Nowa piosenka oficjalnie zarejestrowana!

W ubiegłym tygodniu na oficjalnych profilach Avril Lavigne w mediach społecznościowych pojawiły się trzy nowe fragmenty tekstów piosenek lub piosenki. Teorii na temat tego, z jakiej piosenki zostały zaczerpnięte, i czy jednej czy z kilku, przetoczyło się wiele. Łącznie z tą, że piosenkarka tajemniczo zapowiada premierę piosenki „Dumb Blonde”. Ostatecznie z podsycania atmosfery pozostały tylko nowe zdjęcia dołączane do postów i pytanie, o co chodziło i dlaczego przestano dodawać kolejne informacje?

Teraz pojawiła się kolejna teoria. W systemie rejestracyjnym Amerykańskiego Stowarzyszenia Kompozytorów, Autorów i Wydawców, zajmującym się zarządzaniem prawami do utworów muzycznych, zarejestrowano tytuł „Birdie”, czyli jeden z utworów, o którego istnieniu dowiedzieliśmy się z udostępnionego przedwcześnie oficjalnego oświadczenia prasowego dotyczącego nowego studyjnego albumu Avril. Dzięki rejestracji wiemy, że współautorem kompozycji jest Jonathan R. Rotem, producent muzyczny, z którym przez kilka miesięcy pracowała Avril, a prywatnie jej były partner. Piosenka trwa 3 minuty i 30 sekund.

W przeszłości rejestracja utworu w systemie ASCAP oznaczała dwa scenariusze – odrzucenie piosenki lub plan wydania jej w ciągu kilku najbliższych tygodni. Właśnie tak było z singlem „Head Above Water”, którego rejestracji dokonano pod koniec sierpnia. Piosenka ukazała się 19 września.

Czy to właśnie „Birdie” zapowiadała Avril? Czy to z tej piosenki pochodzą opublikowane słowa?

I ain’t playing no games, I’ve got nothing left to lose. So tired of circular motions they leave me dizzy and confused. My heart is not your revolving door. I get stuck spinning and spinning til I collapse on the floor

But every time that you touch me I forget what we’re fighting about.
Oh you come and you leave shame on me for believing every word out of your mouth

Darling you, oh you taste so bittersweet, can’t get you off of my lips.
You’re dangerous when you take me like a thief

Podobne Posty