Avril Lavigne wspólnie z grupą zaproszonych przyjaciół zagrała wirtualny koncert, z którego dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na cele statutowe jej fundacji, The Avril Lavigne Foundation. Fundacja, odkąd Kanadyjka zaczęła chorować na boreliozę, zajmuje się zbieraniem środków na pomoc osobom, które również zmagają się z tą chorobą oraz działania prewencyjne, mające na celu edukację ludzi w temacie choroby.

Wirtualny koncert Avril zarejestrowano na początku tego miesiąca w Los Angeles. W nim piosenkarka wspólnie z Petem Jonasem i Danem Ellisem, gitarzystą który od lat towarzyszy jej w trasach koncertowych, nagrała cztery utwory. Później całość zmontowano, dodając m.in. różne tła dobrane do utworów. Fani, który kupili tzw. zwykły bilet na koncert usłyszeli, kolejno, akustyczne wersje „Girlfriend” i „My Happy Ending”, zaś osoby, które kupiły droższy bilet umożliwiający posłuchanie „próby dźwięku” posłuchały jeszcze premierowego wykonania „Birdie” i „Sk8er Boi”.

Na zakończenie wydarzenia, które było przeplatane reklamami (m.in. marki Fender), wiadomościami od przyjaciół fundacji Avril (m.in. Chada Kroegera i Shani Twian) i występami zaproszonych gości Lavigne i Jonas wykonali nowe aranżacje singli „Head Above Water” i „We are Warriors”. Te dwa wykonania zarejestrowano w domu Avril, a Pete akompaniował grając na fortepianie i śpiewając chórki. Całe wydarzenie trwało 55 minut, co spotkało się z krytyką ze strony fanów Avril liczących na dłuższy koncert.

Dla tych, którzy nie kupili biletu przygotowano niespodziankę. Utwór „Girlfriend” kilkakrotnie wyemitowano na wszystkich kanałach Avril w mediach społecznościowych, a całe wydarzenie trafiło już do sieci.

Przed koncertem, dla osób które kupiły jeden z biletów VIP, wyemitowano nagranie, na którym Avril odpowiedziała na kilka pytań. Niestety wybrane przez jej management pytania, ponoć z puli zadanych przez fanów, dotyczyły ulubionego koloru i smaku lodów czy wyboru między deskorolką a snowboardem.

Setlista:
Girlfriend (akustycznie)
My Happy Ending (akustycznie)
Head Above Water (na fortepianie)
We are Warriors (na fortepianie)

Soundcheck:
Birdie (na fortepianie)
Sk8er Boi (akustycznie)

Podobne Posty