Po 20 latach od rozpoczęcia kariery Avril Lavigne nareszcie wystąpiła na kultowym festiwalu Rock In Rio! Kanadyjka zamykała dzień na mniejszej scenie, ale organizatorzy ujawnili, że chcieli, żeby zagrała na dużej, jednak finalizacja umowy trwała tak długo, że inne nazwisko zdążyło zająć jej slot. Ostatecznie Lavigne zagrała godzinny koncert, prezentując swoje największe przeboje i trzy utwory z albumu „Love Sux” – „Bite Me”, „Love It When You Hate Me” i „Avalanche”, zagrane jako przedostatnie z dedykacją dla brazylijskich fanów. Cały występ można obejrzeć poniżej! 

Był to ostatni koncert Avril w Ameryce Południowej. Kolejny zagra na festiwalu Firefly Festival, 23 września. Pełna lista koncertów jest dostępna tu. We wrześniu odbędą się jeszcze dwa koncerty, a kolejne dopiero z końcem października.

Setlista
Girlfriend 
Bite Me
What The Hell
Complicated
My Happy Ending
Smile
Love It When You Hate Me
Sk8er Boi
bis
Head Above Water
Avalanche 
I’m With You

Już po ogłoszeniu informacji, że Avril będzie jedną z gwiazd Rock In Rio było jasne, że występ na mniejszej scenie to kiepski pomysł i że zjawi się bardzo wielu fanów. Według doniesień tych obecnych na koncercie, oraz mediów, organizatorzy nie sprostali wyzwaniu i przygotowali nagłośnienie typowe dla małej sceny. W rezultacie osoby stojące poza granicą dźwięku mieli utrudniony odbiór, słysząc niewiele. Organizatorzy przyznali, że mają tego świadomość, ale „sprzęt był przygotowany i ustawiony z myślą o publiczności typowej dla małej sceny” i na dzień koncertu Lavigne nie został wymieniony/zmieniony. Jeśli wierzyć doniesieniom medialnym w koncercie Avril uczestniczyło 100 000 osób. Nagrania pokazują, że podczas koncertu Lavigne zainteresowanie koncertami z głównej sceny było znikome.

https://twitter.com/globoplay/status/1568394697814450176?s=46&t=7P3CjHqKJ0UFF_ynCSLIsQ

Podobne Posty