Videografia

Teledysk do piosenki „Complicated,” pierwszego singla z albumu „Let Go,” jest pierwszym teledyskiem w karierze Avril Lavigne. Reżyserią klipu, którego akcja toczy się w parku Griffith Park i centrum handlowym Eagle Rock Plaza w Los Angeles zajął się duet The Malloys. Nad zdjęciami do klipu pracowano przez dwa dni w czerwcu 2002 roku. W tym czasie centrum handlowe Eagle Rock Plaza pozostało otwarte, a na planie Avril towarzyszyła siostra Michelle i brat Matt, których można zobaczyć w finalnej wersji teledysku.

Drugim teledyskiem w karierze Avril Lavigne jest teledysk do piosenki „Sk8er Boi,” która jako druga promowała debiutancki krążek Kanadyjki, płytę „Let Go.” Reżyserem klipu, którego akcja zgrywa się na ulicach 7th & Spring Noon w Los Angeles jest Francis Lawrence. Pracę nad klipem trwały dwa dni – 27. i 28. lipca 2002 roku. Jest to kolejny klip, w którym wystąpiło rodzeństwo piosenkarki.


Trzeci teledysk promujący album „Let Go” stworzono do piosenki „I’m With You.” Tym razem reżyserią zajął się David LaChappelle, a nad zdjęciami pracowano między 8. i 9. listopada w Los Angeles. Mówi się, iż w finalną wersję scenariusza największy wkład miała sama Avril, która jest autorką pomysłu na niemal cały teledysk. Ostatecznie teledysk nagrano w dwóch wersjach. Druga wersja posiada inne zakończenie od tego, które zobaczyć można w pierwszej, międzynarodowo znanej wersji – opuszczając klub na Avril czekają członkowie jej zespołu, Evan Taubenfeled wita się z piosenkarką i wspólnie opuszczają klub

Czwartym teledyskiem nagranym do singla z albumu „Let Go” jest teledysk do singla „Losing Grip.” Reżyserią teledysku, którego plan znajdował się w kościele Angel Foundation Church w Nowym Jorku zajął się Liz Friedlander. Zdjęcia trwały przez dwa dni – od 25. do 26. lutego 2003 roku. W tym czasie doszło do wypadku, w którym Avril nie została złapana przez tłum rzucając się ze sceny. Aby uniknąć podobnych sytuacji zdecydowano się przerwać zdjęcia i nauczyć tłum trzymania na rękach innych osób.

Piątym, nigdy niewydanym oficjalnie, teledyskiem z płyty „Let Go” jest klip do piosenki „Mobie.” Teledysk ujrzał światło dzienne dopiero w styczniu 2011 roku, jednak od 2003 plotkowano, że klip do tego utworu został nakręcony. Nieoficjalnie można przeczytać, że prace nad „Mobile” rozpoczęto jeszcze przed pracami nad klipem do „Losing Grip,” jednak zdecydowano się je przerwać i zmieniono plany dotyczące czwartego singla. Reżyser teledysku do „Mobile” nie jest znany.

W okresie promowania albumu „Let Go”, w 2003 roku, Avril Lavigne nagrała również teledysk do coveru piosenki „Knockin’ on Heaven’s Door” Boba Dylana. Utwór został nagrany, jako jedna z piosenek, które trafiły na dwa charytatywne albumy – „Peace Songs” i „Hope” fundacji War Child – mające na celu wsparcie m.in. ofiar wojny w Iraku. W teledysku zobaczyć można Avril Lavigne i Evana Taubenfelda w studiu w czasie nagrywania utworu, fragmenty reportaży z miejsc ogarniętych wojną oraz informacje faktograficzne.

Teledysk do piosenki „Don’t Tell Me” jest pierwszym, który promuje drugi studyjny album Avril Lavigne, płytę „Under My Skin.” Reżyserem klipu, którego akcja zgrywa się na ulicach Los Angeles jest Francis Lawrence. Pracę nad klipem trwały dwa dni – 2. i 3. marca 2004 roku. Jest to pierwszy klip, w którym Avril Lavigne występuje bez swojego zespołu. W czasie kręcenia sceny z lustrem Avril skaleczyła się w dłoń.

Drugim teledyskiem promującym album „Under My Skin” jest klip do singla „My Happy Ending,” którego reżyserią zajął się Meiert Avis. Prace nad klipem odbywały się na Williamsburg, Brooklynie i Harlem w Nowym Jorku. W teledysku, poza zespołem Avril Lavigne, zobaczyć można jedną z jej (wówczas) najlepszych przyjaciółek.

Trzeci teledysk pochodzący z albumu „Under My Skin” nagrano do piosenki „Nobody’s Home.” Reżyserem klipu została Diana Martel, a prace nad poszczególnymi scenami trwały od 29. do 30. lipca 2004 roku w Los Angeles. Jest to pierwszy teledysk Avril Lavigne, w którym zobaczyć można charakterystyczny motyw „A+D” będący inicjałami imienia „Avril” i „Deryck.” W klipie u boku Avril występuje jej ówczesna przyjaciółka, która pojawiała się również w teledysku do singla „My Happy Ending.”

Kolejny, czwarty i zarazem ostatnim teledysk promujący album „Under My Skin” powstał do piosenki „He Wasn’t.” Reżyserii ponownie podjął się duet The Malloys, a prace odbyły się w grudniu 2004 roku w Nowym Jorku. W finalnej scenie teledysku zobaczyć można „falę” różowej cieczy, która zgodnie ze wspomnieniami Avril, zafarbowała jej włosy na różowy kolor, którego trudno było się pozbyć. Co ciekawe, piosenkarka bardzo starała się usunąć pozostałości koloru, bowiem nie chciała, aby jej włosy pozostały różowe na sesję zdjęciową dla magazynu „Cosmopolitan.”

Pierwszym teledyskiem, który promował album „The Best Damn Thing” został klip do piosenki „Girlfriend.” Reżyserią po raz trzeci zajął się duet The Malloys, który wspólnie z Avril Lavigne pracował nad teledyskiem w Los Angeles. W teledysku można zobaczyć brata Avril, Matta oraz Evana Taubenfelda. W połowie lipca 2008 roku teledysk został okrzyknięty „Najczęściej Oglądanym Video w serwisie YouTube,” jednak ostatecznie udowodniono, że większość wyświetleń odbyła się nielegalnie. Jest to pierwszy teledysk w karierze Avril Lavigne, w którym wykorzystano układy choreograficzne.

Drugi teledysk promujący album „The Best Damn Thing” stworzono do piosenki „When You’re Gone.” Reżyserem klipu jest Marc Klasfeld, zaś prace odbywały się 13. maja 2007 roku w Los Angeles oraz California State University – Northridge’s Botanic Garden.

Trzecim teledyskiem z albumu „The Best Damn Thing” można nazwać klip do remixu piosenki „Girlfriend,” w którym obok Avril Lavigne zobaczyć można Lil Mamę. Amerykańska piosenkarka nagrała remix singla „Girlfriend,” który tak bardzo spodobał się Avril Lavigne, że ta postanowiła wydać go w formie singla. Reżyserią klipu, którego prace toczyły się 1. czerwca 2007 roku w Los Angeles jest R. Malcolm Jones.

Kolejny teledysk promujący trzeci studyjny album Avril Lavigne nakręcono do piosenki „Hot.” Za reżyserię klipu odpowiedzialny jest Matthew Rolston. Prace nad teledyskiem odbywały się 8. i 9. września 2007 roku w New Jersey, m.in. w Beacon i Murdoch Hall.

Piątym, ostatnim teledyskiem, który promował płytę „The Best Damn Thing” jest klip do tytułowej piosenki z płyty, „The Best Damn Thing.” Reżyserem teledysku jest Wayne Isham – odpowiedzialny choćby za koncertowe DVD Avril Lavigne, „The Best Damn Tour – Live in Toronto.” Klip powstał 28. lutego 2008 roku w Los Angeles. Występują w nim przyjaciele i zarazem byli członkowie koncertowego zespołu Avril Lavigne, Devin Bronson i Evan Taubenfeld oraz brat piosenkarki, Matt i Jim McGorman, członek obecnego koncertowego zespołu Avril Lavigne.

Pierwszym teledyskiem nakręconym w ramach promocji albumu „Goodbye Lullaby” jest klip do piosenki „What The Hell.” Reżyserem teledysku jest Marcus Raboy. Prace nad klipem trwały od 5. do 7. grudnia 2010 roku w Los Angeles, a sam teledysk nakręcono w technologii 3D! W klipie zobaczyć można rodzinę Avril Lavigne, mamę Judy oraz brata Matta. Zagraniczne media skrytykowały teledysk za zbyt częste umieszczanie reklam produktów marki Sony, Abbey Dawn oraz zapachów Avril Lavigne, Black Star i Forbidden Rose.

Do piosenki „Smile” nakręcono drugi teledysk promujący płytę „Goodbye Lullaby.” Prace nad teledyskiem, którego reżyserem jest Shane Drake odbyły się 21. kwietnia 2011 roku w Los Angeles. Avril Lavigne jest autorką dekoracji jednej z lokacji teledysku.

Trzeci teledysk promujący czwartą studyjną płytę Avril Lavigne, „Goodbye Lullaby” nakręcono do piosenki „Wish You Were Here.” Reżyserem klipu został Dave Meyers, a prace odbywały się 9. sierpnia 2011 roku w Los Angeles. Zgodnie ze słowami Avril Lavigne – łzy, które zobaczyć można w jednej ze scen są autentyczne.

Czwartym teledyskiem do piosenki z płyty „Goodbye Lullaby” jest klip do piosenki „Goodbye.” Reżyserem klipu jest przyjaciel Avril Lavigne oraz fotograf, Mark Liddell. Prace nad klipem odbyły się w lutym 2011 roku na planie sesji zdjęciowej dla włoskiego magazynu Vanity Fair. Teledysk powstał z inicjatywy Avril Lavigne i został udostępniony w Internecie 1. marca 2012, jako podziękowanie dla fanów. Nie jest on klipem promującym album „Goodbye Lullaby” i nigdy nie trafił do stacji telewizyjnych.

Piątym teledyskiem do piosenki z płyty „Goodbye Lullaby” jest klip do piosenki „Alice.” Reżyserem klipu jest Dave Meyers, a prace nad klipem trwały 26. i 27. stycznia 2010 roku w Los Angeles. Klip powstał na potrzeby promocji filmu „Alicja w Krainie Czarów,” którego utworem promującym była piosenka „Alice” zamieszczona na wydanym w marcu 2010 roku soundtracku „Almost Alice.” W 2011 roku piosenka została umieszczona na płycie „Goodbye Lullaby” jednak bezpośrednio nie promuje wydawnictwa.

Pierwszym teledyskiem promującym singiel z piątej studyjnej płyty Avril Lavigne jest klip do piosenki „Here’s To Never Growing Up.” Reżyserem klipu jest Robert Hales, a osobą odpowiedzialną za zdjęcia Ketil Dietrichson. Prace nad teledyskiem trwały dwa dni – 7. kwietnia i 16. kwietnia, w Los Angeles. W teledysku, w którym zobaczyć można liczne nawiązania do klipów ekranizujących pierwsze single piosenkarki (m.in. „Complicated” i „Sk8er Boi”), u boku Avril występują Evan Taubenfeld, Devin Bronson i Rodney Howard.

„Rock 'N Roll” do drugi singiel zwiastujący piąty studyjny album Avril Lavigne. Reżyserem klipu do utworu jest Chris Marrs Piliero, zaś prace nad całością trwały dwa dni, 25-26. lipca. Jest to najdłuższy teledysk w karierze Avril Lavigne, pierwszy z tak bardzo zaznaczona fabuła, pierwszy z udziałem gwiazd filmu i muzyki (Danica McKellar, Billy Zane, Sid Wilson) i pierwszy utrzymany w stylistyce komiksu z fabuła parodiującą sceny m.in. z serialu „Cudowne lata” i teledysku „November Rain” zespołu Guns N Roses. Jest to jeden z nielicznych teledysków Avril, w którym nie występuje jej koncertowy zespół bądź przyjaciele.

„Let Me Go” to trzeci singiel promujący piąty studyjny album Avril Lavigne. Reżyserią teledysku do pierwszego w karierze Avril duetu zajął się Chris Sims i Vance Burberry. Prace nad teledyskiem odbyły się na początku października i jest to drugi z rzędu klip Lavigne, w którym nie występują członkowie jej koncertowego zespołu. W klipie, u boku Avril, występuje jej mąż, Chad Kroeger.

Czwartym singlem promującym album „Avril Lavigne” został utwór „Hello Kitty,” który zdecydowano się wydać w Azji. Reżyserem teledysku jest Hisashi Kikuchi, zaś prace pod czujnym okiem japońskiego choreografa, producenta, przy współpracy z japońskimi tancerkami, odbyły się w Tokio. Teledysk został uznany za niebywale kontrowersyjny, dzięki czemu został zauważony przez światowe media i uzyskał ponad 6 milionów wyświetleń w zaledwie cztery dni po dodaniu na oficjalny kanał VEVO/YouTube Avril.

W wakacje 2014 roku Avril Lavigne zapowiedziała, że utwór „Give You What You Like” zostanie czwartym europejskim i amerykańskim singlem promującym album „Avril Lavigne.” Niestety ostatecznie wytwórnia zrezygnowała z wydania piosenki, a Avril pozostało spełnienie obietnicy, że specjalnie dla fanów stworzy klip do utworu. Z pomocą przybyła stacja Lifetime, która w 2015 roku wykorzystała piosenkę w produkcji „Babysitter’s Black Book.” Teledysk, który nagrano w Los Angeles, zadebiutował 10 lutego, a prace nad nim trwały, gdy Avril leczyła się z boreliozy.

Po dwóch latach oczekiwań piosenka „Fly” została wydana, jako singiel spierający Olimpiady Specjalne Los Angeles 2015. Początkowo utwór powstał w szybszej, bardziej upbeatowej wersji, a inspiracją do jego powstania byli podopieczni The Avril Lavigne Foundation. Teledysk do singla nagrano w jednej z organizacji podległych fundacji Special Olympics w Kanadzie, w domu Avril oraz wykorzystano archiwalne materiały przedstawiające sportowców. Premiera odbyła się 16 kwietnia 2015 roku.