Od premiery singla „Head Above Water” minął już ponad miesiąc, więc to dobry moment, żeby wypuścić drugą zapowiedź nowego albumu. Czy Avril Lavigne właśnie rozpoczęła zapowiadanie premiery piosenki zatytułowanej „Dumb Blonde”? Pierwsze informacje o istnieniu utworu pojawiły się już w sierpniu tego roku. Więcej szczegółów na temat piosenki poznaliśmy dzięki przedwczesnej publikacji pełnego oświadczenia prasowego dotyczącego albumu „Head Above Water”. Teraz Kanadyjka udostępniła fragment, najprawdopodobniej, zwrotki nowej piosenki, który zdaje się pasować do udostępnionych we wspomnianym oświadczeniu słów refrenu.

Producentem i współautorem utworu „Dumb Blonde” jest Mitch Allan, z którym Avril współpracowała będąc na finiszu prac nad nowym krążkiem – tutaj dostępne jest ich wspólne zdjęcie z tego okresu. Opierając się na informacjach ze wspomnianego wyżej oświadczenia prasowego wiemy, że „Dumb Blonde” to jedna z tych piosenek, z których słynie Avril – przekorna kompozycja, z żywą perkusją, skierowana do wszystkich tych, którzy kiedykolwiek czuli się pogardzani, niedoceniani czy po prostu traktowani z góry.

„Nie zawsze łatwo jest być niezależną kobietą odnoszącą sukcesy. Wiele osób uważa takie osoby za zagrożenie. Ta piosenka ma być przypomnieniem, że nie wolno pozwolić innym, żeby wrzucali nas do jakiegoś worka. Mam nadzieję, że ten utwór będzie jednym z tych, które pomogą kobietom i wszystkim ludziom, którzy czują się marginalizowani. Liczę, że sprawi, że będą walczyli o swoje, a ich głos będzie miał szansę zostać wysłuchany” – powiedziała Avril na temat „Dumb Blonde”. Potwierdzony fragment tekstu piosenki brzmi następująco:

“I ain’t no dumb blonde! I ain’t no stupid Barbie doll! I got my game on, watch me, watch me, watch me prove you wrong!”

Zaś tak prezentuje się fragment słów udostępnionych na profilach Avril w mediach społecznościowych:

“I ain’t playing no games, I’ve got nothing left to lose. So tired of circular motions they leave me dizzy and confused. My heart is not your revolving door. I get stuck spinning and spinning til I collapse on the floor”

Przypominamy, że podczas sesji nagraniowej programu iHeartRadio Honda Stage Series Avril wykonała dwa premierowe utwory – pierwszym było udostępnione już (tutaj) „Head Above Water”, a drugim bardzo możliwe, że właśnie „Dumb Blonde”.

Cokolwiek zapowiada Avril jedno jest pewne – jest to nowa piosenka, którą powinniśmy usłyszeć w listopadzie tego roku!

Podobne Posty