Już od dłuższego czasu Avril Lavigne regularnie udziela radiowych wywiad dla amerykańskich rozgłośni radiowych. Niestety większość wywiadów umyka uwadze fanów, a po emisji nie jest udostępniana w sieci. Inaczej jest w przypadku rozmowy z kanadyjskim CBC Radio, której można posłuchać tutaj.

W wywiadzie Avril opowiada o singlu „Head Above Water”, o walce z chorobą, znaczeniu piosenki oraz podkreśla, że wydanie tej piosenki w formie pierwszego singla z albumu jest dla niej szczególnie ważne. „W jakimś sensie pogodziłam się z faktem, że umrę. To, co było piękne i dobre to dostrzeżenie, jak ważna jest dla mnie muzyka, jak żyje we mnie. Fakt, że wypływała ze mnie w naturalny sposób, że naturalnie zaczęłam pisać leżąc w łóżku,” powiedziała Avril.

„Taka choroba zmienia podejście do życia. Zwykłe czynności, takie jak wstanie rano z łóżka i zrobienie sobie kawy mają inny wymiar. Teraz wszystko w moim życiu jest jaśniejsze,” dodała próbując odpowiedzieć na pytanie o to, co zmieniła w niej, oraz jej podejściu do pracy zawodowej, choroba.

Pod koniec rozmowy padło także pytanie o najnowszy singiel, „Tell Me It’s Over”, o którym w wywiadach jeszcze nie mówiono zbyt wiele. „To piosenka o zamykaniu drzwi do związku, który mimo iż jest bardzo intensywny, pełen emocji… Odczuwasz bardzo silne uczucia do drugiej osoby, jest mnóstwo miłości dla tej drugiej osoby, ale wiesz, że ta relacja nie jest dla Ciebie dobra,” powiedziała Avril.

Całość zakończono wymianą uprzejmości na temat Kanady oraz monologiem Avril na temat jej ulubionych przekąsek, które można dostać tylko w jej ojczystej Kanadzie, choć jak się okazuje, i tam jest to coraz trudniejsze.

Podobne Posty