Ten tekst jest formą zebrania w jednym miejscu wszystkich informacji na temat albumu „Head Above Water” i jego zawartości, które w ostatnich kilku miesiącach docierały z różnych źródeł. Wszystkie poniższe informacje były (i nadal są) dostępne na tej stronie, w tej publikacji są jednak uporządkowane. Znajdziesz tutaj wyłącznie potwierdzone informacje, z wiarygodnych źródeł – od sztabu Avril, po twórców utworów. Okładkę albumu oraz tracklistę zaprezentowano 7 grudnia.

Zamów: CD | CYFROWA
Data premiery: 15 lutego 2019
Wytwórnia płytowa: BMG US

TRACKLISTA ALBUMU

1. Head Above Water  (3:40) [Stephen Moccio, Avril Lavigne, Travis Clark]
2. Birdie (3:30) [JR Rotem, Avril Lavigne]
3. I Fell in Love With the Devil (4:17) [Avril Lavigne]
4. Tell Me It’s Over (3:08) [Johan Carlsson, Melissa Bell, Ryan Cabrera, Justin Gray, Avril Lavigne]
5. Dumb Blonde (3:09) [Bonnie McKee, Mitch Allan, Avril Lavigne]
6. It Was In Me (3:43) [Johan Carlsson, Lauren Christy, Avril Lavigne]
7. Souvenir (2:58) [Lauren Christy, Avril Lavigne, Jon Levine]
8. Crush (3:34) [Avril Lavigne, Zane Carney, Johan Carlsson]
9. Goddess (3:42) [Ross Golan, Avril Lavigne, Johan Carlsson]
10. Bigger Wow (2:57) [Avril Lavigne, Lauren Christy, Jon Levine]
11. Love Me Insane (3:00) [Lauren Christy, Avril Lavigne]
12. Warrior (3:48) [Travis Clark, Avril Lavigne, Chad Kroeger]

„Head Above Water” – pierwszy, tytułowy singiel z albumu. O istnieniu piosenki o tym tytule dowiedzieliśmy się 30 sierpnia 2018 roku, gdy utwór trafił do bazy rejestracyjnej Amerykańskiego Stowarzyszenia Kompozytorów, Autorów i Wydawców, stowarzyszenia zarządzającego prawami do utworów muzycznych. Datę premiery singla, tytuł oraz informacje o piosence potwierdzono 6 września. Piosenka ukazała się 19 września.

Autorami piosenki są Travis Clark, z którym Lavigne rozpoczęła prace nad utworami na album oraz Stephen Moccio, z którym pracowała na końcu, w lutym tego roku. Nad pierwotną wersją piosenki pracował także Jonathan Rotem, ale utwór w jego wersji ostatecznie nie został wykorzystany.

„Birdie” – tytuł tej piosenki pojawił się w oświadczeniu prasowym na temat albumu, które przedwcześnie trafiło na stronę internetową Universal Music Publishing Group. Zgodnie z treścią oświadczenia „Birdie” to opowieść o tym, jak Avril czuła się uwięziona. Najprawdopodobniej przez chorobę, ale akurat to nie zostało wyjaśnione. Producentem utworu jest Jonathan Rotem. Utwór trwa 3 minuty i 30 sekund.

„I Fell in Love With the Devil” – kolejna piosenka, której istnienie ujawniono w oświadczeniu prasowym. Utwór oparty jest na pianinie i towarzyszy mu silny wokal.

„Tell Me It’s Over” – piosenka wybrana na drugi singiel z albumu „Head Above Water”. Współautorami piosenki są Melissa Bel, Ryan Cabrera, Justin Gray, zaś producentem Johan Carlsson. Premiera piosenki odbyła się 12 grudnia.

„Dumb Blonde” – jedna z piosenek umieszczonych w oświadczeniu prasowym, typowana na drugi singiel z płyty. W komunikacie do prasy podkreślono, że to jeden z tych utworów, które brzmieniem nawiązują do kultowych przebojów Avril – przekorna piosenka, skierowana do wszystkich tych, którzy kiedykolwiek czuli się pogardzani, niedoceniani czy po prostu traktowani z góry. W piosence dominuje żywa perkusja. Producentem i współautorem piosenki jest Mitch Allan.

„Nie zawsze łatwo jest być niezależną kobietą odnoszącą sukcesy. Wiele osób uważa takie osoby za zagrożenie. Ta piosenka ma być przypomnieniem, że nie wolno pozwolić innym, żeby wrzucali nas do jakiegoś worka. Mam nadzieję, że ten utwór będzie jednym z tych, które pomogą kobietom i wszystkim ludziom, którzy czują się marginalizowani. Liczę, że sprawi, że będą walczyli o swoje, a ich głos będzie miał szansę zostać wysłuchany” – powiedziała Avril na temat „Dumb Blonde”. Fragment tekstu piosenki brzmi następująco:

“I ain’t no dumb blonde! I ain’t no stupid Barbie doll! I got my game on, watch me, watch me, watch me prove you wrong!”

„It Was In Me” – jeden z pierwszych utworów z szóstej studyjnej płyty, które zostały oficjalnie zarejestrowane w katalogu wydawniczym Avril. Tytuł poznaliśmy w październiku 2017 roku. Współautorką utworu jest Lauren Christy, z którą Lavigne pracowała nad debiutanckim albumem. Utwór niesie ze sobą podnoszący na duchu przekaz. „Wielu z nasz poszukuje wewnętrznego spokoju. Dla jednych jest nim odnalezienie Boga, dla innych życie w zgodnie z samym sobą” – można było przeczytać w oświadczeniu prasowym.

„Souvenir” – tytuł tego utworu poznaliśmy w listopadzie 2018 roku. Informacja na jej temat pojawiła się na stronie Primary Wave, która pełni formę systemu rejestracyjnego utworów. Producentem piosenki jest Jon Levine.

„Crush” – to kompozycja, którą Avril napisała wspólnie z Zanem Carney’em. Informacje na temat istnienia takiego utworu pojawiły się już we wrześniu 2017 roku, gdy Avril w lakoniczny sposób zapowiadała nowy album hashtagami pod zdjęciami publikowanymi na Instagramie.

„Goddess” – o tym utworze nie ma żadnych informacji, piosenka pojawiła się dopiero wraz z ujawnieniem tracklisty albumu.

„Bigger Wow” – kolejny utwór, którego tytuł pojawił się w katalogu Jona Levine. Jest on producentem piosenki.

„Love Me Insane” – to również utwór, którego producentem jest najprawdopodobniej Jon Levine. Piosenka o tytule „Insane” pojawiła się na jego stronie internetowej.

„Warrior” – najprawdopodobniej pierwszy tytuł, jaki pojawił się, gdy Lavigne wspominała o szóstej studyjnej płycie. Informacje o istnieniu piosenki pojawiały się już na początku 2017 roku, m.in. w hashtagach pod zdjęciami Avril oraz życzeniach noworocznych na rok 2017. Współautorem utworu jest Zane Carney. Piosenkę napisano w 2016 roku.

Podobne Posty