Travis Clark: komponowaliśmy wspólnie z Avril i Machine Gun Kelly

Już w sierpniu 2019 roku Avril Lavigne zaczęła mówić o brzmieniu siódmej studyjnej płyty. Wówczas, w wywiadzie udzielonym Zachowi Sangowi przyznała, że jej kolejna płyta będzie bardziej energiczna. Okazuje się jednak, że w jakimś sensie prace nad następcą Head Above Water są zaawansowane. Travis Clark, jeden ze współautorów albumu Head Above Water i tytułowego singla, udzielił wywiadu Alternative Press. W rozmowie padło kilka pytań o współpracę z Avril Lavigne. Najważniejsze dotyczy jednak tego, o czym nie wiedzieliśmy – Travis zdradził, że zaczęli komponować nowe utwory.

Pomaga im Machine Gun Kelly, którego artystka poznała, właśnie dzięki Travisowi, za kulisami jednego z koncertów w listopadzie 2019 roku. „Avril zapytała, czy mogę skontaktować się z Machine Gun Kelly i zapytać, czy pokomponujemy razem na jej nową płytę. On się zgodził, wszystko skończyło się naprawdę przyjemną sesją,” powiedział Travis. Nie zdradził żadnych dodatkowych szczegółów, a nam pozostaje trzymać kciuki, żeby to, co powstało w przyszłości ujrzało światło dzienne w postaci pełnego projektu bądź choćby oficjalnie wydanego materiału.

Na przestrzeni ostatnich lat Lavigne wielokrotnie zapowiadała prace nad nowym albumem krótko po wydaniu najnowszego. Tak naprawdę dopiero album Head Above Water był płytą, na którą trafiły utwory, z którym Avril przyszła do studia nagraniowego – Head Above Water i Warrior. Już pracując w studiu nad albumem The Best Damn Thing, w 2006 roku, cały materiał napisano od zera, a na Goodbye Lullaby trafiło naprawdę stare demo, utwór Darlin napisany przez nastoletnią Avril.

Dzięki temu wywiadowi nareszcie poznaliśmy także odpowiedź na pytanie, jak Travis poznał Avril. „Ryan Cabrera zaprosił mnie na imprezę z okazji Super Bowl. Takie zwyczajne spotkanie. W pewnym momencie poszedłem do toalety i wracając zobaczyłem olbrzymi fortepian. Ponieważ pianino to instrument, na którym gram całe życie zapytałem Ryana, czy nie będzie miał nic przeciwko, jeśli sobie zagram. 15 minut później zobaczyłem postać idącą korytarzem, gdy podeszła bliżej rozpoznałem, że to Avril Lavigne. Powiedziała: „Proszę, graj dalej. Od dawna nie słyszałam, żeby moje pianino brzmiało tak dobrze”,” po tej krótkiej wymianie zdań Travis zorientował się, że impreza, na jaką został zaproszony odbywa się w domu Avril. Przez pewien czas po powrocie do Los Angeles, gdy jej stan zdrowia był już na tyle dobry, aby mogła normalnie funkcjonować, piosenkarka mieszkała z Cabrerą, który szukał mieszkania a ona nie chciała mieszkać sama.

„Nagle okazało się, że siedzę w pokoju z największą gwiazdą, z jaką kiedykolwiek przebywałem. Nie widziałem już w ogóle rozgrywek. Skończyliśmy na karaoke. Avril zaczęła śpiewać, jej głos brzmiał naprawdę niesamowicie. Później pojawiła się jej przyjaciółka i to ona zasugerowała, że powinniśmy coś razem skomponować”. Efektem okazały się wspomniane wyżej utwory Head Above Water i Warrior oraz przyjaźń, która ich połączyła.

„Mamy jeden utwór, który nie był do końca zrobiony, a płyta Avril już się ukazała. Spytała, czy popracujemy nad nią, bo chce ją wydać na płycie”, dodał wracając do tematu siódmej płyty.

Podobne Posty