Zane Carney ponownie o pracy nad płytą Avril

Zane Carney to jeden z pierwszych muzyków, którzy dołączyli do Avril Lavigne w pierwszych miesiącach komponowania utworów na nową studyjną płytę. Na przestrzeni ostatni lat Carney wiele razy opowiadał o pracy z Avril, chętnie dzielił się drobnostkami ze studia, czy wprost poinformował, że zaledwie jeden utwór, który skomponował wspólnie z Avril trafi na jej nową płytę. Tą piosenką jest „Crush”, którego oficjalną zapowiedź można znaleźć w sieci, np. tutaj.

Korzystając z okazji, że przedsmak brzmienia piosenki przestał być tajemnicą Zane postanowił powspominać kilkuletną pracę z Avril. „Avril i ja staliśmy się bardzo bliskimi przyjaciółmi w 2015 roku i zdecydowaliśmy, że zaczniemy wspólnie komponować,” zaczął wpis na Instagramie. „Jedna z kompozycji – „Crush” – bardzo jej się spodobała, a ja i jej sztab nie mogliśmy czuć większej dumy patrząc na młodą kobietę, która była bliska śmierci, śpiewającą ten utwór z całych sił nagrywając płytę „Head Above Water”. Mówię o #QueenLavigne we własnej osobie,” czytamy. W dalszej części wpisu Zane przypomniał, że chociaż tylko jeden z ich utworów znalazł się na płycie, na krążku będzie można usłyszeć go grającego na gitarze w kilku utworach. „Nagrałem partie gitar na mniej więcej połowę utworu z płyty”.

Zane dołączył do Team Lavigne, czyli grupy muzyków pracujących z Avril nad szóstym albumem, w styczniu 2016 roku. Wówczas piosenkarka oficjalnie go przedstawiła – pisaliśmy o tym tutaj. W sierpniu 2017 stanął w obronie Avril próbując wytłumaczyć, że chociaż nowej muzyki wciąż brak, nie oznacza to, że piosenkarka się obija. Jego słowa przytaczaliśmy tutaj. Miesiąc później Carney zaczął nagrywać gitary do utworów na nową płytę, a we wrześniu 2018 roku potwierdził, że „Crush” znajdzie się na płycie.

Podobne Posty