Trzeci koncert w Tokio pod znakiem zapytania. Co z trasą?

Jak informowaliśmy na początku lutego, 8 maja Avril Lavigne ma zagrać dodatkowy, trzeci koncert w Tokio. To właśnie nim miałaby rozpocząć się japońska część Head Above Water Tour. Niestety z powodu koronawirusa Organizatorzy podjęli decyzję, że na razie nie wprowadzą do sprzedaży biletów na ten koncert. Start sprzedaży był zaplanowany na 28 lutego. W oficjalnym komunikacie podano jedynie, że jest to spowodowane niepewną sytuacją wynikającą z wydarzeń na świecie. Decyzja sugeruje, że koncerty w Japonii mogą zostać odwołane lub przełożone na późniejszy termin. Wczoraj trasę po Azji odwołał zespół Green Day.

Przypominamy, że Avril oficjalnie ogłosiła 12 koncertów w Azji. Trasa ma się rozpocząć 23 kwietnia w chińskim Shenzhen i zakończyć 24 maja w Hong Kongu. Nie są to jednak wszystkie daty, które zaplanowano. Jeszcze we wrześniu, ogłaszając daty koncertów w Europie informowano, że trasa dotrze także do Tajlandii i Singapuru. Z powodu wirusa przestano ogłaszać kolejne daty.

Wczoraj, dość niespodziewanie, władze w Szwajcarii poinformowały, że chcąc powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa wprowadzają natychmiastowy zakaz organizowania imprez masowych, który na początek będzie trwać do 15 marca włącznie. To spowodowało odwołanie koncertu w Zurychu, którym miała rozpocząć się trasa po Europie. Wydarzenie nie odbędzie się w innym terminie, o czym pisaliśmy tu. Według pierwszego planu Avril miała zagrać w Zurychu 23 marca, później koncert przesunięto o 10 dni i przeniesiono go do większego obiektu, bo podobnie jak większość początkowo ogłoszonych dat koncertów w Europie – wyprzedał się w kilka minut.

Podobne Posty