Amerykańska część trasy koncertowej Head Above Water Tour oficjalnie wystartowała! Avril Lavigne wystąpiła dla blisko trzech tysięcy osób w Paramount Theatre w Seattle, WA. Co zagrała? Co przygotowano? Pierwsze informacje o koncercie prezentujemy poniżej!

Koncert rozpoczął się o godzinie 21:00 lokalnego czasu i trwał 80 minut. Piosenkarka nie przerywała go licznymi przemowami do fanów, ale dwukrotnie podziękowała im za obecność, cierpliwość oraz pochwaliła zaangażowanie w koncert. Występ rozpoczął się intrem poprzedzającym wykonanie singla „Head Above Water”, a zakończył się ulubionym przez Avril „I’m With You”. Zgodnie z przypuszczeniami, i wcześniejszymi sugestiami piosenkarki, setlista była złożona z singli ze wszystkich lat jej kariery. Co ciekawe, wbrew telewizyjnym zapowiedziom nie pojawił się utwór „Breakaway” napisany przez Avril, ale wykonywany przez Kelly Clarkson. Na wydrukowanej setliście, po „Dumb Blonde”, jako ewentualny utwór do wykonania wpisano „Smile”, a przed „I’m With You” „Warrior”.

Czy to oznacza, że setlista będzie ulegała zmianom w zależności od koncertu? Jest to możliwe, choć raczej mało prawdopodobne. Pełną listę utworów, które wykonała Avril znajdziecie poniżej.

Intro
Head Above Water
My Happy Ending
Here’s to Never Growing Up
What The Hell
Complicated + outro
It Was In Me
Keep Holding On
Don’t Tell Me
When You’re Gone
Hello Kitty (instrumental)
Girlfriend
Dumb Blonde
He Wasn’t
Sk8er Boi


Outro + I Fell In Love with the Devil
I’m with you

Podczas wykonywania tytułowego singla z nowej płyty Avril miała na sobie białą suknię następnie przebrała się w strój z rękawami z różowym tiulem i wykonała kilka kolejnych utworów. Na „It Was In Me” narzuciła na siebie czarną sukienkę, a podczas „Girlfriend” pojawiła się na scenie w sukience zakończonej nadrukami w kształcie czaszek. Na bis natomiast przebrała się w czerwoną suknię.

Śpiewając „My Happy Ending”, „Keep Holding On” oraz „He Wasn’t” grała na gitarze. Za pianinem usiadła wykonując „When You’re Gone” oraz „I Fell In Love With The Devil”. Singiel „Hello Kitty” był okazją dla jej zespołu do zaprezentowania swoich możliwości bez piosenkarki na scenie, zaś przy „Dumb Blonde” wykorzystano fragmenty nagrane przez Nicki Minaj.

W kilku utworach wykorzystano specjalnie przygotowane przez Ryana McFaddena animacje, w kilku fragmenty teledysków. Wykonania utworów z albumu „Head Above Water” poprzedzał montaż fragmentów klipów do tytułowego singla oraz „I Fell In Love With The Devil”. W produkcji połączono dwa żywioły – ogień i wodę, te dwa elementy pojawiały się w animacjach.

McFadden dość regularnie pojawiał się na scenie, rejestrując fragmenty koncertu oraz robiąc zdjęcia, więc najprawdopodobniej przynajmniej te ostatnie zobaczymy jeszcze dzisiaj.

AKTUALIZACJA: W sieci pojawiły się dwa oficjalnie przygotowane przez team Avril relacje z koncertu otwierającego trasę.

Zarówno przed koncertem, jak i po nim, fanom udało się spotkać Avril i wykonać z nią pamiątkowe zdjęcie.

https://www.instagram.com/p/B2aMb_1Aa_W/?igshid=17mvz07j1bk87

Podobne Posty