Już dziś w Paramount Theatre w Seattle, WA startuje pierwszy leg trasy koncertowej Head Above Water Tour promującej wydaną w lutym tego roku płytę „Head Above Water”. Po latach nieobecności na scenie spowodowanych chorobą, ale także po latach nie grania właściwej trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych, Avril Lavigne wraca na sceny amerykańskich teatrów. Piosenkarka zagra 15 koncertów, z których, zgodnie z informacjami Ticketmaster, osiem zostało wyprzedanych.

W ostatnich dniach artystka udzieliła kilku wywiadów, w których pokazała swoje sceniczne kreacje oraz produkcję koncertu. Tę można dokładnie obejrzeć w spocie reklamującym trasę, który przygotował Ryan McFadden. Fotograf i reżyser towarzyszył Avril w trakcie kilku prób, wybiera się z nią także w trasę, więc możemy liczyć na dobrej jakości zdjęcia, a być może także nagrania wideo z koncertów.

Co wiemy na temat setlisty? Ile utworów zagra Avril?

Oficjalnie setlista pozostaje tajemnicą, ale z rozmaitych wywiadów z ostatnich dwóch miesięcy można dowiedzieć się wiele. Przede wszystkim, co najważniejsze, Head Above Water Tour ma być trasą, w trakcie której Lavigne przypomni swoje największe hity. Piosenkarka kilkakrotnie podkreślała, że podczas koncertu nie zabraknie jej największych przebojów. To nimi rozpocznie się koncert, a dopiero później pojawią się utwory z nowego albumu. Jakie? Z pewnością nie wszystkie. Avril zaznaczyła, że zaśpiewa swoje ulubione piosenki z albumu „Head Above Water”.

Obecność jakich utworów już potwierdziła Lavigne? Poniżej prezentujemy spis piosenek, które w wywiadach wymieniła Avril. Kolejność jest oczywiście przypadkowa, choć pewne jest, że przebój „Girlfriend” będzie jedną z pierwszych piosenek w setliście, być może nawet utworem otwierającym koncert.

Girlfriend
My Happy Ending
Complicated
Sk8er Boi
I’m With You
Hello Kitty
Keep Holding On
Breakaway
Here’s To Never Growing Up
He Wasn’t
Don’t Tell Me
What The Hell

Z nowego albumu nie powinno zabraknąć singli „Head Above Water”, „I Fell In Love with the Devil” i „Dumb Blonde” oraz piosenki „It Was In Me”, która ma być kolejnym utworem promującym płytę. Trudno wyobrazić sobie koncert bez utworu „Warrior”, możliwe że zamykającego koncert. Zliczając wszystkie wymienione piosenki mamy już 17 utworów! Być może pojawi się także piosenka, w której Avril będzie grała na perkusji, bo w pewnym momencie zasugerowała to publikacją na Instagramie. Zasugerowała także, że zagra na fortepianie i pewne jest, że będzie grała na gitarze elektrycznej.

Zakłada się, bazując na przeszłych trasach koncertowych Avril, że koncert potrwa 90-110 minut. Piosenkarka zwyczajowo grywała po 18 utworów, nie stroniła także od medleyów, czyli łączenia kilku utworów w jeden, co pozwalało na zagranie fragmentów np. trzech piosenek, a fanom dawało możliwość wysłuchania większej liczby utworów.

Wśród wymienianych przez Lavigne kompozycji najwięcej pochodzi z jej debiutanckiej płyty i albumu „Under My Skin”. Najmniej z płyty „Goodbye Lullaby”, więc możliwe, że to własnie utwór z tego krążka dopełni setlistę.

Jak ubierze się Avril?

Na pewno postawi na wygodne stroje, co podkreśliła w wywiadach udzielonych na sali prób. Koncert rozpocznie w sukience z różowymi elementami i nadrukowanymi czaszkami nawiązującymi do płyty „The Best Damn Thing”. Później będzie miała na sobie spodnie i koszulkę z rękawami obszytymi różowym tiulem, a w segmencie z piosenkami z albumu „Head Above Water” ubierze suknie.

W jakich obiektach zagra Avril?

Piosenkarka zagra w tzw. teatrach, obiektach mogących pomieścić kilka tysięcy osób. Największym jest Greek Theatre w Los Angeles, a najmniejszym Roxian Theatre w Pittsburghu. Poniżej prezentujemy informacje o obiektach, liczbie osób, jakie mogą pomieścić oraz informację o tym, który koncert jest wyprzedany. Warto jednak pamiętać, że wielkość obiektów nie oznacza, że właśnie tyle biletów trafiło do sprzedaży – mogło ich trafić mniej. Każdy z koncertów będzie, przynajmniej w domyśle, koncertem siedzącym.

09/14 — Seattle, WA @ Paramount Theatre 2 807 [WYPRZEDANY]
09/15 — Portland, OR @ Keller Auditorium 2 992 [WYPRZEDANY]
09/17 — Oakland, CA @ Fox Theater 4 665
09/18 — Los Angeles, CA @ The Greek Theatre 5 870
09/21 — Denver, CO @ Paramount Theatre 2 807 [WYPRZEDANY]
09/24 — Minneapolis, MN @ State Theatre 2 034
09/26 — Chicago, IL @ Chicago Theatre 3 600
09/28 — Detroit, MI @ Fox Theatre 4 665
10/01 — New York, NY @ Pier 17 at South Street Seaport 3 400 [WYPRZEDANY]
10/03 — Boston, MA @ Orpheum Theatre 1 976
10/05 — Wallingford, CT @ Oakdale Theatre 5 000
10/06 — Toronto, ON @ Sony Centre for Performing Arts 3 191 [WYPRZEDANY]
10/08 — Pittsburgh, PA @ Roxian Theatre 1 470 [WYPRZEDANY]
10/09 — Washington, D.C. @ MGM National Harbor 3 000
10/11 — Philadelphia, PA @ XCite Center at Parx Casino 1 500 [WYPRZEDANY]

Podczas koncertu w Los Angeles na widowni obecny będzie były mąż Avril, Deryck Whibley wraz ze swoją żoną Arianą. Na pewno zaproszono także inne gwiazdy, o czym dowiemy się w dniu koncertu. Po publikacji wspólnego zdjęcia z Billie Eilish, która była gościem na ostatniej próbie przed wylotem do Seattle, pojawiły się spekulacje, że piosenkarki wystąpią w Los Angeles w duecie wykonując albo przebój Avril, albo przebój Billie.

Co zawierają pakiety VIP i czy będą spotkania z Avril?

Kupując bilet na Head Above Water Tour można było kupić bilet VIP. Jego cena to 185 dolarów. Posiadacze takiej wejściówki mogli wybrać jedno z miejsc w jednym z pierwszych piętnastu rzędów. Otrzymają oni także autograf Avril, limitowany plakat stworzony specjalnie na trasę, zestaw trasowych gadżetów (czapkę, breloczek na klucze, zestaw naklejek oraz materiałową torbę) oraz specjalnie zaprojektowany bilet wstępu na koncert, tzw. bilet pamiątkowy.

Do sprzedaży nie trafiły bilety umożliwiające spotkanie z Avril Lavigne. Meet & Greet będzie jednak miało miejsce przynajmniej w jednym przypadku – przed koncertem w Denver, CO Avril spotka się z YouTuberką Chilly Jimenez, która brała udział w licytacji na rzecz The Avril Lavigne Foudnation i została wylosowana, jako jedyny szczęśliwiec, któremu przypadnie w udziale spotkanie twarzą w twarz z piosenkarką. Nie wykluczone, że Lavigne spotka się także z podopiecznymi swojej fundacji, którzy z pewnością otrzymali zaproszenia na koncerty.

Head Above Water Tour jest pierwszą trasą koncertową Avril Lavigne po Stanach Zjednoczonych od czasu światowej trasy koncertowej The Best Damn Tour. Promując płytę „Goodbye Lullaby” Avril zagrała zaledwie kilka koncertów w Stanach, skupiając się na występach podczas wydarzeń organizowanych przez rozgłośnie radiowe oraz koncertując w Kanadzie. Promując album „Avril Lavigne” również zagrała na imprezach rozgłośni radiowych, udało jej się zagrać dwa samodzielne koncerty, a później wyruszyła w trasę z Backstreet Boys, podczas której grała 45-minutowe koncerty. Head Above Water Tour jest więc tym bardziej wielkim wydarzeniem dla Avril i jej amerykańskich fanów, bo tak naprawdę pierwszy raz od 2008 roku będą mogli wziąć udział w ponad godzinnym koncercie Avril.

Ten powrót, po blisko jedenastu latach, może być także uzasadnieniem takiego, a nie innego doboru piosenek. Lavigne zawsze uwielbiała grać swoje przeboje, zawsze twierdziła, że to one najlepiej sprawdzają się podczas koncertu i to na nie najlepiej reagują jej fani.

Podobne Posty