Filmy

Over The Hedge (pol. Skok przez płot) (2006)

Over The Hedge (pol. Skok przez Płot) to komputerowo-animowany film, który bazuje na komiksie stworzonym przez United Media – Over The Hegde. Film trafił do amerykańskich kin 19. maja 2006 roku, zaś jego oficjalna premiera odbyła się 30. kwietnia w Los Angeles. Do polskich kin film trafił 7. lipca 2006 roku. Przed amerykańską premierą film pokazany został na Festiwalu Filmowym w Cannes (20-21. maja 2006), gdzie u boku gwiazd ekranu pojawiła się Avril.

W produkcji Avril Lavigne podłożyła głos 16-letniej Heather, córce Oposa Ozzie’go. W polskiej wersji filmu rola ta przypadła Joannie Jabłczyńskiej. Wejdź tutaj, aby obejrzeć zdjęcia Avril związane z produkcją.

 

Fast Food Nation (2006)

Film Fast Food Nation powstał na podstawie książki Erika Schlossera Fast Food Nation: The Dark Side of the All-American Meal wydanej w 2001 roku (pol. Kraina fast foodów. Ciemna strona typowych amerykańskich posiłków.)

Schlosser opisał w książce historie barów szybkiej obsługi, typu fast food i skutków jedzenia takich dań. Pokazał w niej, że zawładnęły one Amerykanami i wygrywają z rozumem.

Film w reżyserii Richarda Linklatera miał na celu pokazanie dosłownie tego samego, co opisał Schlosser, ale wyszło to jak przepis, który opisuje sposób żywienia Amerykanów.Premiera filmu odbyła się 10. listopada 2006 roku. Produkcję pokazano również na Festiwalu Filmowym w Cannes, gdzie otrzymała nominacje do Złotej Palmy. W filmie Avril Lavigne wcieliła się w rolę Alice, studenckiej działaczki, która chce pomóc uratować zwierzęta przed przerobieniem na fast foody. Wejdź tutaj, aby obejrzeć zdjęcia Avril związane z produkcją.

 

The Flock (pol. Drapieżnik) (2007)

Produkcja The Flock (pol. Drapieżnik) jest thrillerem w reżyserii Andrew Lau Wai-Keung. Główne rolę w filmie zagrali Richard Gere i Claire Danes. Data premiery filmu nie jest do końca znana, ale uznaje się, że premiera odbyła się w 2007 roku. Do kin w Polsce film trafił 28. marca 2008 roku, ale jego premierę w naszym kraju planowano na grudzień 2007. W produkcji Avril Lavigne wcieliła się w role Beatrice Bell, dziewczyny podejrzanego o gwałt i morderstwo mężczyzny.

 

Charming (pol. Książe Czaruś) (2018)

Charming to animowana komedia skierowana do najmłodszych widzów. Reżyserią zajął się Ross Venokur, który jest również twórcą scenariusza, a producentem John H. Williams, znany z pracy przy Shreku. W oryginalnej wersji filmu Avril Lavigne podłożyła głos Królewnie Śnieżce.

Nad księciem Czarusiem ciąży klątwa, która powoduje, że zakochuje się w nim każda napotkana dziewczyna. Żeby nie stracić prawa do tronu, książę będzie musiał dostosować się do ultimatum ojca i znaleźć miłość życia.

W filmie wykorzystano także singiel „Trophy Boy”, w którym można usłyszeć Lavigne, Ashley Tisdale i G.E.M. W Polsce film trafił na ekrany kin 27 lipca 2018 roku.

 

Epizody w serialach

  • W 2003 roku Avril Lavigne pojawiła się na planie serialu Sabrina the Teenage Witch (pol. Sabrina Nastoletnia Czarownica), gdzie wykonała piosenkę Sk8er Boi, pochodzącą z jej debiutanckiego albumu Let Go (2002).
  • W 2004 roku Avril Lavigne zagrała samą siebie w filmie stworzonym przez MuchMusic – Going the Distance (pol. Jazda na maksa). Oprócz krótkiego epizody piosenkarka zapiewała piosenkę Losing Grip ze swojej pierwszej płyty.