Nu.nl rozmawia z Avril Lavigne

Avril Lavigne nie będzie śpiewała piosenki o byłym mężu! Paryż – Przez ostatnie lata Avril była w wiadomościach ze swoją nową linią odzieżową, dwoma zapachami, udziałem w filmie i rozwodem z byłym mężem Deryckiem Whibleyem. Teraz wraca z muzyką. „Ta płyta nie jest napisana dla radia” powiedziała nam. W ten piątek ukazuje się nowy album, Goodbye Lullaby. Jej ostatnim singlem było The Best Damn Thing z 2007 roku. W 2002 Avril zadebiutowała z singlami Complicated, Skater Boi i I’m With You.

Rihanna użyła sampla singla Lavigne, ”I’m With You” w swojej piosence ”Cheers (Drink to that)”. „Jest to moja ulubiona piosenka z mojej pierwszej płyty. To świetnie, że Rihanna wykorzystała ten utwór. Jest świetną piosenkarką!”

Avril nigdy nie zdołała wyrównać sukcesu debiutanckiej płyty Let Go. „Na nowej płycie chcę wrócić do podstaw,” powiedziała. „Produkcja jest bardziej surowa. W czasie nagrywania miałam mnóstwo zabawy. Było to coś dobrego!”

Głębiej

„Pierwszy singiel What The Hell jest bardzo wesołą piosenką. Trochę, jak Girlfirend. Jest lżejszy niż reszta albumu. Pozostałe piosenki są głębsze. Teksty są bardzo głębokie. Bardzo chciałam tym razem zrobić coą innego.”Lavigne nazywa Goodbye Lullaby „najbardziej spójnym albumem”, jaki kiedykolwiek stworzyła. „Nie jest to mroczna płyta, jest bardzo pozytywna. Jest o życiu i sposobie, w jaki przez nie przechodzimy”.

Popowe brzmienie

Producent Max Martin odwalił kawał ważnej roboty na tej płycie. Max Martin pracował także z Britney Spears, P!nk i Backstreet Boys. „Pop jest zabawny”, powiedziała Avril. „Chciałam popowego brzmienia na tej płycie, więc Max Martin był logicznym wyborem.” Jednak nadal piosenki z Goodbye Lullaby nie są piosenkami radiowymi. „Większa część albumu jest bardzo osobista. Czułam potrzebę stworzenia płyty, jak ta. Jestem szczęśliwa, że dostałam taką szansę”.

Trudności

Osobiste piosenki zapakowane w popowe pudełko. Piosenki opowiadają nam o rzeczach, jakie wydarzyły się w życiu Avril. Szczególnie piosenka Goodbye – o jej byłym mężu – ma głębokie emocje. „Nie jest mi łatwo śpiewać ten utwór.” „Nie będę śpiewała Goodbye na żywo. Nie powiem, o czym jest. Przesłanie tej piosenki może być inne dla każdego słuchacza. W zasadzie nigdy nie wyjaśniam o czym jest piosenka.”

Artystycznie

Kanadyjka opisuje ”Goodbye”, jako ulubioną piosenkę ze swojej kariery. „Ze wszystkich piosenek, jakie kiedykolwiek napisałam, ta zdecydowanie jest ponad nimi. Artystycznie mówiąc, to moja najlepsza piosenka, ale nie jest to utwór pasujścy do radia”. Pomimo rozwodu Deryck Whibley pracował z Avril nad tą płytą. Jest to niezwykłe, ponieważ wiele tekstów na Goodbye Lullaby jest o miłości i przyjaźni. „Miłość to bardzo mocne słowo. Miłość jest bezwarunkowa, ale to może się zmienić.”

Tancerze

Avril poinformowała nas, że jesieniś zaczyna trasę. Elementy show i choreografia, jak miało to miejsce podczas jej ostatniej trasy, nie wrócą. „Nie będzie tancerzy.”

„Ta trasa będzie prostsza, bardziej podstawowa. Dużo piosenek jest na pianino i sporo jest akustycznych utworów. Ale zamierzam także wystąpić z moimi starszymi piosenkami. Mój głos jest o wiele lepszy i mocniejszy niż wtedy i chcę to pokazać w czasie koncertu.”

Pierre Oitmann dla Nu.nl, 2.03.2011. Tłumaczenie: Avril-Lavigne.pl

Podobne Posty