Wraz z zapowiedzią tak długo wyczekiwanego przez nas singla zaktualizowana została oficjalna strona internetowa Avril. Aktualizacji poddano nie tylko layout strony, ale także tę część, którą można nazwać biografią. Z nowego tekstu możemy dowiedzieć się kilku ważnych i interesujących faktów na temat nowego albumu – m.in. poznać nazwiska współtwórców i producentów nowych piosenek, a także dowiedzieć się, w jakiej kondycji wokalnej znajduje się Avril.

Jednak zanim zaczyna się ta interesująca część związana z nową muzyką ponownie wracamy do roku 2014 roku. Dla fanów Avril bardzo pamiętnego, bo niecały rok od wydania albumu „Avril Lavigne” zaangażowanie Avril zaczęła słabnąć. Nagłej zmianie uległa najpierw koncertowa setlista, która miała być tworzona w oparciu o życzenia fanów. Zrezygnowano z wydania piosenki „Give You What You Like” w Europie i realizacji teledysku. Ucichły plotki na temat koncertów w Europie, a później Avril niespodziewanie zniknęła.

To mniej więcej w połowie 2014 roku zaczęły się kłopoty zdrowotne piosenkarki. Początkowo nic nie wskazywało na to, że zakończą się niemalże 4 letnią przerwą w karierze zawodowej. Będąc w trasie koncertowej, w 2014 roku, Avril „ledwo trzymała się na nogach, w każdym kraju, który odwiedzała spotykała się z lekarzami. Nikt nie był w stanie jej pomóc. Aż do grudnia 2014 roku. Diagnoza – borelioza.” W kwietniu 2015 roku, tak naprawdę na samym początku walki z chorobą, pojawiła się na okładce magazynu People, któremu zdecydowała się opowiedzieć o swojej chorobie. Pamiętamy ten dzień, wypuszczenie tej okładki i niedowierzanie wielu fanów. Jednym zrobiło się przykro, inni nie do końca zdawali sobie sprawę, że mogła to być jej ostatnia okładka w życiu. Historia choroby Avril, co w tym liście zostało mocno podkreślone, będzie częstym tematem publikacji i wystąpień Lavigne w najbliższych miesiącach.

Przełom w leczeniu, najbardziej widoczne postępy i powrót sił nastąpił w 2017 roku. I to tak naprawdę wtedy piosenkarka zaczęła intensywniej i bardziej ukierunkowanie pracować nad szóstym studyjnym albumem. „Przez dwa lata walczyłam z boreliozą biorąc antybiotyki i zioła. Starałam się mieć normalne życie, ale przez większość czasu leżałam w łóżku. To był okres lepszych i gorszych dni. Gdy tak leżysz przez blisko dwa lata, tracisz masę mięśniową. Całe Twoje ciało zaczyna słabnąć. Musiałam pracować, żeby nabrać sił. Singiel „Head Above Water” to była pierwsza piosenka, którą zaśpiewałam. Pierwsza od dwóch lat. Myślałam, że mój głos będzie słaby, ale okazało się, że ta długa przerwa bardzo dobrze wpłynęła na moje struny głosowe. Mam mocniejszy głos niż kiedykolwiek miałam.”

Lista nazwisk osób, które Avril zaprosiła do współpracy nad płytą niejako jest nam już znana, bo te postaci pojawiały się na zdjęciach, które Avril zamieszczała na swoim profilu na Instagramie. Teraz mamy jednak potwierdzenie, że na płycie usłyszymy utwory, które powstały w wyniku współpracy Lavigne z: Stephan Moccio, Chris Baseford, Johan Carlsson, Lauren Christy z The Matrix, Ryan Cabrera, Travis Clark, Bonnie McKee, JR Rotem, Mitch Allan.

Jaka będzie nowa płyta? Prócz tego, że niezwykle osobista, szczera i pokrzepiająca? Tekstowo ma być czymś, czego w wykonaniu Avril jeszcze nie słyszeliśmy. Piosenkarka przyznaje, że miała mnóstwo czasu, żeby poznać samą siebie, wycisnąć z tekstów tyle, ile tylko się dało. „Tytuły pochodzą od fraz, które wypowiadałam i które pasowały do moich doświadczeń. Tematy to sprawy, które są bliskie mojemu sercu i umysłowi. Usiadłam do pianina i spisałam moje życie.” 

„Przeszłam przez naprawdę wiele, żeby dotrzeć tu, gdzie jestem teraz. Pozytywna strona jest taka, że nie przestałam żyć moim życiem. Muzyka naprawdę pomogła mi w procesie dochodzenia do zdrowia. Miałam cel i powód, żeby walczyć. Mam nadzieję, że ta płyta poruszy ludzi. Każdy z nas przechodzi przez jakieś trudności. Niestety niektóre są poważniejsze od innych. Mierząc się z największą walką, jaką musiałam stoczyć w życiu jestem silniejsza niż kiedykolwiek byłam. Nie mogę się doczekać, aż podzielę się z fanami moim odnowionym głosem i energią życiową poprzez nową muzykę.” 

Podobne Posty