Pamiętacie zdjęcie Avril w różowym sweterku, które skłoniło Was do rozmyślań o brzmieniu nowej płyty? Avril Lavigne pojawiła się na pierwszej od lat okładce magazynu! Piosenkarka jest twarzą nowego numeru amerykańskiego wydania magazynu Billboard. Okładkę wraz z kilkoma zdjęciami z sesji autorstwa Davida Needelemana wykonanymi w sierpniu 2018 można oglądać na stronie Billboard – tutaj oraz tutaj. To właśnie na planie tej sesji zdjęciowej powstało wspomniane zdjęcie w różowym sweterku i fioletowych kozaczkach na kanapie w domu Avril.

„Here’s To Never Giving Up” brzmi tytuł artykułu, parafrazujący tytuł singla „Here’s To Never Growing Up” i będący świetnym podsumowaniem całej publikacji. Jest to bowiem opowieść o tym, jak Avril niemalże porzuciła muzykę z powodu choroby oraz w jak bardzo imprezowym nastroju jest obecnie. Rozmowę z piosenkarką przeprowadzono w połowie sierpnia tego roku, na miesiąc przed premierą singla „Head Above Water”. W treści artykułu próżno szukać szczegółów nowego albumu. Pojawia się jednak stwierdzenie, że premierę płyty zaplanowano na początek 2019 roku oraz informacja, że Avril nie może się doczekać powrotu do koncertowania.

Wielu fanów zastanawia się, czy początek 2019 roku aktualna informacja i czy od czasu rozmowy nic nie uległo zmianie. Być może pamiętając podobną publikację, z magazynu Savvy z 2009 roku, w którym premierę wówczas nadchodzącej płyty Avril określono dokładnie, co do dnia, jednak ostatecznie ukazał się dopiero w 2011 roku. Wówczas informacje nie zostały zdementowane.

Najnowszy artykuł w Billboard utrzymany jest w konwencji przypominania, że Avril Lavigne to niemalże naczelna imprezowiczka Hollywood. Wstęp przepełniony jest informacjami o alkoholach, a nawet informacją, że dziennikarza rozmawiającego z Kanadyjką poproszono o przyniesienie butelki wina. Zmagająca się z sezonowymi alergiami Avril początkowo popijała jedynie elektrolity z witaminami, jednak finalnie przerzuciła się na różowe wino. Rozmowie towarzyszyła imprezowa atmosfera – w basenie pływały dmuchane zwierzęta, w posiadłości obecna była także matka Avril z mężem, a na wieczór zaplanowano imprezę.

„Siedząc na swojej szarej kanapie, zdradza mi, że namalowała większość obrazów, które zdobią jej bardzo drogi przedpokój i pokazuje mi różowy dziennik, prezent od mamy. Pomiędzy codziennymi modlitwami znajdującymi się u góry każdej ze stron ujawnia się ambitna lista rzeczy do zrobienia zapisana przez Avril. Skończyć album. Wybrać singiel. Nakręcić teledysk. Dentysta” – czytamy w artykule.

Piosenkarka wspomina początki swojej kariery, przytacza historię o występie z Shanią Twain w wieku 14-tu lat, wygraniu radiowego konkursu, czy podpisaniu kontraktu płytowego z Arista Records i walce o to, żeby nagrywać (i wydawać!) autorski materiał. Dowiaduje się także, że Twain również zmagała się z boreliozą, co jak się okazuje, było dla Avril nieznanym faktem z życia jej idolki. Wspomina również poznanie Chada Kroegera, błyskawiczne zaręczyny i równie szybki ślub. Serdecznie wypowiada się zarówno o nim, jak i o swoim pierwszym mężu, a nawet żartuje z instytucji małżeństwa czy stwierdza, że „Kocha kochać„. Opowiada również o swoich tatuażach, z których, według niej, mniej więcej 75% powstało w tandemie z bliskimi jej osobami. Tzw. matching tattoos to zdecydowanie jedno z hobby Avril.


Oczywiście nie mogło zabraknąć powrotu do 2014 i wspomnień związanych z boreliozą. Piosenkarka po raz kolejny opowiedziała, jak czuła się w pierwszych miesiącach, jak szukała pomocy, w jaki sposób ją znalazła i jak przez dwa lata niemalże nie wychodziła z łóżka biorąc rozmaite antybiotyki.

„Nie powinnam była udzielić tego wywiadu dla Good Morning America. Nie byłam gotowa, ale chciałam założyć maskę, grać odważną, opowiedzieć o tym wszystkim światu, a potem udawać, że moje życie jest zajebiste” – powiedziała wspominając wywiad z 2015 roku, towarzyszący promocji singla „Fly”, w którym rozpłakała się przed kamerą.

Po raz pierwszy dowiadujemy się natomiast, że do ukąszenia doszło, gdy Avril spędzała czas z przyjaciółmi. Nie wie dokładnie kiedy się to stało, ale wiąże to z wycieczkami z grupą przyjaciół. Pojawia się także inna nowa informacja – podczas tworzenia słów do singla „Head Above Water” Avril i Chad nie byli już parą, jednak Chad pomagał w nagraniu utworu.

Pełen artykuł, w oryginale, można znaleźć tutaj. Magazyn z Avril na okładce trafi do sprzedaży 20 października.

Podobne Posty