Nowa płyta debiutuje w Wielkiej Brytanii, Szkocji i Irlandii!

Najnowszy studyjny album Avril Lavigne zadebiutował w pierwszej dziesiątce najchętniej kupowanych płyt w Wielkiej Brytanii! Tydzień po wydaniu album „Head Above Water” trafił na #10 miejsce oficjalnej listy sprzedaży. Jest to debiut o cztery pozycje wyższy niż ten odnotowany w 2013 roku dla albumu „Avril Lavigne”.

Jednocześnie płyta jest #1 w zestawieniu Official Independent Albums Chart, a ogólnie zaliczyła najwyższy debiut nowego albumu na brytyjskich listach sprzedaży. Dziewięć płyt, które wyprzedziły „Head Above Water” w zestawieniu ukazało się wcześniej od nowej płyty Avril.

W zestawieniu z połowy tygodnia, tzw. midweek chart szósty album Avril był na #5 miejscu z liczbą 3600 sprzedanych egzemplarzy, o czym pisaliśmy tutaj.

Płyta zadebiutowała też na listach w Irlandii i Szkocji. W Irlandii na #6 miejscu, a w Szkocji na #8. Ponownie jest to debiut wyższy niż w przypadku albumu „Avril Lavigne”, który zajmował odpowiednio #20 i #16 miejsce. W Irlandii jest to najwyższy debiut Avril od czasu albumu „The Best Damn Thing”, który pojawił się na #1 miejscu.

Podobne Posty