Niewiele zostało tematów wokół albumu „Love Sux”, których Avril Lavigne nie zdarzyła poruszyć podczas naprawdę licznych spotkań z dziennikarzami, głównie radiowymi. Dziś piosenkarka pojawiła się w porannym programie Zane Lowe dla Apple Music, gdzie oczywiście porozmawiano o nowej płycie, ale poruszono też kilka innych tematów. 

Dowiadujemy się, że utwór „Break of a Heartache” brzmiał początkowo zupełnie inaczej. „Skomponowałam go na gitarze, miał refren i brzmiał country. Napisałam go na akustycznej gitarze, później go przyspieszyliśmy”, powiedziała Avril dodając, że wciąż się wzrusza, gdy tylko słyszy „Dare to Love Me”. Wspomniała też, że pisane refrenów przychodzi jej bez trudu, ale ze zwrotkami jest trudniej, dlatego zawsze nagrywa wszystko na telefon, inaczej nie pamięta, co powstało. 

Piosenkarka powiedziała też, że niebawem ogłoszone zostaną daty amerykańskiej trasy koncertowej – obiecywane już od kilku miesięcy i że zamierza grać połowę materiału z „Love Sux”. Resztę setlisty mają wypełnić piosenki z sześciu wcześniejszych płyt. Patrząc na tracklistę nowej płyty i singlowe wybory raczej nie ulega wątpliwości, że podczas koncertów będzie można usłyszeć głównie utwory z pierwszej połowy krążka. 

Wywiadu można posłuchać na Apple Music, a niżej zamieszczamy kilka nagrań opublikowanych przez Avril na Instagramie, wykonane za kulisami wywiadu oraz tuż po nim. 

Podobne Posty