Dziesięć lat temu, pod wpływem przesłuchania albumu „Under My Skin” i zafascynowania kontrowersyjną postacią Avril Lavigne narodził się pomysł stworzenia polskiej strony internetowej poświęconej muzyce tworzonej przez Kanadyjkę. Początkowo strona, na której się znajdujemy nosiła wdzięczną nazwę avril.pieklo.pl i była sponsorowana przez forum Pieklo.pl. Po pewnym czasie podjęto decyzję o przeniesieniu na domenę Avril-Lavigne.pl.

rocznica

Przez ostatnie dziesięć lat nad rozwojem strony pracowało ponad piętnaście osób, niezmienny od początku pozostaje Administrator i od siedmiu lat główna autorka merytorycznych aspektów strony, Anja. W chwili obecnej do redakcji strony należy także avril993, która czuwa nad codziennymi aktualizacjami oraz Olga, tworząca nowe treści na podstrony, kornelia1508 dostarczająca archiwalne zdjęcia do galerii i Karna tworząca rozmaite grafiki. W tym niecodziennym dniu pragniemy podziękować wszystkim, którzy na przestrzeni ostatnich lat przyczynili się do rozwoju strony! Bez Waszej pracy Avril-Lavigne.pl nie byłoby jedną aktualnie działającą polską stroną o Avril!


Dziesięć lat działalności to nie lada wydarzenie, dlatego przez ostatnie dni staraliśmy się wybrać 10 wydarzeń z lat 2004-2014, które możemy uznać za bardzo ważne dla istnienia Avril-Lavigne.pl. Nie są to wydarzenia ważne dla kariery zawodowej Avril, ale większość z nich to wydarzenia istotne dla nas, polskich fanów Avril. Miłej lektury!

2004: 2 lipca oficjalnie startuje strona avril.pieklo.pl będąca, w tamtym momencie, trzecią w Polsce stroną internetową poświęconą Avril Lavigne. Do roku 2 lipca 2014 roku, już pod nazwą Avril-Lavigne.pl, pozostaje jedyną aktywnie działającą.

pieklo

2005: W czerwcu Avril Lavigne po raz pierwszy odwiedza Polskę i daje niezapomniany koncert w katowickim Spodku. W tym samym roku strona zmienia nazwę na Avril-Lavigne.pl.

avril_lavigne_pl 1

2006: Avril Lavigne zostaje żoną Derycka Whibley’a. Teoretycznie wydarzenie to było istotniejsze dla samej Avril (i Derycka), niż dla nas, ale mimo wszystko tamtego dnia, pisząc o ślubie, publikując zdjęcia Avril w pięknej białej sukni, mieliśmy wrażenie, że pewien etap nieodwracalnie dobiegł końca. Teraz już wiemy, że nie był to jedyny ślub w życiu Avril, a w jej muzycznej karierze niewiele się z tego powodu zmieniło.

2007: To był rok! Wydanie albumu „The Best Damn Thing” możemy nazwać najaktywniejszym momentem działalności strony. W okresie promocji płyty na stronie pojawiło się nawet dwanaście (!) nowych wpisów dziennie, a wiele z nich w odstępach kilku minut. Tak… gdy myśleliśmy, że na dziś to już wszystko okazywało się, że właśnie pojawił się nowy wywiad, nowe zdjęcia…

avril_2007

2008: Avril Lavigne po raz drugi staje na polskiej ziemi. Tym razem odwiedza Wrocław i daje radosny koncert w Hali Stulecia.

2008

2009: W lipcu tego roku zorganizowaliśmy I Ogólnopolski Zlot Fanów Avril Lavigne i mieliśmy okazję poznać naszych czytelników osobiście. Z niektórymi mamy kontakt do dziś i spotykamy się na każdym kolejnym Zlocie Fanów!

2010: Przełomowy rok? Jak przekonacie się czytając dalszą część tych wspomnień okaże się, że rok 2010 był początkiem wielu miłych zdarzeń… W styczniu 2010 roku uruchomiliśmy Fan Club Avril Lavigne „Take It!” Polska, który narodził się ze współpracy z Sony Music Polska. Również w tym roku, dzięki kontaktowi z Sony Music, jako pierwszy poinformowaliśmy fanów Avril na całym świecie o dacie i godzinie premiery singla „Alice.” Oczywiście niewiele osób nam uwierzyło… Potem żałowali!

2011: Wbrew przekonaniu wielu naszych czytelników udaje nam się bardzo często zwrócić uwagę Avril, jej wytwórni i managementu na Polskę i polskich fanów. W 11 lutego 2011 roku do Avril dotarła książka z wiadomościami, które podczas II Zlotu Fanów Avril Lavigne napisali fani oraz życzeniami, które w późniejszym czasie nadesłali pocztą.


We wrześniu tego samego roku Avril po raz drugi otrzymała od nas prezent. Tym razem drogą elektroniczną miała szansę poznać twarze swoich fanów oglądając życzenia urodzinowe, które powstały z nagrań ze Zlotów Fanów i filmików nadesłanych przez fanów. Dla nas był to wielki sukces, bowiem podziękowanie pojawiło się na oficjalnych profilach internetowych Avril! Informacje o odpowiedzi od Avril można było przeczytać m.in. na Onecie czy Wirtualnej Polsce.

Także końcówka 2011 roku była dla nas wyjątkowa. 26 grudnia otrzymaliśmy e-mail od redakcji Avril Bandaids, w którym podesłali nam zdjęcie autografu Avril Lavigne z dedykacją dla naszej strony i Fan Clubu! Historię otrzymania autografu, który fizycznie trafił do nas dopiero w 2013 roku, znajdziecie TUTAJ.

2012: Na początku roku do naszej redakcji dołączyła niezastąpiona avril993, która współpracuje z nami do dnia dzisiejszego!

avril gl
2013: Kolejny rok, w którym Avril Lavigne miała szansę przypomnieć sobie o Polsce, jako kraju, w którym czekają na nią Little Black Stars. Najpierw w czerwcu, dosłownie kilkadziesiąt minut przed ślubem z Chadem Kroegerem, Kanadyjka otrzymała tzw. „Krawatowy Projekt,” który wspólnie z Wami stworzyliśmy w 2012 roku, jako prezent i podziękowanie dla Avril za 10 lat muzycznej kariery. Kilka dodatkowych słów na jego temat znajdziecie TUTAJ.

W październiku Avril po raz kolejny odezwała się do nas publikując podziękowania za właśnie otrzymane kartki pocztowe, na których zamieszczone zostały życzenia urodzinowe oraz kolejne zaproszenie do Polski. Więcej o projekcie możecie przeczytać TUTAJ. Dzięki temu podziękowaniu staliśmy się najczęściej wspominanym przez Avril europejskim krajem, i gdyby pominąć wspomnienia o Azji, czy Ameryce Południowej będące zaproszeniami na koncerty, czy podziękowaniami za koncerty, bylibyśmy na szczycie światowej listy… Oby ktoś to kiedyś wykorzystał!

1
2014: Przed wakacjami powołaliśmy do życia zupełnie odmienioną stronę, nową galerię zdjęć i zmodernizowany Fan Club. Wszystko to ułatwiło nam pracę, chociaż do dnia dzisiejszego walczymy z poprawnie działającym licznikiem komentarzy… Walka trwa. Zamierzamy ją wygrać! Rok się jeszcze nie skończył. W przygotowaniu jest projekt Poland Wants Avril Lavigne i mamy nadzieję ponownie zobaczyć gotowy filmik na oficjalnych profilach Avril.

Bez tytułu

Avril-Lavigne.pl

2004-∞

Podobne Posty