Hayley Williams ponownie komentuje wpływ Avril na karierę Paramore

Hayley Williams, wokalistka Paramore, nigdy nie ukrywała, że gdyby nie zawrotna kariera Avril Lavigne mogłaby jedynie pomarzyć o podpisaniu kontraktu płytowego. Choć nie lubi, gdy dziennikarze porównują ją do Lavigne, wielokrotnie przyznawała, że Kanadyjka otworzyła Paramore drogę do kariery. Ponownie zrobiła to w najnowszym odcinku swojego podcastu – Everything Is Emo dostępnego za pośrednictwem BBC Sounds.

W audycji zaprezentowała singiel „I’m With You”, odniosła się do teledysku, bo właśnie o klipach był cały odcinek, i przyznała, że „Avril była legendą, jest legendą”. 

„Wiem, że ma tysiące innych teledysków i piosenek, ale gdy myślę o tym okresie w muzyce, gdy pop punk, emo zaczęło pojawiać się w mainstreamie, na MTV TRL, myślę o I’m with you”, zaczęła. „Avril przetarła szlaki wszystkim tym dziewczynom, które były zainteresowane czymś więcej niż cukierkowy pop. Jasne, Avril wciąż jest gwiazdą popu, ale sednem jest fakt, że tworzyła swoje utwory z ludźmi, których szanowała. Utwory, które coś mówiły i z którymi wiele osób mogło się utożsamiać”. Wokalistka Paramore przyznała też, że sama uczyła się grać na gitarze piosenki z „Let Go”. 

Odcinek można znaleźć tutaj. Jesienią Williams i Lavigne będą miały okazje się spotkać podczas festiwalu When We Were Young w Las Vegas. 

ZAMÓW ROCZNICOWY WINYL LET GO – TUTAJ

Podobne Posty