Chris Marrs Piliero reżyserem teledysku do „Rock N’ Roll”!

Paparazzi dosłownie zalewają sieć zdjęciami z planu teledysku do singla „Rock N’ Roll”. Zaskakują one nie tylko fanów, ale i członków koncertowego zespołu Avril Lavigne. Jednak to, czy klip będzie równie zaskakujący i zasłuży na miano hitu, zależy w ogromnej mierze od reżysera, którym, jak się okazuje, jest Chris Marrs Piliero!

Piliero jest odpowiedzialny za reżyserię teledysków takich gwiazd jak The Black Keyes – „Tighten Up”, Britney Spears – „I Wanna Go” i „Criminal”, Ke$hy – „Blow” czy The Wanted – „I Found You”. Z Avril współpracuje po raz pierwszy.

Koncertowy zespół Avril Lavigne przygotowuje nowe utwory

Podczas gdy Avril Lavigne przyodziana w zbroję i gitarową piłę łańcuchową dzielnie walczy z rekino-misiem, jej koncertowy zespół przesiaduje w sali prób ćwicząc koncertowej wersje nowych piosenek! Rodney Howard i Al Berry przyznali, że ćwiczenia są owocne, a pobliski Starbucks dodaje im sił. „Jestem pewien, że sieć Starbucks ma niezłe dochody z naszych prób w tym tygodniu,” napisał basista. Gdy Panowie będą gotowi, dołączy do nich Avril.

Gwiazdorska obsada w teledysku do singla „Rock N’ Roll”

Jak sprawić, aby teledysk do piosenki „Rock N’ Roll” obejrzały miliony? Poza zaskakującym scenariuszem i doborem szalonego reżysera przyda się gwiazdorska obsada. Właśnie w takim kierunku, po raz pierwszy w karierze, zdecydowała się pójść Avril Lavigne. W teledysku do jej najnowszego singla zagrała nie tylko Danica McKellar, amerykańska aktorka znana m.in. z serialu „Cudowne Lata,” ale także aktor Billy Zane i muzyk Sid Wilson znany z zespołu Slipknot.

DATA PREMIERY: Piąty studyjny album Avril pod koniec września!

Spieszymy donieść, iż data premiery oraz tytuł piątej studyjnej płyty Avril Lavigne zdają się być ujawnione! Zgodnie z najświeższymi informacjami przedstawionymi przez amerykańską sieć sklepów Walmart, nowy album Avril będzie nosił tytuł, po prostu, „Avril Lavigne” i trafi na półki amerykańskich sklepów muzycznych… 24. września!

Informacje te przedstawiono razem z datą fizycznej premiery singla „Rock N Roll”, który ekskluzywnie trafi do sklepów Walmart za miesiąc, 20. sierpnia. Na singlu znajdą się dwie ścieżki – studyjna wersja piosenki i jej wersja instrumentalna. Informacje o dacie premiery i nazwie płyty potwierdza także amerykański Amazon. Choć wiadomości nie zostały potwierdzone przez Epic Records, pokrywają się z wieściami niemieckiego Sony Music.

Tajemnicza tracklista piątej studyjnej płyty Avril

Miesiąc temu świat obiegła rzekoma tracklista rozszerzonej wersji nowej studyjnej płyty Avril. Miała pojawić się w internecie za pośrednictwem amerykańskiej witryny iTunes, jednak jej istnieje potwierdzał jedynie zrzut ekranu.

Dziś, po publikacji informacji o dacie premiery i nazwie albumu, temat rzetelności przedstawionej w czerwcu tracklisty powrócił. Dlaczego? Data wydania i nazwa płyty zgadzają się z tymi, które teoretycznie pojawiły się na stronie iTunes! Mimo iż za prawdziwością czerwcowych doniesień nic nie przemawia, my zdecydowaliśmy się na publikacje tracklisty przyjmując, że w każdej informacji jest ziarenko prawy. Podkreślamy jednak, że poza potwierdzonymi wcześniej tytułami utworów i kolaboracjami – wszystkie dotąd nieznane informacje mogą być nieprawdziwe.

1. Burnout
2. Here’s To Never Growing Up
3. 17
4. Play it Loud
5. Follow Your Heart (feat. Dixie Chicks)
6. Butterscotch
7. Rock and Roll
8. Hello Kitty
9. Bad Girl (feat. Marilyn Manson)
10. Hot Mess Princess
11. Give You What You Like
12. Bitches Get Stitches (feat. Skylar Grey)
13. Pinkheart
14. Let Me Go (feat. Chad Kroeger)
15. Black Seas (with hidden track 'Fly’)
16. How You Remind Me (bonus track)
17. Punk You Very Much (bonus track)
18. Hello Kitty (remix) [feat. 2NE1] (bonus track)
19. Here’s To Never Growing Up (SDP Extended Mix) (bonus track)

Elektroniczna i radiowa premiera singla „Rock N Roll” przesunięta?

Pod koniec minionego tygodnia z oficjalnego profilu Twitter Avril Lavigne, jedynego źródła informującego o elektronicznej premierze drugiego singla, zniknęła informacja o zapowiadanym pierwotnie na dziś cyfrowym debiucie piosenki. Ponieważ Epic Records nie wydało żadnego oświadczenia w tej sprawie, a amerykańskie stacje radiowe nie informują o dzisiejszej premierowej emisji utworu, wszystko wskazuje na to, że data premiery singla została przesunięta.

Potwierdzeniem tych spekulacji może być fakt, że kilka dni temu utwór zniknął z oferty brytyjskiego iTunes, który podobnie jak amerykański miał udostępnić piosenkę we wtorek, 30 lipca.

Z pewnością przesunięta została polska radiowa premiera, którą Sony Music Polska zapowiadało na miniony tydzień. Na kiedy przełożono światową premierę? To pytanie, jak przystało na sztab Lavigne, pozostaje bez odpowiedzi. Optymiści twierdzą, że zbiegnie się to z datą wydania singla na płycie CD, czyli dopiero 20. sierpnia. Tak późna premiera byłaby potwierdzeniem dawnych słów Avril, w których zapowiadała debiut drugiego singla „na chwilę przed premierą albumu.”

Przypominamy, że singiel „Rock N Roll” został oficjalnie udostępniony w serwisie YouTube ponad dwa tygodnie temu.

Avril lavigne gotowa do prezentacji nowych piosenek

Avril Lavigne i jej koncertowy zespół są niemal gotowi na podbój Chin! „Zabójcza próba z Avril Lavigne. Niebawem lądujemy w Chinach,” napisał perkusista Rodney Howard. Od kilku dni muzycy dzielnie ćwiczyli nowe piosenki, aby 6. sierpnia dać specjalny koncert dla fanów w Hong Kongu. Występ pod nazwą Regional Album Launch Showcase ma być jednym z etapów promocji nowego albumu w czasie którego Avril zaśpiewa nowe utwory!

W lutym 2011 roku, z okazji promocji płyty „Goodbye Lullaby,” zorganizowano identyczne wydarzenie. Czy tym razem będzie nam dane poznać nowe utwory na nagraniach dobrej jakości? Mamy taką nadzieję! W 2011 roku był z tym spory problem.

Avril Lavigne zabiera głos w sprawie przesunięcia premiery

Avril Lavigne postanowiła zabrać głos w sprawie przesunięcia cyfrowej premiery singla „Rock N’ Roll.” W bardzo lakonicznej wiadomości piosenkarka najpierw podziękowała fanom za cierpliwość, a później oznajmiła, że premierę piosenki zdecydowano się połączyć z premierą teledysku.

I choć nie wiadomo, kiedy zobaczymy teledysk do „Rock N’ Roll,” pojawiły się spekulacje, że wszystko zostanie połączone z występem Avril Lavigne podczas tegorocznej ceremonii MTV Video Music Awards! O występ Avril na tej imprezie od dawna stara się Epic Records, które właśnie chęcią zaprezentowania nowej muzyki Avril, podczas zaplanowanej na 25. sierpnia gali, uzasadniało nieobecność Lavigne w czasie Juno Awards 2013. Ile w tym prawdy, a ile nadziei przekonamy się w najbliższych tygodniach. Według słów samej Avril, premiera teledysku do singla „Rock N’ Roll” odbędzie się… „wkrótce.”

Nowe zdjęcie promujące album finalną wersją okładki?

Regional Album Showcase, podczas którego wystąpi Avril Lavigne, zbliża się wielkimi krokami. Fani, którzy wezmą udział w wydarzeniu, będą mieli okazję zdobyć autograf Lavigne. Jak będzie wyglądał? W sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia, ujawniające przy okazji nieznaną dotąd fotografię, wykonaną, najprawdopodobniej, podczas sesji promującej pierwszy singiel z płyty, piosenkę „Here’s To Never Growing Up”.

Jednak zważywszy na to, że sesja zdjęciowa do albumu mogła zbiec się w czasie z tą promującą pierwszy singiel z płyty, fani Avril zaczęli snuć spekulacje, jakoby powyższe zdjęcie przedstawiało finalną wersję okładki piątego albumu. Skąd te przypuszczenia? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że to właśnie 6. sierpnia Avril Lavigne oficjalnie ogłosi zarówno nazwę, jak i datę premiery nowego albumu. Jeżeli do tej pory nie zadebiutuje drugi singiel, piosenka „Rock N Roll”, będzie to okazja, aby potwierdzić ostateczną datę także jego premiery. W związku z powyższym fani mieliby dostać autografy ze zdjęciem wybranym na okładkę albumu. Spekulanci, na potwierdzenie swojej teorii, wskazują na podpis pod zdjęciem. Miałby on być tytułem piątej płyty, który według sieci sklepów Walmart brzmi właśnie „Avril Lavigne”. Ile w tym wszystkim prawdy? Dowiemy się już w najbliższy wtorek.

„Here’s To Never Growing Up” jednym z najczęściej pobieranych utworów

Pozornie mogłoby się wydawać, że singiel „Here’s To Never Growing Up” nie spisał się na listach przebojów i nie osiągnął większego sukcesu. Dla osób podzielających takie zdanie mamy małą niespodziankę – piosenka znajduje się obecnie w Top 60 najczęściej legalnie pobieranych utworów w Stanach Zjednoczonych w 2013 roku! W minionym tygodniu singiel sprzedał się w USA liczbie 18,518 kopii cyfrowych, a łącznie w 1,013,484.

Avril Lavigne na konferencji prasowej w Kantonie

Dzisiaj, 3. sierpnia, Avril Lavigne wzięła udział w konferencji prasowej chińskiej Ice Tea, której kilka miesięcy temu została ambasadorką. Konferencja, Expreme Party, była pierwszym etapem promocji w Azji. Aby obejrzeć więcej zdjęć, kliknij na poniższe! Za kilka godzin piosenkarka da krótki koncert dla przybyłych fanów.

Jedną z najistotniejszych informacją, jaką Avril przekazała podczas spotkania z dziennikarzami było potwierdzenie trasy koncertowej promującej piąty studyjny album. Piosenkarka ogłosiła, że powróci do Chin z trasą koncertową w lutym 2014 roku.

Za kulisami piosenkarka nagrała krótką wiadomość dla fanów opisując swój intensywny dzień w Kantonie, wspominając o nadchodzącym koncercie i oczywiście reklamując mrożoną herbatę, Ice Tea.

Avril odpowie na pytania azjatyckich fanów

Po długiej nieobecności w Azji, drugim obok Ameryki Południowej największym rynku dla muzyki Avril Lavigne, nadszedł czas na dopieszczenie stęsknionych fanów serią imprez promujących nową muzykę. W poniedziałek, 5 sierpnia, Avril odpowie na pytania od fanów z Hong Kongu, Tajwanu, Singapuru, Malezji, Korei, Filipin, Indii i Indonezji podczas specjalnego chatu.

Wydarzenie nazwane Avril Hangout będzie transmitowane na żywo na kanale Google+ i YouTube Sony Music Hong Kong o godzinie 9:30 czasu polskiego. Tego samego dnia, o godzinie 14:00 czasu polskiego, piosenkarka pojawi się na Avril Lavigne Hong Kong Fan Meet 2013, aby dać krótki koncert i spotkać się z fanami.

Specjalny koncert w mieście Kanton w ramach promocji Ice Tea

Kilka minut po godzinie 14tej czasu polskiego w Kanton w Chinach rozpoczął się koncert Avril Lavigne zorganizowany przez producenta Ice Tea. Fani przybyli do Guangzhou International Sports Arena mieli okazję posłuchać dziewięciu piosenek z repertuaru Avril.

W setliście znalazły się m.in. takie utwory, jak „Girlfriend” i „My Happy Ending” z intro „Airplanes,” czyli w wersji znanej z The Black Star Tour, a przed singlem „He Wasn’t” rozbrzmiało intro „Black Star.” Pełną setlistę przedstawiamy poniżej!

1. Here’s To Never Growing Up
2. Girlfriend
3. Airplanes + My Happy Ending
4. What The Hell
5. Complicated
6. Black Star
7. He Wasn’t
8. Sk8er Boi
9. I’m With You

Avril Lavigne i Chad Kroeger na zakupach w Hong Kongu

Na dobry początek pracowitego dnia Avril Lavigne w towarzystwie Chada Kroegera wybrała się na poszukiwanie biżuterii w jednym ze sklepów w Hong Kongu. Zdjęcie z 5. sierpnia. Aby zobaczyć większe, kliknij na poniższe!

Avril Hangout 2013 – chat z azjatyckimi fanami

Po półgodzinnym oczekiwaniu fanów Avril Lavigne specjalny chat, Avril Hangout, w końcu się rozpoczął. Zgodnie z zapowiedzią, wydarzenie było transmitowane na żywo na kanale Google+ i YouTube Sony Music Hong Kong.

Na początek Avril opowiedziała dziennikarce o singlu „Here’s To Never Growing Up” oraz potwierdziła, że zawita ponownie do Chin w przyszłym roku wraz z trasą koncertową, która jest właśnie planowana. Nie mogło również zabraknąć kilku słów na temat nadchodzącej płyty. Zapowiadając jej premierę na wrzesień tego roku oraz potwierdzając tytuł – „Avril Lavigne” – piosenkarka pokrótce nakreśliła jej klimat.

Po wstępie azjatyccy fani doczekali się swojej kolejki. W sumie połączono się z ośmioma osobami z ośmiu różnych miejsc (Hong Kongu, Tajwanu, Singapuru, Malezji, Korei, Filipin, Indii i Indonezji). Każdy ze szczęśliwców zadał piosenkarce po dwa pytania. Podczas całego chatu ujawniono kilka ciekawych faktów.

Kanadyjka potwierdziła, że na piątym albumie znajdzie się 13 utworów oraz ogłosiła przybliżoną datę oficjalnej premiery zarówno singla „Rock N Roll”, jak i promującego go teledysku. Zgodnie ze słowami Lavigne możemy się jej spodziewać w przeciągu najbliższych dwóch tygodni. Co ciekawe Avril sama jeszcze nie miała okazji zobaczyć klipu.

Lavigne potwierdziła także istnienie piosenki „Hush Hush”, która wraz z „Give You What You Like” jest jej ulubionym utworem na albumie. Fanka z Singapuru poruszyła temat WTH.tv oraz specjalnych filmików z tras koncertowych. Lavigne przyznała, że bardzo lubi taką formę kontaktu z fanami oraz że na pewno będzie ona kontynuowana. Piosenkarka nie była jedynie pewna, czy materiały video nadal będą nagrywane w ramach WTH.tv czy nowego projektu, np. dokumentu, który najbardziej się jej podoba.

Ale to nie koniec. Umysł Kanadyjki jest prawdziwą kopalnią nowych pomysłów, czekających tylko na realizację, a jednym z nich jest również nagranie gwiazdkowego albumu. Rozmowa artystki z fanami była momentami zabawna.

Fanka z Indii próbowała nauczyć idolkę pozdrowienia w swoim języku, co dla Avril nie było łatwym zadaniem. Kanadyjka była ogromnie zdziwiona, gdy za plecami fana z Korei – znajdującego się, jak się później okazało, w siedzibie Sony Music – zobaczyła pamiątkową płytę „Goodbye Lullaby”. Po wyjaśnieniu sytuacji piosenkarka zażartowała, że chłopak może ją wziąć na pamiątkę. Podczas rozmowy z Koreańczykiem, Lavigne próbowała też wyjaśnić, dlaczego fani z jego kraju, podarowali jej kiedyś małego króliczka.

Na zakończenie chatu fani mieli okazję zrobić sobie wspólne zdjęcie z Avril. Piosenkarka przyznała, że rozmowa bardzo jej się podobała i chciałaby brać udział w takich wydarzeniach częściej.

Avril Lavigne podczas Hong Kong Fan Meet 2013 [edit]

W ramach promocji piątego studyjnego albumu w Azji, Avril Lavigne pojawiła się na Hong Kong Fan Meet 2013, aby spotkać się z fanami z Hong Kongu oraz dać specjalny mini koncert.

Setlista zamknęła się w trzech utworach. Lavigne zaskoczyła zgromadzonych fanów, wykonując utwór „17”. Nie zabrakło też hymnu Avril na cześć młodości, piosenki „Here’s To Never Growing Up” oraz popisowego „I’m With You”.

SETLISTA:
1. „Here’s To Never Growing Up”
2. „17”
3. „I’m With You”

Dzięki relacji jednej z obecnych podczas wydarzenia osób wiemy, że po koncercie odbyło się Q&A z uczestnictwem fanów. Po raz kolejny padło pytanie o tytuł piątego albumu. Piosenkarka raz jeszcze potwierdziła nazwę „Avril Lavigne”, dodając, iż płyta w pełni oddaje „prawdziwą ją” i nie mogła znaleźć nazwy, która lepiej by ją odzwierciedlała.

Pierwszy raz artystka wspomniała o okładce, potwierdzając tym samym, iż jej wybór został dokonany. „Jest inna” – lakonicznie stwierdziła.

Jakim słowem Avril opisałaby album? „Rawesome” – to połączenie słów rock i awesome (pol. fantastyczny), które powstało przypadkowo podczas chatu z fanami i natychmiast zostało przechwycone przez Lavigne.

Kanadyjka opowiedziała także historię pojawienia się Marilyna Mansona w utworze „Bad Girl” oraz zapewniła fanów, że powróci do Hong Kongu podczas najbliżej trasy koncertowej.

Przy okazji pytania o teledysk do singla „Rock N Roll” jeden z fanów zaczął śpiewać piosenkę na głos. Było to niemałe zaskoczenie dla Lavigne, która przyznała, że chyba nawet jej mama jeszcze jej nie słyszała. Podekscytowana i wzruszona faktem znajomości piosenki przez fanów Lavigne wspólnie ją z nimi odśpiewała.

Nowe tytuły piosenek na 'Avril Lavigne’ zarejestrowane!

Cztery nowe tytuły utworów napisanych na piąty studyjny album Avril Lavigne zostały oficjalnie zarejestrowane w amerykańskiej agencji Harry Fox zajmującej się licencjonowaniem utworów muzycznych. Piosenki „Don’t Fuck This Up,” „Bitchin Summer”, „Hello Heartache” i „Sipping On Sunshine” zostały napisane przez Avril Lavigne, Chada Kroegera, Davida Hodgesa i Jacoba Kashera. Czy trafią na finalną tracklistę nowej płyty? Przekonamy się niebawem!

Do dnia dzisiejszego oficjalnej rejestracji doczekało się dwadzieścia utworów napisanych podczas sesji nagraniowych na album „Avril Lavigne.” Większość z nich to wspólne dzieła Avril Lavigne, Chada Kroegera, Davida Hodgesa i Jacoba Kashera, zaś zaledwie trzy z nich zostały stworzone z pomocą innych producentów, m.in. Martina Johnsona. Mowa oczywiście o tych, które już mieliśmy okazje usłyszeć – singlach „Here’s To Never Growing Up” i „Rock N Roll” oraz piosence „17”.

Powołując się na słowa Avril wypowiedziane podczas czatu Avril Hangout 2013, na nowy krążek trafi zaledwie trzynaście utworów, a więc aż siedem już zarejestrowanych może nie doczekać się publikacji, zostać wydanych w późniejszym terminie bądź sprzedanych innemu artyście.

Na chwile obecną pełna lista zarejestrowanych tytułów prezentuje się następująco – w nawiasach oznaczone zostały tytuły, których obecność na piątym albumie została potwierdzona przez Avril Lavigne (!) oraz tytuł, który miałby zostać wydany, jako piosenka na cele charytatywne (?!).

Here’s To Never Growing Up (!)
Rock N Roll (!)
Bad Girl (!)
Hello Kitty (!)
Hush Hush (!)
Let Me Go (!)
Fly (?!)
17 (!)
Give You What You Like (!)
It’s Not Ok
Our Little Secret
Time Goes By
This Must Be Love
Echo
This One’s For You
What Would You Say
Don’t Fuck This Up
Bitchin Summer
Hello Heartache
Sipping On Sunshine

Avril Lavigne wyruszy ze światową trasą koncertową już w październiku?

Podczas wizyty w Azji, Avril Lavigne kilka razy potwierdzała powrót w tamtejsze strony w ramach azjatyckiej części światowej trasy koncertowej w lutym 2014 roku. Jak się okazuje, w czasie zamkniętego spotkania z wybranymi fanami na Hong Kong Fan Meet 2013, piosenkarka zdradziła kolejne plany dotyczące piątej pełnometrażowej trasy koncertowej w swojej karierze.

Według słów Kanadyjki światowa trasa koncertowa miałaby się rozpocząć już w październiku 2013 roku, a pierwszym przystankiem byłaby Australia w której Avril zagrałaby po raz pierwszy, w ramach pełnometrażowej trasy koncertowej, od czasów Bonez Tour. Kolejne koncertowe miesiące to styczeń i luty. Na dobry początek nowego roku Lavigne zawładnęłaby scenami w ojczystej Kanadzie, a następnie wyruszyłaby do Azji.

Co z dwumiesięczną luką między koncertami w Australii i Kanadzie? Prawdopodobnie kalendarz Lavigne zostanie zapełniony datami występów w obydwu Amerykach badź w Europie! Jeśli wybrano by tę drugą opcję, oznaczałoby to, że pierwszy europejski leg odbyłby się już w listopadzie 2013 roku! Niestety jeszcze nie czas na radość. Informacje podane przez Avril mogą ulec zmianie, gdyż, jak sama przyznała, trasa jest dopiero w fazie planowania. Co więcej wielkość piątej światowej trasy koncertowej zależy od sukcesu albumu „Avril Lavigne”. Warto także dodać, że po wrześniowej premierze albumu sztab Lavigne powinien zorganizować gościnne występy w telewizji, stacjach radiowych itp. w celu promocji płyty w mediach. Tak szybki start trasy koncertowej mógłby się okazać niezbyt opłacalny finansowo. W związku z powyższym, Avril Lavigne, mówiąc o trasie po Australii, mogła mieć w na myśli koncerty pokroju tych, które odbyły się w erze „Goodbye Lullaby” w 2011 roku. Istnieje także druga możliwość. W planach może być zorganizowanie trasy promocyjnej, co dla fanów byłoby nie lada gratką, ponieważ oznaczałoby o wiele większą ilość koncertów w różnych częściach świata.

Avril Lavigne spotyka się z chińskimi dziennikarzami

Za Avril Lavigne kolejny pracowity dzień w Chinach. Tym razem piosenkarka spotkała się z przedstawicielami lokalnych mediów, dziennikarzami z Hong Kongu. Zdjęcia z 6. sierpnia. Aby obejrzeć więcej, kliknij na obrazek poniżej!

Nowa płyta Avril Lavigne jedną z jej najlepszych!

Do premiery piątej studyjnej płyty Avril Lavigne pozostał miesiąc, a w nadchodzących tygodniach rozpocznie się obszerna kampania promująca singiel „Rock N’ Roll.” Wyprzedzając nieco ten czas i zapewniając fanów o genialności nowego materiału, wizażysta i przyjaciel piosenkarki, Gabriel Panduro, zamieścił na swoim profilu portalu społecznościowego Twitter wiadomość dotyczącą krążka.

„Nowy album Avril jest wprost nieziemski! Już nie mogę się doczekać, gdy usłyszy go świat!,” napisał Gabriel nieskromnie dodając „jeden z jej najlepszych.” Premiera płyty, powołując się na informacje sklepów Walmart, zaplanowana jest na 24-go września.

Radiowa premiera singla „Rock N’ Roll” ujawniona!

Na radiową premierę drugiego singla zwiastującego piąty studyjny album Avril, piosenki „Rock N’ Roll,” będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Jak informuje All Access, radiową premierę utworu w amerykańskich rozgłośniach zaplanowano dopiero na 26. i 27. sierpnia (w zależności od formatu stacji), czyli ostatni tydzień miesiąca! Najprawdopodobniej dopiero 27. sierpnia utwór zostanie dodany do oferty iTunes czy Amazon.

Singiel „Rock N’ Roll” został udostępniony w serwisie YouTube nieco zniekształconej wersji pod koniec lipca. Epic Records zdecydowało się na ten krok chcąc uspokoić zniecierpliwionych brakiem informacji o premierze utworu fanów.

Avril Lavigne w wywiadzie dla NetEase

Chiny nie dają Avril Lavigne ani chwili wytchnienia. Po dwóch koncertowych i pełnych fanów dniach przyszedł czas na lawinę pytań chińskich dziennikarzy. Jedną ze stacji, która przeprowadziła wywiad z piosenkarką była NetEase.

Najistotniejszą informacją z całego spotkania z dziennikarką stacji jest chyba fakt, iż Avril, co prawda nie potwierdziła, ale też i nie zaprzeczyła, jakoby piąty studyjny album miał się ukazać dwudziestego czwartego września! Będąc w temacie „Avril Lavigne”, Kanadyjka wyjaśniła ponownie, dlaczego właśnie tak zatytułowała swój piąty solowy album. „Miałam problem z tytułem. Czułam, że ta płyta naprawdę mnie odzwierciedla, pokazuje różne oblicza. Z tego względu nazwa Avril Lavigne idealnie pasowała.”

W odróżnieniu od poprzednich wywiadów Lavigne, wspominając o utworach na płycie, wypowiedziała się na temat jednego z nich mniej lakonicznie niż dotychczas. „Give You What You Like” jest naprawdę surowa, gram w niej jakby postać, jest bardzo artystyczna. To jedna z moich ulubionych na płycie.” W nawiązaniu do teledysku do singla „Here’s To Never Growing Up” piosenkarka wspomniała wydarzenie z czasów liceum przypominające nieco jedną ze scen w klipie – „Wraz ze znajomym zostałam wyrzucona z klasy. Złapaliśmy za deskorolki i przejechaliśmy się wzdłuż korytarza” – wspomina.

Jako autorka hymnu na cześć młodości artystka dała kilka wskazówek, jak uniknąć efektów dorastania. Piosenkarka poleciła dobrze się odżywiać, dbać o nastawienie do świata i najzwyczajniej cieszyć się, czerpać jak najwięcej z każdej chwili. Tradycyjnie Avril została także poproszona o zdradzenie szczegółów poznania Chada. „Jedną z ekscytujących rzeczy w tej płycie jest to, że praca nad nią przyniosła mi męża” – rozpoczęła z uśmiechem Lavigne. Pozostawiając miłosne klimaty, dziennikarka poprosiła Lavigne o wyjaśnienie, dlaczego piąta płyta jest inna niż pozostałe. „W zestawieniu z poprzednimi albumami na tym nie dominuje temat miłości, zawodów miłosnych i rozstań. Pisałam o tym wcześniej, byłam nastolatką, więc przez to przechodziłam. Teraz poruszam w piosenkach inne tematy. To nie jest poważna płyta o miłości i bardzo się z tego cieszę. Jest popowa, podnosi na duchu, ale nie brakuje na niej także poważniejszych tematów. Jest kilka piosenek o miłości, ale też o rock and rollu, młodości, byciu siedemnastolatką, Hello Kitty. Nie brakuje też pewnego rodzaju opowieści. Właśnie to mi się podoba w tej płycie.”

Czy małżeństwo wpłynie na tematykę tekstów Lavigne? Czy pojawią się w nich dzieci, małżeńskie perypetie? „Piszę o swoich przeżyciach, współtworzę z innymi ludźmi. Poruszamy w tekstach powszechne tematy. W życiu wszystko może stać się inspiracją” – wymijająco odpowiedziała Avril, dodając, że dzięki temu, iż wraz z Chadem są tekściarzami, mogą się nawzajem inspirować, wymieniać pomysły, co jest ciekawą częścią procesu tworzenia. Na koniec po raz kolejny powrócił temat lutowej trasy koncertowej po Azji. „Nic nie jest potwierdzone, ale na pewno chcę rozpocząć trasę właśnie tutaj. Prowadzę obecnie rozmowy z odpowiednimi ludźmi i próbuję zorganizować trasę” – odpowiedziała Kanadyjka oraz podziękowała chińskim fanom za okazywane wsparcie.

Avril Lavigne prezentuje okładkę piątego albumu!

Pierwszy post Avril Lavigne na oficjalnym profilu na Instagram to, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, okładka piątego studyjnego albumu piosenkarki, „Avril Lavigne”. Zdjęcie wykonano 23. kwietnia. Słowa są chyba zbędne. Jak wam się podoba?

The Avril Lavigne Foundation zaprasza do współpracy fanów Avril

Fundacja Avril Lavigne konsekwentnie realizuje swoje postulaty. W tym roku, w celu pomocy niepełnosprawnym dzieciom, The Avril Lavigne Foundation rozpoczęło kolejny projekt. Organizacja zaprasza wszystkich fanów piosenkarki oraz osoby wspomagające fundację do zaprojektowania T-shirtu The Avril Lavigne Foundation.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 15. sierpnia, a wyboru najlepszego projektu dokona sama Lavigne wraz z zespołem The Avril Lavigne Foundation. Zwycięska koszulka trafi do sprzedaży, z której dochód zostanie przekazany na konto fundacji. Na autora T-shirtu czeka także autograf Avril Lavigne z dedykacją oraz torba gadżetów. Swoich sił w konkursie mogą spróbować fani z całego świata.

Data wydania nowej albumu przełożona?

Po prezentacji okładki piątej studyjnej płyty zatytułowanej po prostu „Avril Lavigne”, nadszedł czas na mniej przyjemne doniesienia. Wiele wskazuje na to, że data premiery albumu została zmieniona! Zarówno HITS Daily Double, jak i sklepy Walmart, które jako pierwsze ujawniły 24. września, jako datę wydania płyty, usunęły taką informacje!

Polski oddział wytwórni fonograficznej Avril, Sony Music Poland przyznał, że 24. września nie jest oficjalnie potwierdzonym terminem wydania albumu. Również data fizycznej premiery singla „Rock N’ Roll” została opóźniona – z 20-go na 27-go sierpnia. Ta wiadomość potwierdza wcześniejsze doniesienia o przesuniętej na koniec miesiąca amerykańskiej radiowej i światowej cyfrowej premierze utworu.

„Rock N Roll” debiutuje na japońskich listach magazynu Billboard!

Mimo iż do oficjalnej premiery „Rock N Roll”, drugiego singla promującego „Avril Lavigne”, pozostały jeszcze ponad dwa tygodnie, to utwór już odnosi pierwsze sukcesy. Piosenka dość często gości na antenach stacji radiowych na całym świecie – m.in. w Australii czy Niemczech – oraz nie najgorzej radzi sobie na lokalnych listach. Jeszcze większym zaskoczeniem jest debiut utworu na japońskich listach magazynu Billboard!

Jak na razie piosenka może się pochwalić #20 miejscem na Digital and Airplay Overseas oraz – nieco gorszą, lecz wciąż godną uwagi – #73 pozycją na Hot Top Airplay. Miejmy nadzieję, że wraz z premierą potencjał utworu nie straci na sile i – mimo oddechu konkurencji na plecach – będzie piął się w górę także w amerykańskim zestawieniu.

Avril pozuje z managerem hoteli W Hong Kong

Status osoby Avril Lavigne w Chinach jest tak duży, że podczas swojej ostatniej wizyty w tym kraju piosenkarka spotkała się z Peterem Hildebrandem, managerem sieci hoteli w Hong Kong w Chinach. Właśnie w tym hotelu Avril zatrzymała się na czas wizyty.

Avril Lavigne z fanami podczas Hong Kong Fan Meet

Fani Avril Lavigne, którzy mieli okazję spotkać się z piosenkarką podczas Hong Kong Fan Meet nareszcie otrzymali wiadomości mailowe ze wspólnym zdjęciem z artystką. Jak relacjonuje jeden z uczestników spotkania, pozwolono jedynie na grupowe zdjęcia i jednocześnie nie wyrażono zgody na autografy… Zdjęcia z 5 sierpnia.

Zobacz lyric video do singla „Rock N Roll”!

Niemal miesiąc po premierze drugiego singla promującego „Avril Lavigne” na oficjalnej stronie piosenkarki została odblokowana druga z sześciu kłódek, a wraz z nią lyric video do piosenki „Rock N Roll”, które udostępniamy w playerze poniżej! Jak Wam się podoba?


Podobnie jak w przypadku lyric video do „Here’s To Never Growing Up” w tworzeniu materiału wzięli udział fani Lavigne. Do zabawy włączył się także irlandzki duet braci Grimes, znanych jako Jedward. Warunkiem pojawienia się w lyric video było zamieszczenie na Instagram filmiku nagranego podczas wykonywania piosenki. Miłym zaskoczeniem są komentarze samej Avril pojawiające się pod filmikiem każdego z fanów.

Zobacz zapowiedź teledysku do singla „Rock N’ Roll”!

Po zorganizowanej miesiąc temu premierowej prezentacji singla „Rock N’ Roll” i wczorajszej premierze lyric video z udziałem fanów, nadszedł czas na chyba najbardziej wyczekiwany materiał – zapowiedź teledysku do singla! Czyżby promocja utworu nareszcie miała ruszyć z miejsca? Na oficjalnym kanale VEVO Avril pojawił się 20 sekundowy materiał będący pierwszą zapowiedzią klipu!

Premierę teledysku zaplanowano na wtorek, 20. sierpnia, zaś sam utwór doczeka się swojej światowej, cyfrowej premiery 27. sierpnia. Tego samego dnia singiel ukaże się również w wersji fizycznej w sklepach Walmart. Miłego oglądania!

Oddziały oficjalnej strony internetowej Avril z datą premiery!

Nowy studyjny album Avril Lavigne trafi do sprzedaży 24. września – taką informację można znaleźć na rosyjskiej i włoskiej wersji oficjalnej strony internetowej Avril! Niestety takiej informacji próżno szukać na angielskiej wersji strony oraz w oddziałach wytwórni fonograficznej dla której nagrywa piosenkarka. Te cały czas utrzymują, że nie otrzymały wiadomości potwierdzającej 24. września, jako datę premiery płyty.

Jak to możliwe, że niepotwierdzone informacje widnieją na oficjalnej stronie Avril? Tutaj pomocna może być ciekawostka – w wybranych krajach strona internetowa AvrilLavigne.com prowadzona jest przez fanów. Kiedy otrzymamy oficjalne informacje z ust EPIC Records? Pytanie to pozostaje zagadką. Na razie wytwórnia rozpoczęła… blokowanie opublikowanego kilka dni temu lyric video do singla „Rock N’ Roll”! Materiał przestał być dostępne m.in. dla włoskich fanów.

AKTUALIZACJA: Godzinę temu, za pośrednictwem swojego profilu na portalu społecznościowym Twitter, David Hodges, jeden z producentów nowej płyty, zamieścił wiadomość, w której podał 24. września, jako datę premiery albumu! „Minionej nocy ponownie słuchałem albumu Emerson Hart (17/09) i Avril Lavigne (24/09). Z niecierpliwością czekam na obydwa!,” napisał. Czy to można uznać za wyczekiwane oficjalne potwierdzenie daty wydania?

Zobacz drugą zapowiedź teledysku do singla „Rock N’ Roll”!

Druga zajawka teledysku do singla „Rock N’ Roll” została ujawniona! Tym razem w 18 sekundowej pigułce mamy szansę przekonać się, jaką rolę w klipie odegrał Billy Zane. Co zobaczymy w kolejnej zajawce? Odpowiedź powinniśmy poznać najpóŹniej w sobotę! Premiera teledysku do drugiego singla promującego albumu „Avril Lavigne” odbędzie się we wtorek, 20. sierpnia na oficjalnych kanałach internetowych Avril. Miłego oglądania!

AKTUALIZACJA: Kilka minut przed godziną 17tą czasu polskiego na oficjalnych profilach internetowych Avril Lavigne pojawiła się seria wiadomości zachęcających fanów do zaangażowania się w odblokowanie trzeciej kłódki ze strony internetowej piosenkarki. Po serii wpisów i tysiącach wiadomości pozostawionych na portalu społecznościowym Twitter (który jest narzędziem pomagającym w odblokowaniu kłódek) okazało się, że odblokowana została… druga zajawka teledysku. Czyżby zapomniano, że zaprezentowano go osiem godzin temu?

Zobacz trzecią zapowiedź teledysku do „Rock N Roll”!

Za pośrednictwem oficjalnego kanału VEVO Avril Lavigne udostępniono kolejną zapowiedź teledysku do najnowszego singla piosenkarki, piosenki „Rock N Roll”. W trzeciej zajawce ujawniono kolejną gwiazdę, którą będziemy mogli zobaczyć w klipie. „Partnera zbrodni” Lavigne zagrała Danica McKellar. Premiera teledysku już w najbliższy wtorek, 20. sierpnia. Zapowiedź przedstawiamy w playerze poniżej. Miłego oglądania!

Jak singiel „Rock N Roll” radzi sobie na listach Billboard?

Miło nam poinformować, że singiel „Rock N Roll” radzi sobie bardzo dobrze na japońskich listach Billboard! Aktualnie singiel jest #71 na Japan Hot 100. Piosenka awansowała zarówno na liście Digital and Airplay Overseas jak i Hot Top Airplay, oraz zadebiutowała w dwóch kolejnych zestawieniach.

Japan Hot 100 – #71
Japan Digital and Airplay Overseas – #14 (+6)
Japan Hot 100 Airplay – #46 (+27)
Japan Adult Contemporary Airplay – #75

Danica McKellar opowiada o pracy na planie teledysku

Aktorka znana z roli Winnie w popularnym serialu „Cudowne lata” obecnie podbijająca świat serią książek matematycznych dla dziewcząt, Danica McKellar, opowiedziała o pracy na planie teledysku do singla „Rock N Roll,” w którym wcieliła się w postać „partnerki zbrodni.” „Było naprawdę bardzo wesoło. Zazwyczaj nie dostaję ról w tak seksownych, a jednocześnie ostrych projektach. Było świetnie,” wyznała w rozmowie ze stacją ABC. Premiera teledysku już we wtorek!

Zobacz nowe zdjęcie z sesji promującej piąty album!

Po prezentacji okładki piątego studyjnego albumu Avril Lavigne w sieci pojawiają się powoli kolejne zdjęcia wykonane podczas sesji na potrzeby „Avril Lavigne”. Niestety autor dwóch poznanych do tej pory zdjęć jest na razie nieznany. Fotografię wykonano 23. kwietnia.

Zobacz zwiastun teledysku do singla „Rock N Roll”!

Od premiery teledysku do najnowszego singla Avril Lavigne, piosenki „Rock N Roll” dzielą nas już tylko godziny. Aby umilić pełne napięcia oczekiwania fanów, na oficjalnym kanale VEVO Lavigne pojawił się – utrzymany w filmowym klimacie – 37 sekundowy zwiastun klipu. Jednocześnie okazało się, że poprzednie zapowiedzi były wyrwanymi ujęciami z poniższego materiału. Odliczacie godziny do premiery?


Jak poinformowało ET Canada, Avril Lavigne rzeczywiście miałaby skraść całusa Danice McKellar grającej w teledysku jej „Partnerkę Zbrodni.” „Możliwe, że romansowałam w klipie z Danicą, a możliwe że nie,” powiedziała tajemniczo Avril. „Ten teledysk to taka sytuacja po Apokalipsie, utrzymana w charakterze komiksu. Nigdy wcześniej nie wzięłam udziału w takim projekcie,” dodała.

Avril Lavigne gościem specjalnej kolacji magazynu Maniac

Jak informowaliśmy wcześniej, Avril Lavigne ozdobi okładkę wrześniowo/październikowego wydania amerykańskiego magazynu Maniac. Świętując wydanie tego numeru w restauracji Arlecchino Ristorante w McMurray w Pensylwanii zorganizowana zostanie uroczysta kolacja pod nazwą „Kobiety U Władzy.”

Wydarzenie zaplanowano na dzień 25. września, a koszt jednego biletu to $50. Choć otwarcie nie potwierdzono udziału Avril, pierwszą zapowiedź zaprezentowano wraz z nowym zdjęciem piosenkarki z sesji dla magazynu. Dodatkowe informacje mają pojawić się wkrótce.

ET Canada potwierdza znaczne przesunięcie premiery albumu!

Najpierw pojawiła się niepotwierdzona przez wytwórnię płytową data premiery, póŹniej dowiedzieliśmy się, że piąta studyjna płyta będzie nosiła nazwę „Avril Lavigne,” a niedawno światło dzienne ujrzała zaskakująca okładka. Wydawało się, że mimo milczenia ze strony Epic Records, następca „Goodbye Lullaby” rzeczywiście ukaże się 24. września, jak poinformował sklep Walmart. Niestety zgodnie z najświeższymi doniesieniami premiery albumu nie doczekamy się przed listopadem!

Takie wiadomości kilkanaście minut temu przekazało ET Canada, najchętniej współpracujący z Avril program typu newsmagazine w Kanadzie. „Rock n Roll” to drugi singiel z płyty, która nie trafi do sklepów do listopada,” podaje strona internetowa stacji, której redaktorzy mieli okazję podejrzeć piosenkarkę na planie teledysku. „Energia i ekscytacja płytą, wsparcie fanów… to wszystko jest zdumiewające,” cytuje słowa Avril ET Canada zapraszając na jutrzejszą emisję zakulisowej rozmowy.

I choć informacje o póŹno jesiennej premierze albumu tradycyjnie pozostają niepotwierdzone – tak samo, jak data 24. września – niebezpiecznie pokrywają się z niedawnymi doniesieniami i zupełnym brakiem promocji płyty, która potencjalnie miałaby trafić do sklepów za miesiąc.

Przypominamy, że zarówno HITS Daily Double, jak i sklepy Walmart, którzy jako pierwsi ujawnili datę 24. września, kilkanaście dni temu usunęły taką informacje. Również polski oddział wytwórni fonograficznej Avril przyznał, że data 24. września nigdy nie została oficjalnie potwierdzona.

PREMIERA: Teledysk do singla „Rock N Roll”!

Nawiązania do „Sk8er Boi,” serialu „Cudowne Lata” i teledysku Guns N Roses. Tak w bardzo dużym skrócie można opisać teledysk Avril Lavigne do singla „Rock N Roll,” który zadebiutował dziś o godzinie 9:01. Życzymy miłego oglądania!

Podobne Posty