Czy właśnie poznaliśmy treść oficjalnego oświadczenia prasowego na temat szóstej, bardzo długo przez nas wyczekiwanej studyjnej płyty Avril Lavigne? Na stronie Universal Music Publishing Group pojawił się odświeżony, nieco zmieniony tekst komunikatu prasowego, który pierwotnie pojawił się na oficjalnej stronie internetowej Avril w dniu zapowiedzi premiery singla „Head Above Water”. Prawdziwość notki nie została, na razie, potwierdzona przez management Avril, więc traktujemy ją z lekką dozą nieufności, ale zdecydowanie warto rzucić na nią okiem.

Zgodnie z notką szósty studyjny album Avril otrzymał tytuł „Head Above Water” i ukaże się jeszcze w tym roku, o czym wspominał CEO BMG. Nie musimy chyba tłumaczyć, że jeśli premierę płyty zaplanowano na 2018, to oficjalny komunikat w tej sprawie powinien pojawić się właśnie w październiku.

Avril jest autorką lub współautorką wszystkich utworów, które trafią na płytę. W tworzeniu muzyki pomagali jej m.in. Stephan Moccio, Chris Baseford, Johan Carlsson, Lauren Christy z The Matrix, Ryan Cabrera, Travis Clark, Bonnie McKee, JR Rotem i Mitch Allan.

Na „Head Above Water”, oprócz tytułowego singla, mają trafić takie utwory jak: „Warrior”, „I Fell In Love With The Devil”, „Dumb Blonde”, „Birdie” oraz „It Was In Me”. Oczywiście nie jest to pełna tracklista albumu, a krótkie wprowadzenie do jego zawartości. W oświadczeniu brakuje m.in. piosenki „Crush”, o której istnieniu poinformował niedawno Zane Carney.

Lavigne jest producentką dwóch utworów –  „Warrior” i „I Fell In Love With The Devil”, które oparte zostały na pianinie, i podobnie do singla „Head Above Water”, towarzyszy im silny wokal. „Dumb Blonde” to z kolei jedna z tych piosenek, z których słynie Avril – przekorna piosenka, skierowana do wszystkich tych, którzy kiedykolwiek czuli się pogardzani, niedoceniani czy po prostu traktowani z góry. W piosence dominuje żywa perkusja. 

„Nie zawsze łatwo jest być niezależną kobietą odnoszącą sukcesy. Wiele osób uważa takie osoby za zagrożenie. Ta piosenka ma być przypomnieniem, że nie wolno pozwolić innym, żeby wrzucali nas do jakiegoś worka. Mam nadzieję, że ten utwór będzie jednym z tych, które pomogą kobietom i wszystkim ludziom, którzy czują się marginalizowani. Liczę, że sprawi, że będą walczyli o swoje, a ich głos będzie miał szansę zostać wysłuchany” – powiedziała Avril na temat „Dumb Blonde”. Fragment tekstu piosenki brzmi następująco:

“I ain’t no dumb blonde! I ain’t no stupid Barbie doll! I got my game on, watch me, watch me, watch me prove you wrong!”

„Birdie” to z kolei opowieść o tym, jak Avril czuła się uwięziona. Najprawdopodobniej przez chorobę, ale akurat to nie zostało wyjaśnione. „It Was In Me” natomiast niesie ze sobą podnoszący na duchu przekaz. „Wielu z nasz poszukuje wewnętrznego spokoju. Dla jednych jest nim odnalezienie Boga, dla innych życie w zgodnie z samym sobą”.

Wiemy, że management Avril został poproszony o skomentowanie tych informacji, ale jeszcze tego nie zrobił. Zamiast tego usunięto wspomniane oświadczenie prasowe.

Podobne Posty