Albumy

Tytuł: LET GO
Data wydania: 4 czerwca 2002
Wytwórnia płytowa: Arista Records
Single: Complicated, Sk8er Boi, I’m With You, Losing Grip, Mobile
Producent: Antonio LA Reid
Sprzedaż: do maja 2008 roku ~16 milionów egzemplarzy

Debiut Avril Lavigne datuje się na 4 czerwca 2002 roku. Wraz z albumem Let Go od razu weszła na światowe listy przebojów i stała się interesującą osobą w świecie show biznesu. Unikalny wówczas styl, teksty o uczuciach, muzyka nieskażona elektronicznymi efektami specjalnymi przekonała wielu ludzi do siedemnastoletniej artystki. Album został wydany przez Arista Records, a głównym producentem był sam Antonio LA Reid.

Historia nagrań do Let Go zaczęła się w Nowym Jorku, a skończyła w Los Angeles. Avril przeniosła się ponieważ nie chciała ugiąć się pod oporem producentów z NY, którzy namawiali ją do sprzedania się i śpiewania piosenek napisanych przez inne osoby. W LA zawarła sojusz z producentami z ekipy The Matrix i zaczęła swoją małą wojnę przeciwko banalności, którą toczy do dziś. Udało jej się przebić przez sztuczność, pozostać przy tym sobą i pokazać, że nie interesuje ją krytyka.

Płyta zawiera 13 utworów z których aż 5 zostało singlami (Complicated, Sk8er Boi, I’m With You, Losing Grip oraz Mobile wydany jedynie w Australii i Nowej Zelandii). Płyta jest utrzymana w harmonii soft rocka przeplatana gdzieniegdzie mocniejszym brzmieniem (Losing Grip, Unwanted). Jest pełna tekstów, które opowiadają o strachu, miłości, niepewności i odosobnieniu. Album zbierał dobre recenzje od krytyków. Wielu z nich chwali Avril Lavigne za głos oraz umiejętność pisania tekstów, chociaż przyznawali wówczas zgodnie, że jeszcze wiele musi się nauczyć.

W Kanadzie Let Go otrzymało diamentową płytę za sprzedaż, w wielu krajach pokryło się parokrotną platyną. Dzięki albumowi w 2003 roku Avril odebrała aż 7 nagród, miała również nominację do Grammy Awards w pięciu kategoriach! W trakcie trasy koncertowej (Try To Shut Me Up Tour) promującej debiut powstało DVD My World upamiętniające koncert w Bufallo w Ameryce Północnej 18 maja 2003 roku. Let Go w Polsce otrzymało tytuł złotej płyty przekraczając 35tysięcy sprzedanych egzemplarzy.

Ta strona jest aktualnie w budowie. Autorką treści dostępnych na tej podstronie jest Olga Walendowska.