Avril: przygotowuję stroje na trasę, cieszę się na koncerty

Za mniej niż miesiąc Avril Lavigne wyruszy w swoją pierwszą od wielu lat trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych. Po raz pierwszy od 11 lat zagra solowy, pełny koncert w Pittsburghu i z tej okazji udzieliła telefonicznego wywiadu lokalnemu The Times. Koncert w Roxian Theater odbędzie się 8 października i tak naprawdę będzie jednym z ostatnich występów Avril w ramach pierwszej części Head Above Water Tour – wszystkie daty koncertów są dostępne tutaj.

„Jestem bardzo podekscytowana powrotem do koncertowania. Dobrze zrobiło mi te kilka lat przerwy, ale bardzo się cieszę, że znów pracuje, tworzę muzykę, nagrywam, wydaję i wyruszam z zespołem w trasę”, powiedziała. „Show które przygotowujemy będzie przyciągało uwagę, zadbamy o to m.in. poprzez moje kreacje. Obecnie pracuję nad elementami garderoby i mam spotkania z projektantem sukni.”

Oprócz oczywistych pytań o trasę koncertową, piosenkarka została także zapytana o nową płytę, najnowszy singiel czy okładkę albumu. Pojawiło się również pytanie o „Dumb Blonde” i utwór „Goddess”, jako znak, że Kanadyjka znalazła mężczyznę idealnego.

W przypadku samej płyty Lavigne wspomniała, że doszły ją słuchy, że jej nowa płyta inspiruje ludzi. „Płyta była inspirowana moją chorobą, ale odbiorcy mogą się z nią utożsamić na wielu różnych płaszczyznach. Nie powstrzymywałam się tworząc ten album, kopałam głęboko. Chciałam pokazać się z takiej bardzo wrażliwej strony, wyrzucić pewne tematy z siebie. Liczyłam na to, że będzie to inspirowało innych”. Jeśli chodzi o okładkę płyty, która przecież według instagramowych zapowiedzi Avril zapowiadała się na kolejną okładkę, na której będziemy oglądali ją w sukience, piosenkarka powiedział, że zupełnie nie przeszkadzało jej pozowanie nago.

„Robiliśmy sesję zdjęciową, przebierałam się i nagle wpadłam na pomysł, żeby pozować z gitarą, nago siedząc za nią. To był dobry pomysł, to symbolizuje przesłanie tego albumu. Dla mnie samej to też coś zupełnie nowego”.

Czy zatem nadchodząca trasa koncertowa będzie spokojna i melancholijna? „Nowe piosenki to nowa strona mnie. Wspaniale było zaśpiewać podczas próby z zespołem stare piosenki, jestem z nimi bardzo związana i myślę, że publiczność to zauważy”, powiedziała Avril ponownie dając do zrozumienia, że podczas Head Above Water Tour nie zabraknie jej kultowych przebojów.

Podobne Posty