Pięć nieznanych utworów trafi do sieci?

W lutym, na kilka dni przed premierą albumu „Head Above Water” do sieci trafiło pięć utworów, które Avril Lavigne nagrała pracując nad szóstym studyjnym albumem. Od kilku dni coraz więcej mówi się o kolejnych niewydanych przez Avril kompozycjach, które wydostały się poza budynek wytwórni płytowej czy studia nagraniowego. Żadna z nich nie trafiła na wydaną w lutym płytę, a jedna pochodzi jeszcze z okresu prac nad albumem „Avril Lavigne” wydanym w 2013 roku.

Wśród ujawnionych tytułów znajduje się „Black and white”, a więc utwór, o którego istnieniu wspominała Avril pod jednym z czarno-białych zdjęć opublikowanych na Instagramie w styczniu 2017. Pojawia się także „Lights Out” i „Here In Your Arms”, ale są tam także piosenki nagrane w latach 2015-2017, zanim piosenkarka na dobre weszła do studia nagraniowego tworząc „Head Above Water” i zapraszając do współpracy m.in. Lauren Christy i Johana Carlssona, których kompozycje zdominowały płytę.

Nieznane nam do tej pory z tytułów utwory to „Bonded”, „Burning”, „Got Me Bad”, „On Fire” oraz „Stronger”. Na tej samej liście pojawia się jeszcze cover „The color of the night”, piosenki z repertuaru Lauren Christy (podczas sesji nagraniowych Avril nagrała także cover jej innego utworu, o czym pisaliśmy tutaj) i piosenka „What Would You Say”, o której istnieniu informowaliśmy już w 2013 roku, po tym jak piosenka została oficjalnie zarejestrowana w bazie chroniącej prawa autorskie.

Jeśli wierzyć słowom osoby, która słuchała wymienionych wyżej utworów, „Got Me Bad” to piosenka utrzymana w charakterystycznym dla Avril punkowym stylu, a pozostałe to ballady, z których „Black and White” przypomina „It Was In Me”, a „Burning” piosenkę „Birdie”. Istnienie tego ostatniego utworu potwierdza także klatka z wywiadu, którego Avril udzieliła w ubiegłym roku UPROXX. Można w nim zobaczyć, jak piosenkarka pokazuje zeszyt, w którym ma teksty utworów. Wśród nich znajduje się właśnie ten do „Burning”:

Waking up alone
Feeling like I’m somewhere in between
Everything I know
Slowly coming back to meet me

Oraz:

Now I’ve got nobody calling
I’ve been sleeping through the days and nights
I’ve been feeling I can’t even fight for things that
Used to get me feeling so alive
[…]

Just to catch that light
Out of the darkness we burn so bright
Burning

Zakładając, że piosenki rzeczywiście są w posiadaniu osób trzecich, to pewnie tylko kwestia czasu, aż zostaną udostępnione na YouTube bądź w innym serwisie umożliwiającym swobodne słuchanie muzyki.

Podobne Posty