Avril pyta fanów o setlistę i zapewnia, że wprowadzi zmiany

Na dwa tygodnie przed startem europejskiej trasy koncertowej, Avril Lavigne postanowiła zapytać fanów o tytuły piosenek, które chcieliby, aby znalazły się w setliście. Piosenkarka zadała to samo pytanie na wszystkich swoich profilach w mediach społecznościowych, ale na Instagramie postanowiła odpowiedzieć na kilka komentarzy.

Setlista Lavigne to od dekady bolączka fanów, którzy nie chcą słuchać jedynie singli i oczekują, że koncerty przyniosą też zestaw piosenek nieznanych szerszej publiczności, ale uwielbianych przez oddanych miłośników muzyki Avril. W 2014 roku piosenkarka, inspirując się słynną trasą zespołu Metallica, pokusiła się o granie na koncertach jednej piosenki z listy marzeń fanów. Niestety pierwsze objawy boreliozy nie pozwoliły jej na wdrożenie planu na całą trasę. Od tamtej pory Kanadyjka zdążyła już wielokrotnie powtórzyć, że dla niej koncerty oznaczają granie singli, a nawet strzelić sobie w kolano publicznie przyznając, że uczenie się nowych utworów jest bardzo trudne. Czy europejska trasa okaże się spełnieniem próśb fanów?

Odpowiadając na kilka komentarzy Lavigne przyznała, że powrót do elastycznej setlisty jest dla niej ciekawym pomysłem. Piosenkarka napisała, że wymienianie pojedynczych utworów i subtelne zmiany w setliście nie są niemożliwe. Zapewniła też, że rozmawiała już ze swoim dyrektorem muzycznym, Stevem, aby wprowadzić do setlisty „Avalanche”, bo zauważyła, że to jeden z najczęściej wymienianych przez fanów utworów z „Love Sux”. W odpowiedzi na inny komentarz rozważała, czy nie wymieniać „Avalanche” z „When You’re Gone” i „Nobody’s Home”.

W setliście może się też pojawić uwielbiane przez Avril „My Happy Ending” i „Losing Grip”, a tytułowe „Love Sux” być może będzie grała na perkusji. Podczas trasy z 2022 roku, na niektórych koncertach, Avril rzeczywiście grała tę piosenkę na perkusji, ale w skróconej, półtora minutowej wersji.

„Wszystkie największe przeboje muszą zostać”, napisała w odpowiedzi na jeden z komentarzy i dodała „oraz mnóstwo utworów z nowego albumu”. Ile to mnóstwo? Przekonamy się 12 kwietnia, podczas pierwszego koncertu trasy. W 2022 roku mnóstwo oznaczało średnio 4 utwory z nowego albumu na koncert, a łącznie na żywo zabrzmiało 7 piosenek z płyty. W 2023 roku możemy usłyszeć też piosenki z „Love Sux (deluxe)”, czyli „Pity Party” i „Mercury in retrograde”. Setlisty ze wszystkich koncertów z 2022 roku można znaleźć tutaj.

Podobne Posty