Avril odpowiada na pytania fanów na Twitterze

Z okazji premiery singla „Tell Me It’s Over” oraz rozpoczęcia przedsprzedaży albumu „Head Above Water” Avril Lavigne odpowiedziała na kilkadziesiąt pytań fanów podczas ponad dwugodzinnego czatu zorganizowanego na Twitterze. Specjalnie na tę okazję hashtagi #AskAvril, #TellMeItsOver oraz #HeadAboveWater otrzymały własną emotkę w formie blondynki z długimi włosami. 

Spośród tysięcy pytań fanów Avril zdecydowała się odpowiedzieć na ponad pięćdziesiąt, na niektóre nawet dwukrotnie, jednak większość dotyczyła jej nowego albumu i planów z nim związanych. Pojawiła się też odpowiedź na pytanie o okładkę płyty, która wzbudziła mieszane opinie wśród fanów oraz plany koncertowe na nadchodzące miesiące. Tłumaczenia pytań i odpowiedzi są dostępne poniżej. Tutaj jest natomiast dostępny obszerny tekst dotyczący każdej z nowych piosenek – będzie on aktualizowany o linki do polskiej przedsprzedaży albumu w wersji fizycznej.

Jaki film w telewizji/na Netflixie ostatnio oglądałaś? – Miniony weekend spędziłam na oglądaniu świątecznych filmów. Uwielbiam wszystkie o tej tematyce.

Oprócz Head Above Water i Tell Me It’s Over, która piosenka z albumu jest Twoją ulubioną? – Uwielbiam mnóstwo piosenek z tej płyty, ale moje ulubione to Birdie, I Fell In Love With The Devil i Warrior.

Czy Birdie to piosenka o zwierzęciu czy metafora? – Opowiada o tym momencie mojego życia, w którym czułam się uwięziona w klatce.

Jakiej najważniejszej rzeczy nauczyłaś się podczas choroby? – Nauczyłam się o sile walki i modlitwy.

Czy planujesz wrócić do Europy? – Tak, wrócę do Europy.

Czy lubisz być producentką swoich utworów? – Świetnie pracowało mi się nad produkcją kilku piosenek z nowej płyty! Są dla mnie niezwykle osobiste.

Czy myślałaś już o pomysłach na trasę koncertową i występy na żywo? To będą koncerty akustyczne, rockowe, w wielkich halach itd.? – Tak, mam mnóstwo świetnych pomysłów i przemyśleń na temat występów live. Rozmyślam nad tym już od dłuższego czasu.

Jakie to uczucie wypuszczać nową muzykę i dzielić się z nią światem po tak długiej walce z boreliozą? – To bardzo umacniające.

Powiedź więcej na temat pomysłu na okładkę albumu. – Na tej płycie czułam, że odsłaniam się emocjonalnie, obnażam się przed fanami, to była inspiracją dla okładki.

Którą ze swoich płyt lubisz najbardziej? – Wszystkie, ale najbardziej pierwszą, bo jej tworzenie było ekscytujące, nie wiedziałam, co z tego wyjdzie. I najnowszą. Myślę, że pierwsza i najnowsza są najbardziej ekscytującymi albumami w mojej karierze.

Twoja muzyka bardzo się zmieniła od poprzedniej płyty. Czujesz się pewniej w takiej stylistyce? – To nie tak, że czuję się bardziej komfortowo, po prostu jestem w takim momencie życia.

Gdybyś mogła zadedykować jedną z Twoich piosenek fanom, która by to była? – Myślę, że I’m With You, bo jest bardzo nostalgiczna i pochodzi z pierwszej płyty. To mój ulubiony utwór i zawsze, gdy ją śpiewam mam wrażenie, że pozwala mi połączyć się z publicznością.

Czy podczas występów na żywo i koncertów będziesz grała na instrumentach? – Tak, uwielbiam grać na instrumentach!

Gdybyś mogła opisać nową płytę w trzech słowach, które by to były? – Wzmacniające mocne wokale

Czy będzie trasa promująca płytę? Wszyscy chcemy zobaczyć Cię tak szybko, jak to możliwe! – Tak, będę promowała płytę w 2019 roku.

Tęsknisz za występami? – Tak, nie mogę się już doczekać ponownych występów przed Wami!

Gdybyś mogła cofnąć się w czasie i jeszcze raz wydać któryś singiel i nakręcić teledysk, który by to był? – Chciałabym jeszcze raz porozwalać centrum handlowe w Complicated.

Czy uważasz, że nowa płyta może być inspiracją dla osób, które podobnie jak Ty zmagają się z boreliozą? – Zdecydowanie tak! Mam nadzieję, że będzie inspiracją osób, które przechodzą przez ciężki czas.

Jakieś świąteczne marzenia? – Rozwalić 2019!

Czy na płycie są jakieś rockowe piosenki? Uwielbiam spokojne ballady, ale uwielbiam też, gdy szalejesz i kocham puszczać je w moim radiu.Dumb Blonde to najszybsza piosenka na płycie.

Czy wyobrażałaś sobie kiedykolwiek to wszystko? – To wszystko to więcej niż mogłam sobie wymarzyć. Marzenia się spełniają.

Który utwór na nowej płycie jest Twoim ulubionym i dlaczego? Fell In Love With The Devil to mój faworyt, bo sama go napisałam i wyprodukowałam (wspólnie z Chrisem Basefordem). Jestem z niego MEGA dumna!

Jak opisałabyś nas, Twoje Little Black Stars? – Jesteście moją linią życia, bez Was by mnie nie było w miejscu, w którym jestem.

Kiedy możemy się spodziewać początku trasy koncertowej? – Na początku roku wyjeżdżam poza USA, żeby promować płytę. Później wracam do USA w lecie robić kolejne promo, lato i jesień to PLAN na trasę.

Jakich artystów/zespołów aktualnie słuchasz? – Uwielbiam Halsey, ale obecnie słucham świątecznej muzyki każdego rodzaju.

Jak opisałabyś piosenkę It Was In Me? – To piosenka o zwróceniu się w stronę Boga i rozejrzeniu dookoła. Napisana przez Lauren Christy i mnie. Jest prze-genialna.

Jaką radę dałabyś młodszej sobie? – Żyj każdego dnia tak, jakby to był Twój ostatni dzień… (co robiłam).

Jakich artystów obecnie słuchasz? – Bardzo lubię Bebe i Halsey, ale ostatnio słucham świątecznej muzyki!

Jak scharakteryzowałabyś Dumb Blonde? Zdaje się, że jest tak wiele sposobów, na jakie można ją rozumieć! – To utwór o tym, że nie można patrzeć stereotypami. Jest o udowadnianiu własnej wartości. I o tym, że w porządku jest być silną kobietą.

Co sądzisz o nas, fanach, którzy chodzą po ulicach Werony i rozdają ulotki promujące Twoja muzykę i powrót? – Cześć, miło Cię poznać online. Dziękuję za zorganizowanie akcji w Weronie, we Włoszech. Dziękuję wszystkim. To fantastyczne, że jesteście tak bardzo zaangażowani w muzykę!

Jak udało Ci się zachować rozsądek w przemyśle muzycznym (nie zejść na złą drogę, narkotyki, sekstaśmy, skandale itd.) i jak przez tyle lat udaje Ci się żyć w zgodzie ze sobą? – Zawsze starałam się otaczać tylko dobrymi ludźmi, jestem też blisko z moją wspaniałą rodziną, która bardzo mnie wspiera.

Czy masz w planach jakieś współprace z innym artystami? Chciałabyś nagrać coś z Shawnem Mendesem? – Uwielbiam Shawna! Byłoby super!

Co nazwałabyś kluczowym momentem w roku? – Skończenie płyty i podzielenie się z Wami nowymi piosenkami!

Wykonania na żywo której piosenki z nowej płyty nie możesz się doczekać? – Wykonanie Head Above Water sprawiło mi mnóstwo frajdy!

Czy jesteś wdzięczna za fanów na całym świecie? Czy byłaś zdziwiona, że tak wielu z nich wciąż Cię wspiera mimo tak długiej nieobecności? – Oczywiście! Od zawsze powtarzam, że mam DOSŁOWNIE najlepszych fanów na świecie! Moje Little Black Stars są #allstars. Czuję się przez Was kochana i wspierana i doceniam Was bardziej niż umiem wyrazić słowami.

Czy wszystkie piosenki zostały napisane po Twojej chorobie czy naprawdę miałaś gotowy materiał wcześniej? – Wszystkie piosenki były napisane po mojej walce z chorobą.

Co sądzisz o nas, fanach, którzy chodzą po ulicach Werony i rozdają ulotki promujące Twoja muzykę i powrót? – Jesteście najwspanialsi a ja jestem wdzięczna, że Was mam!

Czy są jakieś niewydane piosenki nagrane wspólnie z innymi artystami albo takie, które ukażą się niebawem? – Nigdy nie wiadomo…

Czy widziałaś „Narodziny Gwiazdy”, jeśli tak co sądzisz o tym filmie? -Tak – świetny film!

Co było Twoją inspiracją przy tworzeniu tego albumu? – Przeżycia, jakich doświadczyłam.

Który kolor, Twoim zdaniem, opisuje ten album? – Uwielbiałam używać niebieskości oraz bieli i czerni.

Jakie to uczucie znów pracować z Lauren Christy, po tylu latach? – Wspaniałe! Lauren jest bardzo utalentowana. Świetnie się razem bawiłyśmy.

Jestem wdzięczna za tę wspaniałą kobietę, Avril Lavigne i jej muzykę… – Jestem bardzo wdzięczna za Ciebie i Twoją pomoc, Francesca!

Czy nadal jesteś zainteresowana aktorstwem? – Tak, bardzo chciałabym jeszcze grać.

Dlaczego wybrałaś Tell Me It’s Over na singiel? Czy pytałaś przyjaciela o opinię? To był faworyt wielu osób. Tak, zapytałam przyjaciół o ich opinię. Birdie również była wymieniana przez osoby, które słyszały płytę pośród tych wyróżniających się utworów.

Czy masz jakąś wiadomość do fanów, którzy przechodzą teraz przez trudny czas? – Bądźcie silni, nie poddawajcie się, módlcie się, dzielcie się miłością.

Czy nagrałaś jakieś materiały dokumentujące ten album? Chcielibyśmy zajrzeć za kulisy jego powstawania… – Nagrałam coś fajnego z iHeartRadio i UPROXX, zobaczycie to w nowym roku.

Jakie masz hobby, nadal malujesz? – Tak, nadal uwielbiam malować i gotować.

Czy będzie więcej klipów w tej erze płytowej? – Zdecydowanie tak!

Powinnaś częściej robić takie czaty. To nas zbliża! – Świetnie się bawię rozmawiając z Wami.

W jakim filmie albo programie telewizyjnym chciałabyś wystąpić? – Musical mógłby być fajny. Uwielbiam ścieżkę dźwiękową z The Grestest Showman.

Ile singli ukaże się w nowej erze płytowej? Nowe piosenki są perfekcyjne… – Mam wrażenie, że każda mogłaby być singlem.

Po tym wszystkim, co Cię spotkało, po walce z chorobą, jak się czujesz wracając do pracy? – Lepiej niż kiedykolwiek.

Jak długo pracowałaś nad płytą? – Od 2016 roku.

Co powiedziałabyś osobom, jak ja, które chciałyby zacząć pisać piosenki, ale obawiają się opinii innych? – Wierz w siebie i bądź siebie pewny.

W procesie komponowania utworów, który moment jest najbardziej satysfakcjonujący? – Kiedy przychodzi czas, w którym cały świat może ich posłuchać.

Jak się czujesz? Czy jesteś już w 100% zdrowa? – Miewam lepsze i gorsze dni.

Za co jesteś najbardziej wdzięczna jeśli chodzi o proces tworzenia nowej płyty? – Jestem wdzięczna, że dostałam mnóstwo czasu, żeby popracować nad tą płytą i zrobić ją dokładnie taką, jaką chciałam, żeby była.

Co było Twoją motywacją, żeby walczyć z chorobą? – Kocham moje życie i ludzi, którzy w nim są.

Sushi, pizza czy Hello Kitty? – Um, wszystkie 3?

Jakie masz cele na przyszły rok? – Zacząć więcej występować.

Czy uważasz, że to najbardziej osobista płyta w Twojej karierze? – Z pewnością jedna z.

Czy oczekujesz, że ten album odniesie wielki sukces? – Mam nadzieję, że tak.

Podobne Posty