Stanach singiel otrzymał złoto po tym jak sprzedał się w 50tysiącach egzemplarzy, otrzymał również nagrodę w 2003 roku na Canadian Radio Music Awards w kategorii Best New Rock/Alternative Solo.  W roku wydania dotarł na 64 pozycję na liście Billboard Hot 100.

 • Singiel został wydany również na kasacie magnetofonowej.

mobileMobile
11 Maj 2003

1. Mobile
2. Let Go
3. You Never Satisfy Me
4. Complicated

Mobile jest piosenką, która została singlem tylko w Australii i Nowej Zelandii (tutaj została również wydana na płycie dokładnie 11 maja 2003 roku). Podobnie jak w przypadku Losing Grip producentem i współtwórcą został Cliff Magness. Wydawnictwo jest rarytasem wśród fanów Avril, ponieważ znalazło się na nim nie tylko Mobile, ale i dwie piosenki b-side’owe (Let Go oraz You Never Satisfy Me) oraz wykonany przez Toma Lord-Alge’a (laureat aż trzech nagród Grammy!) mix piosenki Complicated.

W Mobile Avril nawiązuje do naturalnego przemijania czasu i konsekwencji z tego płynących. Czuć w piosence zagubienie (Everythings changing/ When I turn around/ I’m out of my control), ale nie słabość tylko determinację i akceptację trudności sytuacji pomimo smutku:  Say goodbye to all my friends/ Can’t say when I’ll be there again/ It’s time now to turn around/ Turn my back on everything.

 • W grudniu 2002 roku rozpoczęto prace nad teledyskiem do utworu, jednak ostatecznie nie zmontowano finalnej wersji klipu i zrezygnowano z jego wydania na rzecz „Losing Grip”. Dopiero z początkiem 2011 roku pierwsza – niepoprawiona i nieskończona – wersja klipu trafiła do sieci.

dont

 Don’t Tell Me
27 kwietnia 2004

1. Don’t Tell Me
2. Don’t Tell Me (acoustic)
3. Take Me Away

W 2004 roku Avril Lavigne zajęła się wydaniem drugiego albumu ‘Under My Skin’, a dokładniej 1 marca w Stanach Zjednoczonych odbyła się premiera pierwszego oficjalnego singla z tej płyty – Don’t Tell Me. Do Europy dotarł niecałe dwa miesiące później – 27 kwietnia 2004. Producentem piosenki jest Butch Walker. Avril jest autorką tekstu, a muzyką zajęli się wspólnie z Evanem Taubenfeldem.

I’m gonna ask you to stop, thought I liked you a lot, but i’m really upset,/ Get outta my head, get off my bed, yeah that’s what I said. – sens całego tekstu zawarty jest w tych dwóch linijkach. Sytuacja jest znana Avril z autopsji, często opowiadała o tym w wywiadach podkreślając przy tym, że dziewczyny powinny być silne i asertywne w stosunku do mężczyzn, którzy nie rozumieją słowa „nie’’.

Wersje singla wydane w różnych częściach świata prawie się od siebie nie różnią. W Japonii i Australii oprócz tytułowej piosenki znalazło się również Take Me Away, a na wydawnictwach z Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii można usłyszeć dodatkowo Don’t Tell Me w wersji akustycznej.

 • Don’t Tell Me zajmowało pierwsze miejsce na liście Osakan Hot 100 w Japonii.
 • W 2004 roku Don’t Tell Me otrzymało nagrodę na MuchMusic Video Awards i na Canadian Radio Music Awards, a w 2005 na Socan Awards.
 • Piosenka została napisana jeszcze przed wydaniem albumu Let Go.

Autorką powyższych treści jest Olga Walendowska.

comp1

My Happy Ending
16 czerwca 2004

1. My Happy Ending
2. My Happy Ending (live acoustic version)
3. Take Me Away (live acoustic version)
4. Take It

Po Don’t Tell Me przyszedł czas na kolejny singiel, na który wybrano piosenkę My Happy Ending. Wybór okazał się słuszny, a piosenka stała się jednym z najpopularniejszych singli w dorobku Avril. Utwór dotarł do #9 miejsca amerykańskiej listy przebojów, a w Wielkiej Brytanii uplasował się na #5 miejscu. Autorami utworu są Avril Lavigne i Butch Walker.

W styczniu 2005 roku singiel otrzymał status platynowej płyty w Stanach Zjednoczonych i zrównał się tym samym z I’m with You, które do tamtej pory było jedynym singlem Avril wyróżnionym tym osiągnięciem w Stanach Zjednoczonych. W 2006 roku utwór został uhonorowany tytułem Best Pop Song przyznawanym przez BMI Awards.

   • W teledysku występują ówczesne przyjaciółki Avril.
   • My Happy Ending do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych piosenek w dyskografii Avril, m.in. z tego powodu Avril została poproszono o wykonanie właśnie tego utworu podczas ceremonii zamknięcia zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver.
   • Przez pewien czas utwór był numerem jeden w amerykańskich rozgłośniach radiowych formatu Adult Top 40.

comp1

Nobody’s Home
4 listopada 2004

1. Nobody’s Home
2. Nobody’s Home (live acoustic version)
3. Knockin’ on Heaven’s Door (live acoustic version)
4. I Always Get What I Want

Po sukcesie My Happy Ending postanowiono nie spieszyć się w wydaniem kolejnego singla. Jesienią do rozgłośni radiowych trafiła piosenka Nobody’s Home napisana przez Avril Lavigne i Bena Moody, a wyprodukowana przez Dona Gilmore. Niestety, choć utwór cieszył się uznaniem w oczach fanów, w radiu nie poradził sobie tak dobrze, jak poprzednie single.

  • Teledysk do singla nakręcono już w lipcu, ale ukazał się dopiero w październiku.
  • W teledysku można zobaczyć literki A+D napisane na ścianie toalety. To inicjały Avril+Deryck, wówczas chłopaka Avril.
  • W teledysku ponownie wystąpiła jedna z przyjaciółek Avril, Monique.

comp1

He Wasn’t
28 marca 2005

1. He Wasn’t
2. He Wasn’t (live version)
3. He Wasn’t (live acoustic version)
4. He Wasn’t (music video)

Czwartym i zarazem ostatnim światowym singlem wydanym z albumu Under My Skin była piosenka He Wasn’t. Utwór autorstwa Avril Lavigne i Chantal Kreviazuk, którą piosenkarka poznała jeszcze w 2003 roku. Za produkcję piosenki odpowiada Raine Maida.

Singiel zebrał mieszane recenzje, ale nie przebił się do szerokiego grona odbiorców pozostają w zasadzie niezauważony. Mają na uwadze jego niską popularność, oraz kiepskie wyniki Nobody’s Home, zdecydowano, że będzie to ostatni singiel z teledyskiem promujący album.

  • Po nagraniu Avril nie mogła zmyć różowej farby z włosów, przez co zdecydowała się pofarbować włosy, żeby różowy nie był widoczny na zdjęciach dla magazynu Cosmopolitan.
  • Był to najtańszy budżetowo teledysk ze wszystkich nagranych w ramach promocji albumu.

comp1

Fall to Pieces
7 czerwca 2005

1. Fall to Pieces

W czerwcu 2005 roku na czwarty singiel z płyty w Stanach Zjednoczonych, Australii i wybranych krajach Europy wybrano utwór Fall To Pieces. Piosenkę napisaną przez Raine Maidę i Avril Lavigne.

Utwór radził sobie tak słabo na listach popularności, że ostatecznie zrezygnowano z nakręcenia teledysku, a formalnie przestano mówić o tej piosence, że jest singlem.

Take Me Away
marzec 2004

Piosenka Take Me Away została radiowym singlem emitowanym w Kanadzie mniej więcej w tym samym czasie, w którym ukazał się singiel Don’t Tell Me. Autorami piosenki są Avril Lavigne i Evan Taubenfeld, a produkcją zajął się Don Gilmore.

comp1

Keep Holding On
27 listopada 2006

1. Keep Holding On

Jesienią 2006 roku, gdy Avril Lavigne pracowała nad trzecim studyjnym albumem, ukazał się utwór Keep Holding On promujący kinowy film Eragon. Autorami piosenki są Avril i Dr. Luke. Piosenka, choć nigdy nie doczekała się teledysku, jest jednym z najpopularniejszych utworów Avril w Stanach Zjednoczonych! Singiel dotarł do #17 miejsca zestawienia Billboard Hot 100, osiągnął status platynowego utworu i był nawet na krótkiej liście nominowanych do Oscara w kategorii Best Original Song.

 • Na albumie The Best Damn Thing miała znaleźć się zmieniona, bardziej pasująca do klimatu płyty wersja singla, jednak zrezygnowano z tego pomysłu.
 • Avril nigdy nie wykonała tej piosenki na żywo w żadnym programie telewizyjnym.

comp1

Girlfriend
27 lutego 2007

1. Girlfriend
2. Alone

W lutym 2007 roku Avril Lavigne zdecydowała się zaskoczyć świat swoją walentynkową propozycję. Napisana przez nią i Dr. Luke’a piosenka Girlfriend okazała się światowym sukcesem, multiplatynowym singlem i jedną z najpopularniejszych piosenek 2007 roku. Stała się też pierwszym w karierze singlem Avril, który dotarł do #1 miejsca amerykańskiej listy Billboard 100.

Mimo iż dla wielu fanów Avril tak nagła i jednak radykalna zmiana stylu muzycznego była szokiem, mediom i słuchaczom utwór się podobał. Do tego stopnia, że na fali popularności Avril nagrała siedem obcojęzycznych refrenów utworu, m.in. po niemiecku i japońsku.

W maju 2007 roku, gdy utwór był już przebojem, do sądu wpłnął pozew przeciwko Lavigne, Gottwaldowi, RCA Records i Apple, w którym napisano, że piosenka jest plagiatem utworu I Wanna Be Your Boyfriend The Rubinoos z 1979 roku. Ówczesny manager Avril, Terry McBride stanowczo zaprzeczył tym doniesieniom. W styczniu 2008 roku doszło do ugody pomiędzy oskarżycielami i Lavigne.

 • Autorem zdjęcia z okładki singla jest Deryck Whibley.
 • Na fizycznej wersji singla pojawił się utwór Alone, nie opublikowany na płycie. Co ciekawe, było to ostatnie fizyczne wydanie singla Avril zawierające premierową kompozycję.
 • W teledysku do singla Avril korzysta z pomocy dublerek, co nie miało miejsca nigdy wcześniej.
 • W 2008 roku Lil Mama, podopieczna Dr Luke’a nagrała wokale do remiksu utworu, do którego później nakręcono teledysk z udziałem Avril.

comp1

When You’re Gone
19 czerwca 2007

1. When You’re Gone

Po światowym sukcesie Girlfriend album The Best Damn Thing zdecydowano się promować mniej energiczną piosenką, pokazując tym samym inne oblicze Avril. Wybór padł na When You’re Gone piosenkę, której autorami są Avril, Jesse Welch i Butch Walker, który jest także producentem piosenki.

Piosenka nie powtórzyła spektakularnego sukcesu swojego poprzednika, ale została zauważona zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i w Europie. W Wielkiej Brytanii dotarła nawet do #3 miejsca listy popularności i zdobyła statuetkę BMI Awards.

„To utwór opowiadający o uczuciach, które towarzyszą nam, gdy jesteśmy z kimś, ale musimy się pożegnać, o tęsknoscie,” powiedziała w jednym z wywiadów Avril.

 • W teledysku do piosenki można zobaczyć A+D wyryte na drzewie, inicjały Avril i jej ówczesnego męża, Derycka.
 • Do piosenki powstał pierwszy w karierze Avril klip, w którym ona sama gra drugoplanową rolę.

comp1

Hot
2 październik 2007

1. Hot
2. I Can Do Better

Trzecim singlem promującym album The Best Damn Thing została piosenka Hot skomponowana przez Avril i Evana Taubenfelda, a wyprodukowana przez Dr. Luke’a. Mimo iż utwór nie radził sobie dobrze w Stanach Zjednoczonych, dzięki wykonaniu podczas MTV European Music Awards zyskał popularność w Europie.

comp1

The Best Damn Thing
21 czerwca 2008

1. The Best Damn Thing

Ostatnim singlem z albumu została tytułowa piosenka, jednak jako singiel ukazała się tylko w Europie i w Brazylii. Autorami piosenki są Avril i Butch Walker. Utwór nie okazał się jednak sukcesem – najlepiej poradził sobie w Brazylii, zaś w Europie przeszedł praktycznie niezauważony. Nie udało mu się zaistnieć także w Stanach Zjednoczonych.

Innocence
2008

Włoscy fani Avril Lavigne bardzo naciskali na wytwórnię płytową, aby piosenka Innocence została oficjalnym singlem z płyty. Ich starania zostały poniekąd wysłuchane – utwór został radiowym singlem tylko we Włoszech, a włoski oddział Sony Music sfinansował powstanie teledysku, w którym zagrali fani Avril.

comp1

Alice
29 stycznia 2010

1. Alice
2. Welcome to Mystery (by Plain White T)

Kolejny w karierze Avril Lavigne utwór nagrany na potrzeby promocji filmu, który ostatecznie trafił także na jej studyjną płytę. Piosenka ukazała się w styczniu 2010 roku i jest efektem współpracy Avril z Butchem Walkerem. Kulisy jej powstania są o tyle ciekawe, że Avril spotkała się z przedstawicielami Disneya w celu przedyskutowania koncepcji na specjalną kolekcję Abbey Dawn inspirowaną filmem Alicja w Krainie Czarów. Finalnie, gdy Lavigne pochwaliła się, że jest w trakcie pisania materiału na nowy album (pierwotnie jej czwarta studyjna płyta miała się ukazać w 2009 roku), zaproponowano jej nagranie utworu promującego film.

Choć singiel nie okazał się światowym przebojem, został doskonale przyjęty przez fanów piosenkarki oraz dziennikarzy, którzy dostrzegli w nim jedną z najlepszych piosenek w dorobku Avril.

 • W teledysku do piosenki nie występuje Johnny Depp, jego postać została dodana do teledysku w post-produkcji.
 • O światowej premierze piosenki poinformował jako pierwszy Fan Club Avril Lavigne „Take It!” Polska.
 • Pierwotnie utwór miał nosić tytuł Alice (Underground), ale zdecydowano się na skrócenie tytułu.

comp1

What the Hell
10 stycznia 2011

1. What the Hell
2. What the Hell (instrumental)

Pierwszy singiel promujący album Goodbye Lullaby zadebiutował w noc sylwestrową. O północy Avril wykonała singiel na żywo w programie Dick Clark’s New Year’s Rockin’ Eve. Autorami singla są Avril, Max Martin i Shellback. Piosenka została nagrana w momencie, w którym Avril miała już gotowy materiał na płytę, jednak na prośbę wytwórni poleciała do Szwecji, aby pracować w Maxem Martinem.

Utwór, który brzmieniem bardzo nawiązywał do przebojowego Girlfriend doskonale poradził sobie na światowych listach przebojów. Nie powtórzył sukcesu Girlfriend, ale był jedyną piosenką z Goodbye Lullaby, która dotarła do #11 miejsce na liście Hot 100 Billboard. Stała się także przebojem w Australii i Nowej Zelandii oraz doskonale radziła sobie w Europie.

 • Piosenkę można było pobrać za darmo przez 48 godzin od premiery.
 • What the Hell otrzymało tytuł BMI Awards w kategorii Best Pop Song.
 • Teledysk do singla nagrano w 3D.

comp1

Smile
11 kwietnia 2011

1. Smile

Po sukcesie What the Hell zdecydowano, że drugim singlem powinna być kolejna piosenka napisana przez Avril, Maxa Martina i Shellbacka. Utwór Smile spodobał się w tych krajach, które pokochały What the Hell – w Australii i Nowej Zelandii oraz Japonii piosenka doskonale radziła sobie na listach popularności.

Gorzej było w Stanach Zjednoczonych, gdzie Smile dostarło zaledwie do #68 miejsca listy Billboard Hot 100. Do piosenki powstał teledysk, który przywołuje na myśl klip do singla He Wasn’t. Był to ostatni singiel, który Avril wydała pod szyldem RCA Records.

comp1

Wish You Were Here
9 września 2011

1. Wish You Were Here
2. Wish You Were Here (acoustic)
3. Smile (acoustic)
4. What the Hell (acoustic)

Zdecydowanie jeden z najbardziej wyczekiwanych singli w karierze Avril i jednocześnie jeden z tych, których wydanie związane jest z licznymi perturbacjami. Oficjalnie był to pierwszy singiel, który Avril wydała pod szyldem Epic Records.

Autorami Wish You Were Here są Avril Lavigne, Max Martin i Shellback. W jednym z wywiadów Avril w tych słowach wspominała pracę z Martinem: „Powiedział mi kilka naprawdę ważnych dla mnie słów. Pracował z wieloma ludźmi, jest artystą, jest niezwykle wrażliwą osobą. Napisaliśmy wspólnie kilka naprawdę wyjątkowych utworów. Trochę trudno pracuje się z kimś nowym, ale weszłam do budki, nagrałam wokale do Wish You Were Here, a po pierwszej próbie Max podszedł do mnie i powiedział: „czuję się zaszczycony, że tutaj jesteś”. Poczułam, że się rozumiemy – on mnie, ja jego”.

Utwór nie stał się wielkim światowym przebojem, ale doczekał się wielu pozytywnych recenzji. Krytycy zwracali uwagę na inne, dojrzalsze i ciekawsze brzmienie Avril.

Singiel został wydany na płycie CD w formie tzw. limited fan edition, czyli wersji, jaką można było nabyć za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Avril. Na tejże stronie widniała informacja, że na krążku znajdzie się także nowa, nieznana fanom wcześniej piosenka zatytułowana Hello. Po tym, jak single zaczęły trafiać do rąk fanów okazało się, że zamiast Hello na albumie znajdują się akustyczne wersje singli What the Hell i Smile. Z powodu niepoprawnie podanej tracklisty fani mogli otrzymać zwrot pieniędzy i zatrzymać single. Po latach okazało się, że osoba odpowiedzialna za dodanie produktu do oferty zapomniała zmienić tracklistę, a Hello zostało wpisane, jako przypadkowe słowo. Avril nigdy nie nagrała piosenki o tym tytule.

comp1

Push
13 lutego 2012

Ostatnim singlem z albumu Goodbye Lullaby została piosenka Push. Można powiedzieć, że klasycznie, na ostatni utwór promujący krążek wybrano ten, który Avril napisała wspólnie z Evanem Taubenfeldem. Za produkcję piosenki odpowiada Deryck Whibley.

Piosenka była singlem jedynie w Japonii, gdzie dotarła nawet do #35 miejsca Japan Hot 100. Nie powstał do niej jednak teledysk.