Koncertem w chorwackiej Pula Arena Avril Lavigne zainicjowała niefestiwalową część The Greatest Hits Tour po Europie. Grając dla 6 tysięcy fanów Kanadyjka zaskakiwała zmianami w setliście, aranżacjami i zabawami, które przypominały koncerty ubiegłorocznego Love Sux Tour. Trwający 80 minut koncert przyniósł 17 utworów, jedną nowość w setliście i trzy utwory wykonane wspólnie z orkiestrą! 

Fani obecni w historycznej Pula Arena usłyszeli wydany na albumie “Goodbye Lullaby” singiel “Smile”, zagrany w całości, fragment singla “Hot” pochodzącego z albumu “The Best Damn Thing” oraz nieobecny w tegorocznej setliście cover blink-182. Avril zdecydowała się w pełni samodzielnie wykonać przebój „All The Small Things”, który podczas ubiegłorocznej trasy wykonywała zawsze w towarzystwie muzyków z zespołów ją supportujących. Ciekawą zmianą było zaproszenie na scenę fanek podczas singla „Sk8er Boi” – amerykańsko-kanadyjska część trasy zakładała wspólne wykonanie utworu „Fake As Hell” przy obecności muzyków All Time Low na scenie. W Puli Avril zaprosiła wybrane z publiczności fanki na drugą zwrotkę „Sk8er Boi”, wykonała z nimi pamiątkowe zdjęcie i wręczyła podpisane przez siebie deskorolki. W trakcie utworu rzucała również fanom obecnym pod sceną koszulki z koncertowego merchu, co w ubiegłym roku również działo się w trakcie wykonywania coveru. Kilka utworów wcześniej osoby z pierwszych rzędów miały okazję do pamiątkowych zdjęć i zbicia piątek przy „Love It When You Hate Me”. 

Nie był to jednak koniec niespodzianek. Część balladowa w całości przerzucono na koniec, a na scenie pojawiła się orkiestra! Po raz pierwszy w karierze Lavigne zagrała single „When You’re Gone”, „Head Above Water” i „I’m With You” w towarzystwie skrzypiec i wiolonczeli! Kilka nagrań publikujemy poniżej, wraz z setlistą. 

Girlfriend
What The Hell
Complicated
Smile
Here’s To Never Growing Up
Hot (fragment)
My Happy Ending
He wasn’t 
Don’t Tell Me
Losing grip 
Bite Me
Love It When You Hate Me
All the Small Things (blink-182 cover)
Sk8er Boi
Head Above Water
When You’re Gone
I’m with you

Podobne Posty