Jak informowaliśmy tutaj, firma Adventures In Wonderland w porozumieniu z Avril Lavigne, oferuje VIPowskie pakiety na koncerty w ramach trasy The Avril Lavigne Tour po Ameryce Północnej i Południowej. Jedną z atrakcji wartego $350 pakietu jest możliwość spotkania się z Avril na około godzinę przed koncertem. Na fali popularności teledysku do singla „Hello Kitty” amerykańskie media postanowiły bacznie przeanalizować zdjęcia z tych spotkań i obwieścić światu, że Kanadyjka, mówiąc delikatnie, nie lubi swoich fanów, ale za to uwielbia „wyciągać od nich pieniądze.”

W całym tym medialnym praniu pieniędzy zapomniano jednak o uczuciach fanów, których zdjęcia publikowano, a niejednokrotnie bezczelnie przerabiano. W efekcie jeden z bohaterów popularnych memów, 21-letni Augusto Vazie, którego wspólnie zdjęcie z Avril obiegło cały świat, uznał, że to on ponosi winę za krytykę, jaka spadła na jego idolkę. Brazylijczyk napisał nawet internetowe przeprosiny skierowane do Avril, których efektem jest artykuł w brazylijskiej wersji serwisu Yahoo.

Guto, bo tak woli być nazywanym, czekał na spotkanie z Avril dwanaście lat, a żeby kupić wart R$ 800,00 bilet sprzedał iPhona. Nie spodziewał się jednak, że dzień po spełnieniu marzenia stanie się bohaterem memów i, co zabolało go bardziej, głównym powodem brutalnej krytyki wobec swojej idolki. „Byłem siódmą osobą, która spotkała się z Avril w Sao Paulo. Gdy zjawiłem się w pokoju zacząłem prawić jej komplementy, a ona poklepała mnie po ramieniu, uśmiechnęła się i podziękowała.” Feralne zdjęcie wykonano kilkadziesiąt sekund później, gdy, jak twierdzi Guto, po serdecznym geście ze strony Avril obecny w pokoju ochroniarz powiedział mu, że powinien zachować odpowiedni dystans. Chłopak zastosował się do polecenia ochroniarza, chociaż jak twierdzi, Avril nie miała nic przeciwko uściskom. „Avril była przecudowna! Bolą mnie te wszystkie nieprawdziwe komentarze na temat naszego spotkania. Martwię się, że zniszczyłem jej reputację,” napisał na swoim profilu portalu społecznościowego Twitter. Nam w tej całej sytuacji najbardziej żal właśnie fanów, których spotkanie marzeń zamieniono w krytyczne memy…

— Augusto (@AugustVaz) May 4, 2014

(tłum. Avril, to wszystko to moja wina, bo zrobiłem sobie z Tobą zdjęcie stojąc za daleko. Jest mi bardzo przykro!)

 

(Za link dziękujemy Excellence)

Podobne Posty