DVD

AVRIL LAVIGNE: MY WORLD

Data rejestracji: 18 maja 2003
Data wydania: 3 listopada 2003
Czas trwania: 128 minut
Zawartość: koncert z Buffalo, NY w ramach Try To Shut Me Up Tour oraz materiały zakulisowe

Pierwsze koncertowe DVD Avril Lavigne, które było można nabyć w sklepach na całym świecie. Na wydawnictwo trafiło szesnaście utworów w wersji koncertowej, wszystkie opublikowane przez Avril teledyski do roku 2003 włącznie, materiały zakulisowe oraz galeria zdjęć z koncertów. Dodatkowo do wydawnictwa dołączana była płyta CD, na której znalazło się sześć utworów, w tym trzy covery, dwie wersje koncertowe utworów Avril oraz niewydana na debiutanckiej płycie piosenka „Why.” Wspomniane 5 koncertowych utworów pochodzi z koncertu w Dublinie, w Irlandii.

Płyta zdobyła szereg certyfikatów sprzedaży. W tym 7 -krotną platynową płytę w Kanadzie oraz złoto w Wielkiej Brytanii i platynę w Australii.

***

BONEZ TOUR 2005: LIVE AT BUDOKAN

Data rejestracji: 10 marca 2005
Data wydania: 7 grudnia 2005
Czas trwania: 68 minut
Zawartość: koncert z Tokio oraz materiał zakulisowy

Drugie oficjalne koncertowe DVD Avril Lavigne, jednak wydane jedynie na rynku w Japonii. Wydawnictwo zawiera koncert z osiemnastoma utworami w wersji koncertowej oraz niespełna 2 minutowy materiał nagrany za kulisami. Piosenka „Complicated,” której nagranie można zobaczyć na DVD, została na etapie postprodukcji poprawiona – Kanadyjka nagrała w studiu nagraniowym nowe partie wokalne.

W Japonii DVD pokryło się złotem i rozeszło w liczbie ponad 200 000 egzemplarzy.

***

THE BEST DAMN TOUR: LIVE IN TORONTO

Data rejestracji: 7 kwietnia 2008
Data wydania: 5 września 2008
Czas trwania: 75 minut
Zawartość: koncert z Toronto

Trzecie koncertowe DVD Avril i drugie, które zostało wydane na całym świecie. Wydawnictwo zawiera zapis standardowego występu w ramach światowej trasy koncertowej The Best Damn Tour, czyli zapis osiemnastu piosenek w wersji koncertowej oraz popis gry Avril na perkusji i materiał video przygotowany do utworu „Bad Reputation” z repertuaru Joan Jett.

W 2009 roku koncert został wyemitowany na antenie Palladia, gdzie skrócono go do 54 minut. Niestety płyta została wydana w pośpiechu przez co na okładce można dopatrzeć się literówki, a w menu tytuł „Losing Grip” zmieniony na „Losing My Grip.” DVD otrzymało złotą płytę za sprzedaż na terenie Kanady.

 

PLUS: Avril Lavigne ma na koncie także inne oficjalnie wydane nagrania koncertowe, m.in. te zawarte na limitowanej edycji albumu „Under My Skin.” Na rynku można też znaleźć koncertowe DVD Live in Seoul, jednak nie jest ono uznawane za oficjalne i wydano je na podstawie telewizyjnego nagrania.