Najnowszy singiel z albumu „Head Above Water” dołącza do listy singli Avril, które zadebiutowały przynajmniej na jednej liście tworzonej przez Billboard. Utwór „Tell Me It’s Over” pojawił się na #20 miejscu w zestawieniu Canadian Digital Song Sales. W tym samym zestawieniu cały czas obecny jest także singiel „Head Above Water”, który awansował na #17 miejsce. Aktualne notowania singli na listach Billboard prezentujemy poniżej.

Head Above Water
Canadian Hot 100 #84 (+6)
Canadian Digital Song Sales #17 (+5)
Christian Digital Songs Sales #2 (+1)
Christian Streaming Songs #16 (-2)
Hot Christian Songs #3 (+3)
Adult Pop Songs #24 (+2)

Tell Me It’s Over
Canadian Digital Song Sales #20 (debiut)

W pierwszym pełnym tygodniu od premiery, singiel „Tell Me It’s Over” sprzedał się w liczbie około 5 tysięcy kopii cyfrowych w Stanach Zjednoczonych. Łączna, szacunkowa sprzedaż piosenki do tej pory to 10 tysięcy kopii cyfrowych.

Ponadto wzrosła także sprzedaż singla „Head Above Water”, który zanotował około 3 tysiące sprzedanych kopii na iTunes. W sieci można znaleźć informacje, że utwór zbliża się do 450 tysięcy sprzedanych egzemplarzy (kopii cyfrowych i ekwiwalentów) w Stanach Zjednoczonych, jednak nie są to informacje poparte danymi z oficjalnych źródeł. Od 500 000 wytwórnia płytowa może wnioskować o przyznanie singlowi złotego certyfikatu sprzedaży.

Jeśli chodzi o popularność singla „Head Above Water” w rozgłośniach radiowych to piosenka dzielnie utrzymuje się w Top 30 formatu HAC w USA – obecnie jest na #24 miejscu. W Kanadzie utwór jest na #42 miejscu w radiach POP i #11 HAC.

Podobne Posty