O przełożeniu europejskiej trasy koncertowej Avril Lavigne powoli zaczynają marzyć wszyscy fani, którzy otrzymają maile o odwołanych lotach lub tracą radość z perspektywy zobaczenia Avril na żywo w obliczu różnych medialnych doniesień. Choć oficjalnie, przynajmniej w tym momencie, trasa odbywa się zgodnie z aktualnym planem, w przypadku kilku koncertów istnieje duże ryzyko, że zostaną odwołane.

Ryzyko to wynika z działań już podejmowanych przez rządy poszczególnych krajów. Bo choć oficjalne stanowisko każdego kraju jest takie, że w razie konieczności będą podejmowane stosowne kroki, nie każdy kraj jest skory do odwoływania imprez masowych. Poniżej znajduje się lista koncertów, które są obecnie najbardziej zagrożone odwołaniem. Podkreślamy jednak, że nikt nie sądził, że odwołany zostanie koncert w Szwajcarii, a tak się stało, dlatego też trzeba pamiętać, że każdy z koncertów może zostać odwołany. W niektórych przypadkach jest to po prostu bardziej prawdopodobne, bo rządy już odwołują wydarzenia.

03/15 – Mediolan, Włochy @ Lorenzini District 

03/16 – Mediolan, Włochy @ Lorenzini District

03/23 – Praga, Czechy @ Tipsport Arena

03/26 – Paryż, Francja @ Zenith

Dziś we Włoszech stworzono projekt dekretu w myśl którego odwołane mają zostać wszystkie wydarzenia masowe, bez względu na ich naturę, w których nie można zapewnić uczestnikom minimum metra odległości od siebie nawzajem. W Czechach organizator musi wystosować specjalne zapytanie do regionalnego przedstawiciela Ministerstwa Zdrowia z prośbą o wyrażenie zgody na organizację wydarzenia powyżej 5000 uczestników, Avril gra w obiekcie dla ponad 10 tysięcy. Przedstawiciel ma ocenić, jak duże jest ryzyko i czy wyraża zgodę. We Francji już obowiązuje zakaz imprez masowych, na razie trwa on do 15 marca.

Lista wszystkich koncertów jest dostępna tu.

Podobne Posty