Szósty album najchętniej kupowanym zachodnim albumem w Japonii

Połowa roku za nami, więc czas na pierwsze podsumowania list sprzedaży. O takie pokusiło się japońskie Oricon, które przedstawiło listę najchętniej kupowanych płyt artystów z zachodu w Japonii. Szósta studyjną płyta Avril znalazła się na #2 miejscu i na #1 wśród najchętniej kupowanych płyt zachodnich artystek w Japonii!

Album „Head Above Water” ustąpił miejsca ścieżce dźwiękowej z filmu „Bohemian Rhapsody”. Wśród albumów wydanych przez kobiety drugie miejsce zajmuje Ariana Grande z albumem „Thank U, next” a trzecie Billie Eilish z debiutancką płytą „When We All Fall To Sleep, Where Do We Go?”.

Według szacunkowych danych album „Head Above Water” sprzedał się w Japonii w liczbie 60,000 egzemplarzy. W kwietniu, o czym pisaliśmy tutaj, sprzedaż przeskoczyła 45 tysięcy.

Jeśli chodzi o Azję, Avril Lavigne jest #2 najchętniej obserwowaną artystką na chińskiej platformie steamingowej QQ z liczną 4 304 000 obserwatorów. Pokonała ją Taylor Swift, którą obserwuje prawie siedem milionów (6 862 000). Na trzecim miejscu znalazła się Adele z wynikiem przekraczającym 2 miliony (2 181 000).

Podobne Posty