Do katalogu Amerykańskiego Stowarzyszenia Kompozytorów, Autorów i Wydawców, gdzie rejestrowane są utwory muzyczne objęte prawami autorskimi trafiła nowa piosenka Avril Lavigne! A przynajmniej z udziałem Avril, bo według zapisu utwór jest duetem z Bebe Rexhą.

Piosenka nosi tytuł „In Touch” i ma *pięciu twórców, jednak żadnym z nich nie jest Avril Lavigne. To pozwala stwierdzić, że najprawdopodobniej nie będzie to piosenka z nowego krążka Kanadyjki, a kolejny duet. Naturalnie pod warunkiem, że ujrzy światło dzienne.

Twórcami „In Touch” są Laurem Christy, Bebe Rexha/Bleta Rexha*, Talay Riley i Christopher Andersson. Avril jest wpisana, jako jedna z dwóch wykonawczyń.

To już trzeci utwór Lauren Christy, przy którym w ostatnich miesiącach pojawiło się nazwisko Avril. O dwóch pozostałych pisaliśmy tutaj.

Bebe to amerykańska piosenkarka i autorka tekstów, pochodzi z Albanii. Ma na koncie m.in. duet z Davidem Guettą w utworze „Hey Mama”, duet z G-Eazy w „Me, Myself & I” i trzy EPki. Jej największym przebojem pozostaje wspólny singiel z Martinem Garrixem, „In the Name of Love”, który w 2016 roku podbijał listy przebojów na całym świecie.

Obecnie pracuje nad materiałem, który ma się ukazać w 2018 roku. To właśnie na nim może pojawić się utwór „In Touch”.

AKTUALIZACJA, 25.12.2017: Utwór został zarejestrowany także w jednej z niemieckich agencji zajmujących się dbaniem o prawa artystów do muzyki i tekstów, GEMA. Według nowego zapisu Avril Lavigne jest zarówno współautorką tekstu, jak i współtwórczynią muzyki. Zapis mówi także, że „In Touch” trwa 4 minuty.

Ponadto z danych rejestracyjnych wynika, że Avril jest jedyną wykonawczynią tej piosenki! Teraz, porównując zapis z ASCAP, można przypuszczać, że Bebe Rexha była bądź pierwszą piosenkarką, do której wysłano „In Touch” i która nagrała jego wersję demo po własnych przeróbkach, ale ostatecznie odrzuciła utwór lub współtworzyła piosenkę na pierwszym etapie produkcji i z tego powodu, jako pierwsza nagrała ją w studiu.

Zapis GEMA, w przeciwieństwie do tego z ASCAP, nie sugeruje, że piosenka jest duetem.

Podobne Posty