Avril ambasadorką nowej fundacji Fender

Avril Lavigne została ambasadorką fundacji, która właśnie została powołana do życia przez Fender Musical Instruments Corporation, firmę z jaką Kanadyjka współpracuje od lat i jaka wspiera jej muzyczne działania przy albumie „Head Above Water”. Fundacja otrzymała nazwę Fender Play Foundation a jej zadaniem będzie pozyskiwanie funduszy oraz muzyczna edukacja młodzieży.

Co dokładnie oznacza zaangażowanie Lavigne w fundację Fender jeszcze nie wiadomo. W oświadczeniu prasowym wspomniano, że szczegóły zostaną przedstawione w najbliższym czasie. Wiadomo natomiast, że założenie jest takie, aby ambasadorzy przekazywali swoje instrumenty muzyczne (oczywiście marki Fender) z autografami i przekazywali je na aukcje charytatywne, spotykali się z podopiecznymi fundacji, brali udział w galach i innych ważnych dla fundacji wydarzeniach.

W zamian Fender Play Foundation będzie m.in. współpracowała z fundacjami polecanymi przez ambasadorów. Można więc założyć, że The Avril Lavigne Foundation właśnie zyskało nowego partnera.

„Fender bardzo wspiera The Avril Lavigne Foundation od momentu jej powstania, więc bardzo się ucieszyłam, gdy zaproponowano mi przyłączenie się do ich inicjatywy charytatywnej”, powiedziała Avril. „Możliwość przekazywania instrumentów szkołom, ośrodkom i innym podmiotom, które na co dzień nie mają dostępu do muzyki jest bardzo istotne, inspirujące. Nie mogę się już doczekać współpracy z innymi ambasadorami”, dodała.

Wśród ambasadorów na rok 2019-2020, oprócz Lavigne, znaleźli się: Brendon Urie, Chris Stapleton, Pete Wentz, Brendon Urie, Mike Dirnt, Ashley McBryde.

Podobne Posty