Minęły dwa miesiące odkąd Tommee Profitt wydał świąteczną płytę „The Birth of a King”, na której znalazł się utwór śpiewany przez Avril Lavigne. Kompozycja „What Child Is This?” ma kilka wieków i uchodzi za jeden z najpiękniejszych świątecznych utworów. Do tej pory wersja z udziałem Lavigne nie była szeroko promowana, nawet sama Avril wspomniała o jej wydaniu zaledwie raz. Jednym z najnowszych elementów promocji nagrania jest krótki filmik z serii: za kulisami powstania utworu.

W nieco ponad minutowym nagraniu Tommee i Avril opowiadają o swojej współpracy i „What Child Is This?”. Podczas gdy producent przyznaje, że tworząc wizję piosenki pomyślał, że chciałby usłyszeć w niej Avril, piosenkarka wyznaje, że najprawdopodobniej nikt wcześniej nie zmusił ją do śpiewania tak wysokich dźwięków.

”Gdy Tommee zaprosił mnie do współpracy musiałam się zgodzić. Uwielbiam z nim pracować i uwielbiam świąteczne piosenki,” powiedziała Avril.
„Podobają mi się wszystkie aranżacje, ale „What Child Is This?” jest mroczne, brzmi bardzo epicko”. Nagranie można obejrzeć poniżej, a historię współpracy duetu opisywaliśmy tutaj.

Podobne Posty