Head Above Water. Jakie wersje specjalne przygotowano?

Niemalże od początku kariery Avril Lavigne przyzwyczajała fanów, że z wydaniem nowej studyjnej płyty łączy się wydanie specjalnej, limitowanej, rozszerzonej czy ekskluzywnej wersji albumu. Tak naprawdę z każdą kolejną płytą lista urozmaicanych wydań albumu tylko się powiększała, choć często działo się tak kilka miesięcy po premierze płyty i bardzo często poszerzone wersje nie wiązały się z publikacją dodatkowych utworów. Ponieważ do premiery szóstej studyjnej płyty pozostał mniej niż miesiąc to dobry czas, żeby przyjrzeć się wariantom „Head Above Water”, które od 15 lutego będą dostępne w regularnej sprzedaży.

W dniu premiery albumu dostępne będą cztery wersje fizyczne wydawnictwa – podstawowa, z dodatkowym utworem oraz w wersji winylowej. Podstawowa wersja albumu, z dwunastoma utworami, to wersja dostępna na całym świecie. Również w Polsce. Taką wersję płyty można już zamawiać w przedsprzedaży, np. tutaj. Cena płyty waha się od 56 do 66zł, w zależności od miejsca zakupu.

Album „Head Above Water” na winylu również jest już dostępny w przedsprzedaży. Do ogólnej sprzedaży w Polsce, w popularnych sklepach muzycznych, powinien trafić kilka tygodni po premierze płyty. Takie wydanie będzie kosztowało około 100zł. Niektóre zagraniczne sklepy zaczęły oferować także inną wersję winylową – tzw. ekskluzywną „indie”, gdzie winyl jest w kolorze białym.

Jedynym krajem, który (przynajmniej na ten moment) doczeka się nieco innej wersji albumu jest Japonia. Tam Sony Music wyda płytę z jednym dodatkowym utworem – singlem „Head Above Water” nagranym w duecie z Travisem Clarkiem z We The Kings, który jest współautorem piosenki. Również w Japonii ukaże się jedyna wersja płyty z gadżetami – folderem oraz pocztówką.

Album będzie też oczywiście w całości dostępny we wszystkich serwisach streamingowych. Pierwotnie, o czym pisaliśmy tutaj, amerykańska sieć sklepów Target miała mieć w ofercie specjalną wersję płyty, jednak oficjalnie z niej zrezygnowano. Na płycie miały się pojawić dwie dodatkowe ścieżki, do dziś nie wiadomo, o jakie utwory chodziło.

Nie wykluczone, że jeśli Avril rzeczywiście wyruszy w trasę koncertową, w kilku krajach ukażą się reedycje albumu poszerzone np. o gadżety. W 2014 roku album „Avril Lavigne” doczekał się tzw. tour edition z okazji koncertów w Azji. Na razie merch – koszulki, bluzy, skarpetki – sprzedawany jest za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Avril, która również oferuje album na CD, w wersji podstawowej oraz na winylu.

Podobne Posty