Nowy rok nie zaczął się tak, jak chcieliby fani Avril Lavigne. Piosenkarka unika jak ognia komentowania postępów w pracach nad nowym albumem. Niektórzy fani wytknęli jej nawet brak wiadomości z noworocznymi życzeniami, inni byli przekonani, że całe święta pracowała nad skończeniem materiału, który jak przecież obiecała miał być gotowy do grudnia. W ostatnich dniach na jej Instagramie zaczęły pojawiać się nowe zdjęcia, które pokazywały, że prace nad nagrywaniem albumu jeszcze się nie skończyły. Oburzeni fani zaczęli więc błagać Avril, np. organizując hashtagowe akcje w mediach społecznościowych, żeby wyjaśniła, co się dzieje. Dziś piosenkarka odpowiedziała na pytanie kilku fanów, których obserwuje na Twitterze.


W wiadomościach prywatnych (wszystkie osoby otrzymały taką samą) wyjaśniła, dlaczego nie udało się zrealizować planów na zamknięcie etapu nagrywania do grudnia, jak aktualnie widzi sprawę przejścia do kolejnego etapu i, mówiąc najogólniej, co dzieje się wokół płyty. Oto ta wiadomość.

Rozpoczęłam miksowanie płyty, więc zamykamy temat. Czuję ogromną ulgę. Już prawie to mamy. Uwierzcie albo nie, ale najwięcej czasu zajęło znalezienie odpowiednich producentów dla tego projektu. Moje utwory miałam od dłuższego czasu. Myślę, że płyta będzie gotowa z końcem lutego. Nigdy aż tak ciężko nie pracowałam nad żadną płytą. To wyższy poziom, ale jest tego warta! Jest tak prawdziwa, jak to tylko możliwe. Myślę, że jest niezwykle ważna i mam nadzieję, że to poczujecie.

Na zakończenie Avril podziękowała fanom za te wszystkie internetowe akcje i dodała, że rozumie ich zniecierpliwienie i chęć usłyszenia czegokolwiek.

W ostatnich dniach, patrząc na opublikowane przez piosenkarkę zdjęcia, pracowała ona ponownie z producentem i inżynierem dźwięku, Chrisem Basefordem, z którym w przeszłości stworzyła „Fly” i „You Ain’t Seen Nothin’ Yet”. Klawisze do jednej z piosenek nagrywał natomiast Steve Ferlazzo, członek jej koncertowego zespołu od 2007, a od 2013 roku szef artystyczny. 

W naszej facebookowej grupie, która pełni funkcję forum, już toczy się dyskusja na temat wiadomości od Avril. Zapraszamy tutaj.

Podobne Posty