AKTUALIZACJA z godz: 15:00: Organizator koncertu w Zurychu poinformował, że koncert zaplanowany na 13 marca się nie odbędzie. Obecnie trwają rozmowy z managementem w sprawie ustalenia nowej daty koncertu – oficjalne stanowisko to przełożenie koncertu na inny termin.
***
Coraz bardziej niepewna wydaje się europejska trasa koncertowa Avril Lavigne. Choć na powrót artystki do europejskich sal koncertowych czekaliśmy prawie dziesięć lat być może będziemy musieli poczekać jeszcze dłużej. Wszystko przez koronawirusa, który dotarł do Europy i powoli ujawnia się w kolejnych krajach Starego Kontynentu.

Zaledwie kilka godzin temu szwajcarski rząd poinformował, że począwszy od dziś do co najmniej 15 marca będzie obowiązywał zakaz organizowania imprez masowych. Zakaz dotyczy wydarzeń, w których udział ma wziąć od 1000 osób wzwyż. Działanie ma zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

Na 13 marca zaplanowano pierwszy koncert Avril Lavigne, właśnie w Szwajcarii. Piosenkarka ma zagrać w Samsung Hall mogącym pomieścić 5 tysięcy osób. Wydarzenie nie jest wyprzedane, ale zdecydowanie zalicza się do imprez masowych.

Oficjalny komunikat w tej sprawie od Avril bądź organizatora trasy nie został jeszcze wydany. Przypominamy, że pierwotnie koncert miał obyć się w mniejszym obiekcie i innego dnia, 23 marca. Wydarzenie zostało jednak przełożone, aby Avril mogła zagrać w większym obiekcie, dla większej liczby fanów.

Europejska część Head Above Water Tour ma ruszyć 13 marca koncertem w Zurychu. Jedenaście koncertów zostało wyprzedanych. Po koncertach w Europie Lavigne ma udać się do Azji, w której spędzi miesiąc. Daty wszystkich koncertów zaplanowanych na ten rok można znaleźć tu.

AKTUALIZACJA:

Przedstawiciele Samaung Hall, w którym 13 marca ma zagrać Avril Lavigne wydali specjalne oświadczenie, w którym poinformowali, że w tym momencie czekają na wiadomość od managementów w sprawie odwołania bądź przełożenia koncertów, które miały odbyć się w tym obiekcie w Zurychu.

Na liście odwołanych koncertów w Samaung Hall nie ma na razie koncertu Avril, ale lista jest aktualizowana. Można ją znaleźć na stronie klubu.

Podobne Posty