Związki

Avril Lavigne nigdy nie należała do osób, które upubliczniają swoją prywatność i opowiadają o przelotnych znajomościach. Na przestrzeni ponad 20 letniej kariery, za sprawą mediów społecznościowych a wcześniej bacznych obserwacji paparazzi, wiele z jej związków wychodziło na jaw. Z czasem sama zaczęła chętniej je pokazywać i o nich mówić.

Blake Thompson to chłopak, z którym Avril spotykała się w szkole średniej. Związek zakończył się ponoć wraz z wyjazdem piosenkarki do Nowego Jorku. Kilka lat temu paparazzi postanowili sprawdzić, jak miewa się Blake, ale do dziś nie potwierdzono, czy opublikowane zdjęcia rzeczywiście przedstawiają byłego chłopaka Avril.

Jesse Colburn był jednym z pierwszych gitarzystów, którzy koncertowali wspólnie z Avril. Ich związek wyszedł na jaw w 2003 roku, gdy paparazzi sfotografowali ich na wspólnych wakacjach i romantycznych spacerach. Od tamtego czasu para nie była widywana, a Jesse szybko opuścił zespół Avril. Plotkowano, że rozstanie zostało wymuszone na piosenkarce przez wytwórnię płytową, której nie podobał się nowy, medialny wizerunek Avril – zakochanej dziewczyny. Okres związku Avril z Jessem przypada na czas, w którym wiele fanów uważało, że piosenkarka spotyka się z innym członkiem swojego zespołu, Evanem.

Deryck Whibley był nastoletnim zauroczeniem Avril. Piosenkarka poznała go już na początku swojej kariery, a zaczęła się z nim spotykać w 2004 roku. Rok później, w przerwie między europejskimi koncertami, para zaręczyła się, a w 2006 roku stanęła na ślubnym kobiercu. Małżeństwo zdawało się być szczęśliwe i zgodne, choć mocno imprezowe. Ostatecznie związek zakończono w 2010 roku.

Brody Jenner to chłopak, który wprowadził Lavigne na salony prasy bulwarowej, jak żaden inny. Trwający dwa lata związek wielkim echem odbijał się w mediach, a paparazzi nie odstępowali pary na krok. Piosenkarka gościła nawet w sławnym domu rodziny Jenner, na ich corocznych przyjęciach oraz chodziła na zakupy z mamą Brody’ego. Związek zakończył się w 2012 roku, chwilę po tym, gdy media poinformowały o zaręczynach. Do dziś na ciele byłych zakochanych pozostały pamiątkowe tatuaże.

Chad Kroeger był drugim mężem Avril. Piosenkarka poznała go w 2004 roku na gali rozdania nagród kanadyjskiej stacji telewizyjnej MuchMusic, a w 2012 roku doszło do ponownego spotkania. Tym razem w studiu nagraniowym, w trakcie prac nad albumem Avril Lavigne. Wspólne sesje nagraniowe bardzo szybko przerodziły się w głębsze uczucie, które w 2013 roku sfinalizowano podpisaniem aktu ślubnego. Niestety związek zakończono separacją we wrześniu 2015 roku.

Jonathan Rotem to producent muzyczny, z którym od sierpnia 2017 roku do połowy listopada 2017 roku Avril była dość regularnie fotografowana przez paparazzich w restauracjach i na ulicach Hollywood. Wówczas para pracowała nad szóstym studyjnym albumem Avril, jednak coraz to nowsze zdjęcia sugerowały, że łączy ich coś więcej niż tylko zawodowa relacja. W połowie listopada pojawiły się ostatnie wspólne zdjęcia pary – wykonano je z ukrycia, przed studiem tatuażu. Efektem był m.in. sztylet, który wytatuowała sobie piosenkarka. Lavigne nigdy nie potwierdziła, że w ich relacji pojawiły się niezdrowe emocje i przemoc, ale sugerowały to zdjęcia z wyjść w miejsca publiczne oraz singiel „I Fell In Love With The Devil”.

Phillip Sarofim, syn miliardera, okazał się niespodziewanym nowym partnerem Avril. Ich pierwsze wspólne zdjęcia pojawiły się na początku marca 2018 roku. Na tych wykonanych niespełna dwa miesiące później można już zauważyć nowy tatuaż Avril – serce z napisem Phillip, zaś u Phillipa pojawiło się serce z napisem Avril. Jeszcze w czasie ich związku tatuaż Lavigne został przerobiony i napis Phillip zastapił napis Mom. Piosenkarka często podkreślała, że cieszy się, że Phillip nie jest związany z branżą muzyczną. Para rozstała się jesienią 2019 roku.

Peter Jonas to muzyk zespołu Jagwar Twina, którego Kanadyjka poznała podczas trasy koncertowej Head Above Water Tour po Stanach Zjednoczonych. Jagwar Twin supportował Avril. Od jesieni 2019 roku Pete i Avril zaczęli być widywani w miejscach publicznych, a sama piosenkarka chętnie udostępniała w sieci nagrania sugerujące, że spędzają ze sobą czas także po trasie. Po raz pierwszy oficjalnie pojawili się razem na gali Clive’a Davisa, 25 stycznia 2020. Para rozstała się jesienią 2020 roku, co Pete komentował na Instagramie wrzucając zdjęcia animowanych postaci przypominające Dereka Smitha.

Derek Smith, znany jako Mod Sun. Piosenkarka poznała go dzięki wspólnym znajomym i nawiązała zawodową współpracę najpierw nad albumem muzyka – Internet Killed The Rockstar, na którym pojawiły się dwie kompozycje z jej udziałem (Flames i Annoying), a później nad jej siódmym albumem. Plotki o ich związku pojawiły się pod koniec 2020 roku, a w lutym 2021 pojawiły się zdjęcia i nagrania (udostępniane przez muzyków) sugerujące, że zawodowa relacja przerodziła się w prywatną. Mod Sun, promując płytę, często udzielał wywiadów lub pozował do zdjęć z posiadłości piosenkarki w Malibu. Para potwierdziła, że spotyka się od 14 listopada 2020 roku. 27 marca 2022 roku zaręczyli się w Paryżu.

Do rozstania doszło z końcem lutego 2023, ponoć z winy Avril i ku zaskoczeniu Mod Suna. Media bulwarowe, powołując się na wypowiedzi przyjaciół pary, donosiły, że od kilku miesięcy próbowali ratować swój związek.

Michael Ray Nguyen-Stevenson, znany jako Tyga, okazał się niespodziewanym nowym partnerem Avril. Pierwsze informacje o znajomości muzyków pojawiły się z końcem lutego 2023, w momencie doniesień o zerwaniu przez Lavigne zaręczyn z Mod Sunem. Z początkiem marca Avril i Tyga byli razem na Paris Fashion Week, gdzie potwierdzili doniesienia mediów. Według doniesień medialnych para rozstała się w czerwcu 2023 roku.

Plotki: Wiele jest także plotek na temat krótszych relacji, w jakie zaangażowała się Avril. Piosenkarkę sfotografowano na spotkaniu z Mitchem Allanem i Justinem Murdockiem. Spekulowano także, że tuż po rozwodzie z Deryckiem romansowała z Wilmerem Valderramą, a po rozstaniu z Chadem Krogerem związała się z Ryanem Cabrerą. W tym przypadku oboje utrzymują, że połączyła ich przyjaźń.