Chłopczyca? Księżniczka pop? Nic podobnego… – wywiad

Zamknij oczy i wyobraź sobie Avril Lavigne. A teraz, zrób sobie przysługę i wymaż ten obraz z pamięci, bo Avril Lavigne z roku 2012 nie jest tą gniewną nastolatką, która skacząc po dachu samochodu w teledysku do Sk8er Boi nosiła luźny krawat i skarpety w paski. W rzeczywistości jest ona 27 letnim muzykiem, businesswoman, projektantką ubrań i filantropką, która była zamężna i jest rozwiedziona, lubi jogę i przechwala się swoimi kulinarnymi zdolnościami. Zmieniłaś się, Lavigne.


”Jasne, że się zmieniłam,” śmieje się. ”Jestem profesjonalnym muzykiem od 10 lat i bardzo wydoroślałam. Stałam się kobietą, a dekadę temu nigdy nie przeszłabym obok sukienek. Teraz je noszę, a w dodatku zdarza mi się ubrać szpilki. Fajne szpilki z ćwiekami albo zdobieniami, niemniej jednak, szpilki.” Dziś, zero szpilek; Avril ma na sobie szereg luźnych koszulek i rajstopy kabaretki. Nosi je będąc w studiu fotograficznym w Los Angeles, robiąc zdjęcia na swoją pierwszą okładkę FHM. ”Wielkie dzięki za taką wspaniałą możliwość,” tryska radością. ”Świetnie się bawię.”

Avril, nie dziękuj nam. Podziękuj swoim 28.8 milionom fanów na Facebooku, 3.7 milionom śledzących na Twitterze. Podziękuj swoim 30 milionom sprzedanych płyt. Podziękuj swojej nieustającej zdolności do tworzenia nagłówków gazet (podczas przygotowań do sesji dla FHM, Lavigne zagościła na pierwszych stronach po tym, jak została przyłapana na bijatyce w klubie).

Przede wszystkim, podziękuj LA Reid: jurorowi XFactor USA, który odkrył Lavigne jako nastolatkę i ponowił z nią współpracę w listopadzie zeszłego roku. ”LA Reid dał mi mój pierwszy kontrakt płytowy i całymi dniami czekałam na moment, w którym będę mogła ponownie z nim pracować,” mówi Lavigne. ”Teraz, gdy znów pracujemy razem, jestem zainspirowana na nowo, świetnie się bawię i tworzę album, którym naprawdę jestem podekscytowana.”

Avril nie jest jedyna. Większość muzycznego świata w pozytywnych słowach wyraża się o nadchodzącej płycie Lavigne, a niektóre bliskie Źródła są nawet skłonne posunąć się do stwierdzenia, że jest to jej najlepsza płyta w karierze, i stanie się jedną z najchętniej kupowanych w 2012 roku. W takim wypadku ta sesja zdjęciowa jest oczywiście najmniej ważna

Jak podobał ci się twój pierwszy raz przed aparatami FHM?
Poszło bardzo szybko, dlatego, że właśnie w taki sposób pracuję, ale było świetnie. Utrzymaliśmy ją [sesję] w swobodnym i rock’n’rollowym stylu, ale z racji tego, że jest dla FHM, jest seksowna.

Seksownie i rock’n’rollowo, tak?
Tak, bo taki jest mój styl. W tej sesji widać to poprzez moje roztrzepane włosy, czarne oczy i kabaretki. Poprzez kolory i wzory można zauważyć to także w mojej linii odzieżowej.

Twoja linia odzieżowa nazywa się Abbey Dawn – dlaczego tak?
Ponieważ ja jestem Abbey Dawn: była to moja ksywa z okresu dojrzewania i pierwsze fałszywe nazwisko, pod jakim meldowałam się w pokojach hotelowych, gdy nie chciałam, żeby ludzie wiedzieli, gdzie się zatrzymałam.

Masz fajny tatuaż, który mówi „F**k.” Masz tatuaż Abbey Dawn? Nie mam, i jako że mam już 18 tatuaży, nie sądzę, abym szybko zrobiła sobie nowy. Każdy jest naprawdę malutki, może poza tymi na przedramionach, ale wszystkie są ukryte. Mimo to, uważam, że na razie mam dość.

Mówiąc o byciu dobrym, słyszeliśmy, że jesteś niebywale dobra w hokeju na lodzie.
Jestem. Zawsze byłam bardzo wysportowana. Obecnie bardzo lubię jeździć na desce, rolkach, grać w hokeja, ćwiczyć i uprawiać jogę. Ale gdy dorastałam w Kanadzie, w lecie grywałam w softball, zimą w hokeja a przez cały rok uprawiałam sporty lekkoatletyczne. Mój brat i ja byliśmy najlepsi w całej szkole w tych dziedzinach; ja byłam w softballu rzucającą, a w drużynie hokeja grałam albo na środku albo na prawym skrzydle.

Pokazywałaś chłopcom, jak to się robi?
Byłam MVP [Najbardziej Wartościowym Graczem] przez dwa lata z rzędu. Chłopcy nie obchodzili się ze mną łatwo. Musiałam grać, jak jedna z nich, aby przeżyć i dla mnie było to bardzo dobre, ponieważ nauczyłam się bycia twardą i współpracowania z innymi ludźmi. Te cechy bardzo pomogły mi w mojej karierze.

Jakie inne cechy pomogły ci w karierze?
Zdecydowanie pomogło mi bycie nocnym markiem. Większość muzyków to nocne marki, ponieważ musimy wychodzić na scenę o 23 bądź 23:30, a później wziąć prysznic, zjeść kolację, pójść do busa, pogadać o koncercie, zrelaksować się i udać do kolejnego miasta.

Przez „relaks” rozumiemy „impreza.” Jaka była najlepsza impreza na jakiej byłaś?
Było to podczas babskich wakacji w St Tropez. Mam francuski paszport, wielu francuskich przyjaciół i rodzinę, więc zeszłego lata wybrałam się tam z przyjaciółkami. Była to największa szaleńcza zabawa.

Szaleńcza zabawa podsycana przez Grey Goose?
Nie, już tego nie pijam. Jeśli piję, preferuję czerwone wino. Jedną butelką wina, której nie piłam, a chciałabym skosztować jest czerwone kalifornijskie Screaming Eagle. Problem polega na tym, że kosztuje $5000.

Nie oczekiwaliśmy od ciebie opowiedzenia o winie kosztującym $5000. Powiedź nam coś, czego byśmy się nie spodziewali.
Ponieważ lubię kolor różowy mam bzika na punkcie Hello Kitty. Uwielbiam malować abstrakcje i wieszać je w moim domu. Prowadzę fundację dla chorych i niepełnosprawnych dzieci i uwielbiam gotować. Nauczyłam się gotować od mojej mamy i staram się, jak mogę. Gdy jestem w domu gotuję na okrągło, a będąc w trasie gotuję dla mojego zespołu w busie. Sprawia nam to frajdę.

Co jest twoją specjalnością?
Robię dużo sałatek z domowymi dresingami i potrafię ugotować smaczną zupę wegańską, ale jeśli mam być szczera, umiem ugotować wszystko. I umiem też dania włoskie.

Reasumując, w 2012 roku Avril jest udomowioną, noszącą sukienki miłośniczką wina. Naprawdę się zmieniłaś – czy coś pozostało, jak dawniej?

Powiem tak, jest powód, dla którego wytatuowałam sobie „F**k” na klatce piersiowej: to zawsze będzie jedno z moich ulubionych słów.

Serio?

Serio. Jestem gwiazdą rocka: pieprzyć to.

FHM Australia. Tłumaczenie: Avril-Lavigne.pl

Podobne Posty