Avril potwierdza, że trasa koncertowa została przesunięta na marzec

Powoli możemy mówić o połowie roku bez oficjalnej informacji o tym, co z przełożoną na przyszły rok trasą koncertową po Europie. Początkowo koncerty miały odbyć się w marcu i kwietniu 2020 roku i promować album „Head Above Water”. Z powodu pandemii zdecydowano, że zostaną przesunięte o rok – na wiosnę 2021 roku, a w grudniu piosenkarka osobiście poinformowała, że z tego planu nic nie wyjdzie. Również wtedy obiecała, że z początkiem 2021 roku poznamy daty przełożonych koncertów. Jeszcze przed jej komentarzem w tej sprawie czeski oddział Live Nation wyrwał się z publikacją daty koncertu w Pradze – 16 marca 2022 roku, ale szybko ją usunął.

Dziś, odpowiadając na komentarze fanów, pierwszy raz od grudnia, Lavigne przyznała, że do Europy wróci w marcu 2022 roku. Mamy zatem oficjalne potwierdzenie, że od jesieni znane są daty przełożonych koncertów, ale z jakichś powodów – być może nowej płyty – nie są ujawniane.

Na przestrzeni lat trasa zmieniła nazwę z „Head Above Water Tour” na „World Tour”. Patrząc na sytuację na świecie nie można wykluczyć, że Europa ponownie będzie jednym z ostatnich przystanków na trasie Avril – koncerty w Ameryce i Australii wydają się bardziej prawdodpobnie i mogą wydarzyć się nawet jesienią tego roku.

Również na przestrzeni lat zmieniła się liczba koncertów. W 2021 roku ogłoszono dodatkowe daty dla Niemiec. Wszystkie można znaleźć tu.

Podobne Posty