Tatuaże

Avril Lavigne w wywiadzie z 2003 roku przyznała, że ma kolczyk w pępku, jeden w prawym uchu oraz dwa w lewym, ale więcej niczego sobie nie przekłuje. Jednak w tatuażach na pewno gustuje. Łącznie ma około 20 tatuaży, ale większość z nich to małe gwiazdki rozsypane w różnych miejscach ciała. Ciekawe jest to, że większość tatuaży Avril jest związane z ważnymi ludźmi w jej życiu. W jednym z wywiadów przyznała, że każdy tatuaż był zrobiony pod wpływem chwili, ale wciąż planuje więcej np. wielkie serce z imieniem ukochanej osoby na przedramieniu.

star

  •  Pierwszy tatuaż wykonała w 2004 roku. Jest to gwiazda na lewym nadgarstku – identyczna była motywem w teledysku do singla 'Sk8er Boi’ i identyczny, tego samego dnia, wykonał sobie ówczesny przyjaciel Avril – Ben Moody z Evanescence. Do dnia dzisiejszego jest to najbardziej rozpoznawalny tatuaż Avril i jeden z motywów, jakie najczęściej tatuują sobie fani artystki.

deryck

  • Kolejny tatuaż to D w serduszku przy prawym nadgarstku – wyznanie miłości do Derycka Whibleya z Sum 41, ówczesnego męża piosenkarki. Deryck ma wytatuowane A w serduszku w tym samym miejscu. 21 marca 2010, na 30-ste urodziny Derycka oboje wytatuowali sobie ’30’ przy lewym nadgarstku, a przy prawym nadgarstku nutę ósemkę. Wówczas para była już po rozwodzie, jednak Avril wciąż powtarza, że były mąż był i zawsze będzie dla niej, jak rodzina.

brody

  • Gdy Avril zaczęła spotykać się z Brody Jennerem oboje wytatuowali się sobie małą błyskawicę – Brody ma ją za uchem,  a Avril zaraz pod 30 na lewym nadgarstku. Będąc w związku para wytatuowała sobie także swoje imiona. Brody zagościło na żebrach piosenkarki, a Avril i charakterystyczna gwiazdka na przedramieniu Brodiego. Kolejnym wspólnym tatuażem pary było XXV, którego symbolika nie jest do końca jasna – pewne jest natomiast, że piosenkarka wykonała ten tatuaż mając 25 lat – oraz wyraz FUCK, który także znajduje się na żebrach Lavigne.

czaszka

  • Abbey Dawn to tatuaż, który dotyczy dwóch kwestii: to przezwisko Avril z dzieciństwa (podobno tak miał w zwyczaju nazywać ją jej tata John) oraz autorska linia odzieżowa artystki. Logo zostało wytatuowane na lewym przedramieniu, zaraz przy zgięciu ręki, a kilka lat później poniżej pojawiła się czaszka z dwoma skrzyżowanymi ze sobą piszczelami. W 2014 roku czaszka została przerobiona na babeczkę. Pierwszy tak duży kolorowy tatuaż na ciele Avril.

la vie on rose

  • Kiedy Avril zaczęła spotykać się ze swoim obecnym mężem Chadem Kroegerem, na jej lewym przedramieniu pojawiła się francuska maksyma La vie en Rose/ Vivre le moment Présent (Żyj na różowo/ Żyj w tym momencie).

fuku

  • W marcu 2011 roku Avril wróciła do Shamrock Social, jej ulubionego studia tatuażu i wytatuowała sobie imitację zapiętej agrafki za lewym uchem. FUCK YOU to dość oczywisty tekst, jaki mogła wytatuować sobie Avril. Pojawił się na środkowym palcu artystki i początkowo sądzono, że jest napisany długopisem.

stars

  • Gwiazdki to ulubiony motyw Avril. Nie do końca wiadomo, ile obrazków malutkich gwiazdek znajduje się na jej ciele. Mała, czerwona gwiazdka znajdująca się na prawym przedramieniu, jedna z gwiazdek została zrobiona w 2008 roku, lecz zmieniała swoją postać aż trzy razy. Na początku była to mała, niebieska gwiazdka, później była ona w czarnych konturach, by na końcu stać się czarną gwiazdką. Niebieska gwiazdka w czarnej konturze została wytatuowana też na lewej łydce. A dwie gwiazdy przy lewej kości miednicznej nawiązują do przyjaciół Avril – większą ma wytatuowaną Jamie, a mniejszą Evan Taubenfeld. Avril ma także gwiazdkę na plecach i na prawym ramieniu.

 

Autorkami treści dostępnych na tej podstronie są Olga Walendowska i Anja. Zdjęcia pochodzą z zasobów Google i podanych na zdjęciach stron internetowych.