Nowy tytuł piosenki Avril dodany do katalogu jej kompozycji!

W ostatnich miesiącach coraz więcej nieopublikowanych utworów Avril Lavigne trafia do jej katalogu wydawniczego. W ubiegłym miesiącu informowaliśmy o rejestracji w Broadcast Music, Inc piosenki „Breathe”, a teraz dorzucamy do listy utwór „I’m Done”. Patrząc na współtwórców kompozycji można wnioskować, że piosenka powstała w 2012 roku, podczas prac nad wydanym w 2013 roku albumem „Avril Lavigne”.

Obok Avril na liście kompozytorów wpisani są bowiem David Hodges oraz Chad Kroeger, główni producenci, z którymi Kanadyjka tworzyła piąty studyjny album. To oni napisali singiel „Let Me Go”, są jednymi z autorów singli „Rock n Roll” i „Here’s To Never Growing Up” czy „Give You What You Like” i „Bad Girl”.

Co oznacza rejestracja piosenki w organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi, takiej jak BMI? W przypadku Avril publikowanie starych, niewykorzystanych kompozycji najczęściej oznaczało otwarcie drogi innym artystom do ich nabycia. Wiele nigdy nieopublikowanych utworów Kanadyjki jest oficjalnie zarejestrowanych. W przeszłości kompozycje Avril trafiły m.in. do Kelly Clarkson, Puffy, Brie Larson czy Emblem3.

Podobne Posty