Wczoraj, po miesiącach oczekiwań, ogłoszono nazwiska laureatów prestiżowej kanadyjskiej nagrody muzycznej Juno. Pierwotnie ceremonia wręczenia statuetek miała odbyć się w marcu, jednak z powodu pandemii została odwołana. Podjęto decyzję, że laureaci zostaną ogłoszeni w trackie 90-minutowej, telewizyjnej ceremonii bez udziału publiczności. Emisja przygotowanego programu odbyła się w nocy z poniedziałek na wtorek czasu polskiego, a Avril Lavigne drugi raz z rzędu otrzymała statuetkę Fan Choice, czyli jedyną nagrodę, w której decyzję podejmowali fani. Głosowanie trwało aż do końca czerwca, a więc trzy miesiące dłużej niż zakładano.

Niestety piosenkarce nie udało się otrzymać statuetki w kategorii Pop Album of the Year, do której nominowano ją za album „Head Above Water”. Nagrodę otrzymała Alessia Cara.

W 2015 roku Canadian Academy of Recording Arts and Sciences przyznało Lavigne nominację w kategorii Album Roku – POP za płytę „Avril Lavigne”. Wówczas również nie udało jej się zdobyć nagrody.

Za pośrednictwem mediów społecznościowych Lavigne podziękowała fanom za oddawanie głosów i zaangażowanie w głosowanie. „Kocham Was”, napisała.

Podobne Posty