Rodzina

Avril Lavigne nigdy nie była zbyt wylewna w dzieleniu się informacjami na temat swojej rodziny. Mimo to w jej zawodowym otoczeniu można dostrzec dwie bardzo ważne dla niej osoby – brata oraz bratową. Oboje od lat pracują dla Avril i najprawdopodobniej właśnie w ten sposób się poznali, a kilka lat temu zawarli związek małżeński.

rodzina1

Matt Lavigne zdaje się być ochroniarzem swojej sławnej siostry niemal od zawsze, jednak nie jest to prawda. Pierwsze zdjęcia Matta w roli ochroniarza wykonano w 2005 roku. Wówczas Matt wspierał Avril swoją silną braterską dłonią podczas światowej trasy koncertowej Bonez Tour. Z upływem lat awansował na stanowisko szefa ochrony, pojawił się też w kilku teledyskach Avril i do dnia dzisiejszego, okresu płyty „Avril Lavigne,” pracuje dla piosenkarki choć nie zawsze towarzyszy jej w wystąpieniach publicznych.

Michelle Lavigne, w przeciwieństwie do swojego brata, nie pojawia się zbyt często u boku siostry podczas spotkań branżowych czy wystąpień publicznych. O Michelle nie wiadomo zbyt wiele. W styczniu 2009 roku pojawiły się informacje mówiące, że piosenkarka, wspólnie z tatą, szukała dla siostry domu w kalifornijskim Encino. Doniesienia te nigdy nie zostały potwierdzone. W 2013 roku w sieci zamieszczono piosenkę, której rzekomą wykonawczynią była właśnie Michelle. Chociaż informacji nie potwierdzono, Avril kilkakrotnie powtarzała w wywiadach, że jej siostra także śpiewa.

Rodzice Avril – Judith-Rosanne Loshaw i Jean-Claude Lavigne – rozwiedli się kilka lat po tym, jak Avril zadebiutowała na rynku muzycznym. Oboje czynnie wspierają Avril w zawodowej karierze – często towarzyszą jej w ważnych momentach, a nawet w trasach koncertowych. W 2009 roku Avril została sfotografowana w towarzystwie ojca i jego nowej partnerki, Brendy. Doniesienia o nowym związku matki piosenkarki nigdy nie zostały oficjalnie potwierdzone. To dzięki ojcu (z pochodzenia Francuzowi, którego rodzina przeniosła się do Kanady) Avril może legitymować się nie tylko kanadyjskim, ale także francuskim paszportem. Swoje drugie imię, Ramona, Avril zawdzięcza babci od strony matki, Ramonie-Rose.

Amie Lavigne to prywatnie przyjaciółka i bratowa Avril. Dziewczyna od 2007 roku pracuje w ekipie piosenkarki i dba o jej kreacje sceniczne, pilnuje planu dnia i z formalnej strony jest najprawdopodobniej asystentką Avril. Od 2013 roku Amie nie zawsze towarzyszy Lavigne w obowiązkach zawodowych, stąd przypuszczenie, że współpraca mogła się nieco rozluźnić. Niektórzy fani są nawet skorzy do śmiałego stwierdzenia, że Amie i Matt doczekali się potomstwa i Amie oddaje się macierzyństwu.