Utwory z repertuaru Avril Lavigne zostaną wykorzystane w najnowszym musicalu zatytułowanym „Punk Rock Girl”. Za scenariusz musicalu odpowiada Joe Iconis, a oprócz utworów Avril w projekcie wykorzystane zostaną piosenki P!nk, Pat Benatar i Blondie.

Powstanie musicalu zostało oficjalnie zapowiedziane kilka dni temu przez Lively McCabe Entertainment, które współpracuje z BMG i R&H Theatricals. Kilka miesięcy temu BMG, wytwórnia płytowa dla której nagrywa Avril Lavigne, po raz kolejny potwierdziło, że muzyka ich artystów będzie szerzej wykorzystywana w filmach, serialach czy właśnie musicalach. Chodzi o to, aby zmaksymalizować zyski i nie ograniczać się tylko i wyłącznie do sprzedaży fizycznych i cyfrowych nośników z muzyką.

Musical „Punk Rock Girl” będzie opowieścią o nastoletniej Angeli Quivers, która czuje, że nie pasuje do współczesności. Pewnego dnia poznaje Proxi, która wprowadza ją w świat gitar, dzikich i szalonych emocji.

Pierwsze próby odbyły się w grudniu w Nowym Jorku. Na razie nie wiadomo, kiedy musical trafi na deski teatru i które utwory Avril zostaną w nim wykorzystane.

Podobne Posty