Ostatnie dni prób do trasy koncertowej Head Above Water Tour oznaczały dla Avril i jej zespołu występ przed grupą amerykańskich dziennikarzy. Po HollyWire Avril spotkała się z dziennikarzami Associated Press. Krótki reportaż przygotowany podczas tego spotkania właśnie trafił do sieci.

Jak widać dziennikarzom pozwolono na zarejestrowanie wykonań dwóch piosenek – „Girlfriend” oraz „My Happy Ending”, które pojawiło się w reportażu eNews nagrywanym innego dnia. W rozmowie z AP Lavigne odniosła się do swojego powrotu na scenę, wydania nowej studyjnej płyty oraz przygotowań do trasy i przekazywani datków na fundację The Avril Lavigne Foundation.

Jestem wdzięczna, że wróciłam na scenę. Choroba uświadomiła mi, jak ważne są małe rzeczy – zdrowie, rodzina…”, powiedziała. „Minęło sporo czasu odkąd koncertowałam. Włożyliśmy z moim zespołem dużo pracy w przygotowania produkcji,” dodała.

W rozmowie wspomniano także o tym, czym Head Above Water Tour chwali się w oświadczeniach prasowych – część dochodu ze sprzedaży biletów zasili konto fundacji, której właścicielką jest Avril. „Co roku w okolicach moich organizujemy akcje, podczas których zbieramy pieniądze. Ja też zawsze wspierałam fundacje podczas tras koncertowych”.

Materiał od Associated Press kupiło także ET Canaria, jednak skorzystało z dłuższego nagrania „My Happy Ending” niż „Girlfriend”. Z tego reportażu możemy się dowiedzieć, że pierwszy singiel z albumu „The Best Damn Thing” to jedna z piosenek otwierających trasę.

Podobne Posty