Zgodnie z wczorajszą zapowiedzią Avril Lavigne pojawiła się w porannym programie KTLA Entertainment. W rozmowie, tak jak przypuszczaliśmy, skupiono się na zareklamowaniu trasy koncertowej Head Above Water Tour, która już za dziesięć dni rozpocznie się w Seattle. Będzie to pierwsza trasa koncertowa Avril po Stanach Zjednoczonych od czasu The Best Damn Tour, bo każda kolejna ograniczała się się krótkich występów lub pojedynczych koncertów.

Wydarzenie jest więc duże, choć obiekty, w jakich zagra Avril małe. Już kilka dni temu piosenkarka zaczęła ujawniać, które utwory przygotowuje. Na udostępnionym przez nią zdjęciu można było wypatrzeć „Keep Holding On”, jeden z jej największych przebojów w Stanach Zjednoczonych oraz wielki przebój „Breakaway”, który skomponowała Lavigne, ale trafił do katalogu Kelly Clarkson. W rozmowie z Samem Rubinem artystka zdradził, że podczas nadchodzącej trasy będzie wykonywała na żywo właśnie ten utwór! Będzie to pierwsza okazja, aby posłuchać „Breakaway” w jej wykonaniu – do tej pory mieliśmy jedynie możliwość posłuchania wersji demo utworu w wykonaniu Avril.

„Trudno mi uwierzyć, że nigdy dotąd nie wykonałam tej piosenki na żywo. Napisałam ją na mój debiutancki album. Cieszę się, że podczas nadchodzącej trasy koncertowej nareszcie ją zaśpiewam,” powiedziała Avril dodając także, że cieszy się, że ta piosenka trafiła do Kelly, która jest świetną wokalistką. 

„Tytułowy singiel z płyty opowiada o mojej chorobie, powodzie dla którego zniknęłam ze sceny na kilka lat,” powiedziała Avril nawiązując do pytania o tytuł trasy koncertowej i albumu. „Nigdy nie miałam załamania, a pierwsze, które mi się przydarzyło było związane z chorobą, bo po prostu nie wiedziałam, czy jeszcze kiedyś wrócę do muzyki. Ale przeszłam już naprawdę daleką drogę, odzyskałam moje życie, napisałam te piosenki, wróciłam do studia, zaraz jadą w trasę. Ponownie zakochałam się w muzyce, odkryłam ją na nowo. Jestem wdzięczna, że mogę pojechać w trasę i dać życie tym utworom. Jestem wdzięczna fanom, że byli tacy cierpliwi”.

W wywiadzie, który w całości można obejrzeć powyżej, padają także pytania o rozpoczęcie kariery w bardzo młodym wieku oraz wykonywanie na żywo utworów, które mają ponad dziesięć lat i przywołują wspomnienia nie tylko w Avril, ale także wśród publiczności, która ich słucha. Pojawiło się także pytanie o singiel „I Fell In Love with the Devil”, gdzie piosenkarka po raz kolejny starała się opowiedzieć, bez szczegółów, o inspiracji do napisania utworu.

Podobne Posty